Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej, które można wykonać latem. "Mezoterapia i nici liftingujące to hit tego sezonu"

medycyna estetyczna, zabiegi
Milan Markovic/Getty Images

Bezpieczne korzystanie z medycyny estetycznej latem jest możliwe. Trzeba jedynie znać kilka zasad, które ochronią nas przed powikłaniami. Dlatego do wyboru odpowiednich zabiegów powinniśmy podejść z rozwagą. Wiemy, które zabiegi poprawią urodę i jednocześnie będą bezpieczne dla zdrowia.

Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej latem

Okazuje się, że istnieją zabiegi, z których można bezpiecznie korzystać latem. Szczególnie należy postawić na nawilżanie, odżywianie czy odmładzanie. Bez przeszkód można także modelować sylwetkę. - Na pewno można stosować zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, które niwelują drobne zmarszczki. Można także używać kwasów hialuronowych, przede wszystkim w celu nawilżenia. W lecie mamy dość duże promieniowanie słoneczne, dlatego wykluczamy stosowanie laserów, ale zabieg HIFU, który zapobiega opadaniu tkanek, jest w tym okresie często wybierany - wyjaśnia lekarz Maciej Panek.

Hity medycyny estetycznej w 2021 roku

W wakacje ogromną popularnością cieszy się mezoterapia oraz nici liftingujące. Są to w ostatnim czasie bardzo pożądane zabiegi. - Mezoterapia powoduje maksymalne nawilżenie skóry. W tym roku hitem są polinukleotydy, które także napinają. Można ten zabieg stosować na twarz, szyję oraz dłonie. Należy go wykonać przed dużą ekspozycją na słońce albo po powrocie z wakacji, aby skóra się zregenerowała. Nici liftingujące stosuje się w celu poprawy owalu twarzy, liftingu szyi i podbródka - wyjaśnia lek. Panek.

Na co należy uważać?

Trzeba pamiętać również, z czego pod żadnym pozorem nie należy korzystać. Wszystkie zabiegi, które silnie ingerują w zewnętrzne warstwy skóry, są niewskazane. - Bezwzględnie zabronione jest używanie zabiegów laserowych, które powodują mikrouszkodzenia i uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry. To dlatego, że promieniowanie słoneczne może wywołać stałe przebarwienia, które leczy się latami. Nie wolno stosować także głębokich peelingów oraz laserów do zamykania naczynek czy rumieni - przestrzega lek. Maciej Panek.

Zobacz wideo: Medycyna estetyczna w męskim wydaniu

>>> Zobacz także:

Usta jak u gwiazd z Instagrama. Czy skalpel i igła zawsze są konieczne?

Dorota Szelągowska pierwszy raz o rozstaniu z mężem. "Powiem to ten jeden raz"

Joanna Koroniewska oprowadziła nas po swoim nowym mieszkaniu. "Chcę zmienić życie i przerobić je o 180 stopni"

Autor: Daria Pacańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości