Pielęgnacja twarzy i ciała

Lecznicze właściwości botoksu. "Jest wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny. To rewelacja"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Przez wiele lat botoks cieszył się złą sławą na całym świecie za sprawą nadmiernie ostrzykniętych celebrytek, które pod jego wpływem utraciły mimikę. Okazuje się jednak, że iniekcja toksyny botulinowej ma także wiele zalet. O nich w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Agnieszka Bliżanowska, specjalistka dermatolog i ekspertka medycyny estetycznej.

Stosowanie botoksu

Botoks ma bardzo zły PR nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wiele kobiet boi się tego zabiegu ze względu na krążące stereotypy, które są całkowicie niesłuszne - jest to bowiem substancja, która może pomóc w walce z wieloma problemami.

- Botoks jest lekiem, który funkcjonuje w medycynie od 30 lat. (...) Powiedziałabym, że właściwie dzięki botoksowi medycyna estetyczna się rozwinęła jako cała dziedzina . (...) Uczyliśmy się przez te wszystkie lata, jak to odpowiednio robić, żeby to wyglądało ładnie i naturalnie - powiedziała w Dzień Dobry TVN dr Agnieszka Bliżanowska.

Iniekcja toksyny botulinowej nie jest przeznaczona jedynie dla ludzi dojrzałych, ale również tych młodych. Zdarzają się osoby, które są bardzo hipermimiczne i mają głębokie zmarszczki, a botoks pomaga je zmniejszyć. Dzięki niemu można także obniżyć uśmiech dziąsłowy, wyprostować haczykowaty nos, podnieść kąciki ust i zniwelować "brodę czarownicy".

- Często zastosowanie botoksu w niedużych dawkach i czasami - nie zawsze i nie do końca życia, tylko np. 2 czy 3 razy - powoduje, że oduczamy się pewnej mimiki. (...) Więc możemy to potraktować też prewencyjnie - tłumaczyła specjalistka dermatolog.

Iniekcja toksyny botulinowej w medycynie

Botoks ma też zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny - jest używany w neurologii, urologii czy otolaryngologii. Co ciekawe, likwiduje także kłopotliwe przypadłości, jak np. migreny, bruksizm czy nadmierną potliwość.

- Jeśli ostrzykujemy zmarszczki na czole, szczególnie właśnie te poziome, to często pacjentki widzą, że nie mają bólu głowy. (...) To jest rewelacja. Wielu pacjentom dała ona szansę na normalne funkcjonowanie i super komfort - zdradziła w naszym programie dr Agnieszka Bliżanowska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości