Nieodpowiednio podany kwas hialuronowy to koszmar niemal każdego, kto odwiedził nieprofesjonalny gabinet medycyny estetycznej. Istnieje na szczęście metoda, która pozwoli na cofnięcie przykrych konsekwencji.
Dziennikarka dziendobry.tvn.pl porozmawiała z masażystką z profilu Klaudia Masuje, o tym skąd biorą się zmarszczki oraz co możemy zrobić, by im zapobiegać w zdrowy i bezpieczny sposób.
Coraz więcej pacjentek stawia na naturalny efekt.
24-letnia TikTokerka nie tak wyobrażała sobie swoją twarz po zabiegu powiększania ust. Wskutek uczulenia, jej wargi zaczęły puchnąć, aż przybrały nieludzko duże wymiary. Amerykanka powiedziała, co stało się dalej.
Jak przywrócić jędrność skórze? Jakie rozwiązania będą odpowiednie dla pacjentów w wieku senioralnym? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z dziendobry.tvn.pl udzielił ekspert medycyny estetycznej, lek. Maciej Panek.
Wraz z wiekiem pojawia się na twarzy coraz więcej zmarszczek. Choć czasu nie da się zatrzymać, to można korzystać z zabiegów i kosmetyków, które spłycą lub zniwelują zagłębienia.
Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych poinformowało o pierwszym w Polsce przypadku ślepoty, który jest powikłaniem po podaniu kwasu hialuronowego. Specjaliści zwrócili również uwagę na brak regulacji związanych z zabiegami upiększającymi. Pacjentka została hospitalizowana.
Suche i łamliwe końcówki to problem z którym zmaga się wiele kobiet. Coraz większa świadomość tego, jak dbać o włosy, sprawia, że chętniej sięgamy nie tylko po profesjonalne kosmetyki, ale także po domowe sposoby. Kolejny
Składniki aktywne w preparatach pielęgnacyjnych mają kluczowe znaczenie dla efektywności danego kosmetyku. Ich wybór powinien być podyktowany rodzajem cery. Inne składniki aktywne powinny wybierać osoby z cerą suchą, inne z cerą tłustą czy wrażliwą.
Wolumetria twarzy to określenie zabiegu, który pozwala poprawić kontur twarzy, wymodelować kształt oraz poprawić elastyczność skóry bez użycia skalpela. Zabieg modelowania polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego. Wolumetria polecana jest zarówno kobietom, jak mężczyznom w różnym wieku.
Krystian Ferretti podzielił się przykrymi doświadczeniami z gabinetu medycyny estetycznej. Zwycięzca 3. edycji "Hotelu Paradise" wyznał, że podczas zabiegu, mającego poprawić kształt jego twarzy, bez jego wiedzy podano mu toksynę botulinową.
Bezpieczne korzystanie z medycyny estetycznej latem jest możliwe. Trzeba jedynie znać kilka zasad, które ochronią nas przed powikłaniami. Dlatego do wyboru odpowiednich zabiegów powinniśmy podejść z rozwagą. Wiemy, które zabiegi poprawią urodę i jednocześnie będą bezpieczne dla zdrowia.
Zmarszczki na czole potrafią sprawić, że nawet młodzi ludzie wyglądają dużo poważniej, bądź też wydają się źli lub zmartwieni. Zarówno te poziome, jak i pionowe dodają lat. Jak się ich pozbyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał dermatolog i lekarz medycyny estetycznej, dr Marcin Ambroziak.
Jak wymodelować usta? Możemy powiększyć je w stylu hollywoodzkim, rosyjskim, francuskim, podnieść jedynie kąciki, poprawić kontur lub zastosować techniki łączone. Wszystko zależy od typu urody, budowy twarzy oraz naszych indywidualnych preferencji. Czy użycie skalpela zawsze jest konieczne? O tym rozmawialiśmy z makijażystką Martą Gąską oraz ekspertem medycyny estetycznej Maciejem Konradem Pankiem.
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. Niestety rosnące zapotrzebowanie na takie usługi sprawia, że za ich wykonywanie biorą się osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i uprawnień. Jak bezpiecznie poprawić urodę? Czy operacja zawsze jest konieczna? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr Anną Adamczyk, członkinią Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej.
Okazuje się, że wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wykonywana przez kosmetyczki. Niestety nie potrafią one sobie radzić z powikłaniami, które często pojawiają się po zabiegach. Wówczas pacjentki szukają pomocy u lekarzy. Gościem Dzień Dobry TVN była dr Maria Noszczyk, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej, która doradziła, by przed zabiegiem sprawdzić, jaki produkt zostanie nam podany. Nasz niepokój powinna również wzbudzić zbyt niska cena zabiegu.
Po czterdziestce w kościach twarzy ubywa około łyżeczki kośćca, a to powoduje zaburzenie linii żuchwy. Ubywa nam też tkanki tłuszczowej - głównie w okolicach policzków. W efekcie skóra twarzy zaczyna opadać. Dr n. med. Krzysztof Gojdź - jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i wykładowca elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging potrafi temu zaradzić. Zobaczcie, jakie zabiegi proponuje w takim przypadku.
Dlaczego Przemek Kossakowski zdecydował się poprawić swoją urodę u chirurga plastycznego? Czy wampirzy lifting jest bolesny, a powiększone usta muszą być spuchnięte? Jak się czuł, gdy po 10 latach musiał zgolić brodę? I czy uzależnił się od zabiegów medycyny estetycznej? Kossakowski opowiedział nam o tym w studiu Dzień Dobry TVN. A dermatologa estetycznego doktora Marcina Ambrozika zapytaliśmy o to, dlaczego i jacy mężczyźni poprawiają swoją urodę?