botoks

  botoks

  Jak przywrócić jędrność skórze? Jakie rozwiązania będą odpowiednie dla pacjentów w wieku senioralnym? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z dziendobry.tvn.pl udzielił ekspert medycyny estetycznej, lek. Maciej Panek.

  Mity na ten temat obalił ekspert medycyny estetycznej, lek. Maciej Panek.

  Botoks stosowany jest w medycynie estetycznej od końca lat 70. XX wieku. Jego działanie doceniają zwłaszcza osoby, które pragną uporać się z widocznymi oznakami starzenia w postaci zmarszczek. Iniekcja toksyny botulinowej to zabieg bezpieczny i zapewniający zadowalające efekty, jednak powinien być wykonywany zgodnie z zaleceniami lekarza. Nadużywanie czy nieodpowiednie podanie preparatu może skutkować licznymi powikłaniami. Jak ich uniknąć?

  Wraz z wiekiem pojawia się na twarzy coraz więcej zmarszczek. Choć czasu nie da się zatrzymać, to można korzystać z zabiegów i kosmetyków, które spłycą lub zniwelują zagłębienia.

  Botoks to powszechnie dostępny zabieg, chętnie stosowany przez panie i panów. Pomaga uporać się ze zmarszczkami mimicznymi, a przy okazji powstrzymuje tworzenie się nowych. To krótki zabieg, wykonany bez znieczulenia, którego pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach.

  Krystian Ferretti podzielił się przykrymi doświadczeniami z gabinetu medycyny estetycznej. Zwycięzca 3. edycji "Hotelu Paradise" wyznał, że podczas zabiegu, mającego poprawić kształt jego twarzy, bez jego wiedzy podano mu toksynę botulinową.

  Ostatnio Tori Spelling, gwiazda kultowego w latach 90. serialu "Beverly Hills, 90210", pojawiła się na wyścigach samochodowych. Jak można się spodziewać, przykuła uwagę paparazzi. Aktorka bardzo się zmieniła

  Toksyna botulinowa od lat kojarzy się z perfekcyjnie wygładzonymi zmarszczkami i pogonią za wieczną młodością. Jad kiełbasiany jest jednak sprzymierzeńcem nie tylko w walce z oznakami starzenia, ale też wieloma innymi dolegliwościami. O jego sile rozmawiamy z Anetą Bembenek, lekarką specjalizującą się w medycynie estetycznej.

  Bezpieczne korzystanie z medycyny estetycznej latem jest możliwe. Trzeba jedynie znać kilka zasad, które ochronią nas przed powikłaniami. Dlatego do wyboru odpowiednich zabiegów powinniśmy podejść z rozwagą. Wiemy, które zabiegi poprawią urodę i jednocześnie będą bezpieczne dla zdrowia.

  Przez wiele lat botoks cieszył się złą sławą na całym świecie za sprawą nadmiernie ostrzykniętych celebrytek, które pod jego wpływem utraciły mimikę. Okazuje się jednak, że iniekcja toksyny botulinowej ma także wiele zalet. O nich w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Agnieszka Bliżanowska, specjalistka dermatolog i ekspertka medycyny estetycznej.

  Zmarszczki na czole potrafią sprawić, że nawet młodzi ludzie wyglądają dużo poważniej, bądź też wydają się źli lub zmartwieni. Zarówno te poziome, jak i pionowe dodają lat. Jak się ich pozbyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał dermatolog i lekarz medycyny estetycznej, dr Marcin Ambroziak.

  Agnieszka Dygant jest uważana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Zmiana w jej wyglądzie wywołała ostatnio lawinę pytań i spekulacji. Gwiazda postanowiła więc odnieść się do plotek na swój temat i opowiedziała o poprawianiu urody.

  Polskie i zagraniczne gwiazdy dość często korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Celebryci chętnie poddają się powiększeniu ust, piersi, wypełnieniu podbródka czy nastrzykiwaniu policzków. Jednak nie wszyscy jawnie się do tego przyznają. Sandra Hajduk przyjrzała się metamorfozom gwiazd zza oceanu. Kto najbardziej zmienił się na przestrzeni lat?

  Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. Niestety rosnące zapotrzebowanie na takie usługi sprawia, że za ich wykonywanie biorą się osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i uprawnień. Jak bezpiecznie poprawić urodę? Czy operacja zawsze jest konieczna? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr Anną Adamczyk, członkinią Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej.

  W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dr Marcina Ambroziaka. Dermatolog i lekarz medycyny estetycznej przyznał, że medycyna estetyczna nie zatrzyma upływającego czasu, co najwyżej może go spowolnić. Czym i jak najlepiej wypełniać zmarszczki? Czy popularny botoks i kwas hialuronowy to bezpieczne produkty? Co jaki czas zabiegi należy powtarzać? Jakie mogą być powikłania po wstrzyknięciu botoksu lub kwasu?

  Okazuje się, że wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wykonywana przez kosmetyczki. Niestety nie potrafią one sobie radzić z powikłaniami, które często pojawiają się po zabiegach. Wówczas pacjentki szukają pomocy u lekarzy. Gościem Dzień Dobry TVN była dr Maria Noszczyk, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej, która doradziła, by przed zabiegiem sprawdzić, jaki produkt zostanie nam podany. Nasz niepokój powinna również wzbudzić zbyt niska cena zabiegu.

  Medycyna estetyczna nie stoi w miejscu. Co i raz słychać o nowych terapiach i preparatach przeznaczonych do wykonywania zabiegów odmładzających i wyszczuplających. O tych najnowszych mówił w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Łukasz Preibisz, który wrócił właśnie z kongresu lekarzy medycyny plastycznej i estetycznej. Nasz gość powiedział także, jak poprawić wygląd twarzy, aby nie stracić naturalności.

  W tygodniu gościliśmy w Dzień Dobry TVN polską Barbie - Anellę. Przyznała, że - aby dojść do wymarzonego wyglądu - musiała poddać się zabiegom medycyny estetycznej i operacjom plastycznym. Do naszego studia zaprosiliśmy chirurga plastycznego Janusza Greese Łyko oraz psycholog i socjolog Joannę Heidtman, aby porozmawiać o granicach, których nie warto przekraczać przy poprawianiu swojego wyglądu. Czy chęć zmiany wyglądu to trend ostatnich lat? Jakie są konsekwencje zdrowotne tak radykalnych zmian?

  Na jednej z warszawskich ulic jest 150 miejsc, gdzie można wstrzyknąć sobie botoks. Medycyna estetyczna to niezwykle szybko rozwijająca się branża. Nieustannie pojawiają się nowe techniki odmładzania i zachowania młodości. Klienci są coraz bardziej wyedukowani, a sam temat przestaje być społecznym tabu. Z takimi zabiegami wiążą się jednak niebezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed wizytą w gabinecie? Czy istnieją przeciwwskazania przed poszczególnymi zabiegami? Jakie są skutki uboczne? W Dzień Dobry TVN gościliśmy eksperta w dziedzinie pięknej skóry - dermatologa Marcina Ambroziaka.

  Akupunktura od tysięcy lat uważana za najlepsze lekarstwo na szereg dolegliwości. Według jej założeń w ciele ludzkim istnieje swoista energia. Jest alternatywą dla botoksu i i ingerowania chirurga w nasza urodę. W studiu dzień Dobry TVN gościem była dr Sena Byambasuren-Federowska, specjalistka od medycyny wschodniej. Po jakim czasie od zabiegu widać już jego pierwsze efekty?

  Dlaczego Przemek Kossakowski zdecydował się poprawić swoją urodę u chirurga plastycznego? Czy wampirzy lifting jest bolesny, a powiększone usta muszą być spuchnięte? Jak się czuł, gdy po 10 latach musiał zgolić brodę? I czy uzależnił się od zabiegów medycyny estetycznej? Kossakowski opowiedział nam o tym w studiu Dzień Dobry TVN. A dermatologa estetycznego doktora Marcina Ambrozika zapytaliśmy o to, dlaczego i jacy mężczyźni poprawiają swoją urodę?

  Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, to lek i powinien być podawany tylko z przepisu lekarza. Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po wstrzykiwaniu botoksu u kosmetyczki? Dlaczego kosmetyczki używają preparatów, których nie mają prawa podawać? Skąd kosmetyczki mają takie preparaty? Jaka grozi im odpowiedzialność prawna? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był lekarz i dermatolog dr Marcin Ambroziak oraz adwokat Piotr Kaszewiak.

  Moda na operacje plastyczne rozpoczęła się w Hollywood. Już nie tylko kobiety korzystają z tych usług. Liczba mężczyzn chodzących na zabiegi rośnie. Z jakimi męskimi kompleksami można skutecznie walczyć za pomocą skalpela? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był dr Marcin Ambroziak - lekarz dermatolog. Czy mężczyźni często goszczą w jego gabinecie?

  Medycyna estetyczna w Polsce przeżywa renesans. Polki przodują w poddawaniu się zabiegom upiększającym. Czy to z powodu kompleksów, panującej mody czy narzuconych kategorii piękna? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Magda Gessler, Maja Sablewska oraz Marcin Ambroziak- dermatolog, właściciel kliniki urody. Ile kobiet, a ilu mężczyzn przychodzi dziennie do jego kliniki? Czy Maja i Magda poddały się iniekcji i czy dosięgnął je chirurgiczny nóż?