Pielęgnacja twarzy i ciała

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii? "Dzięki zabiegowi medycyna estetyczna ma mniej do roboty"

Dzień Dobry TVN

Pielęgnacja twarzy i ciała

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii? "Dzięki zabiegowi medycyna estetyczna ma mniej do roboty"

Dzień Dobry TVN

Zbliżająca się wiosna to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się swojej skórze i odpowiednio przygotować ją do lata. Spośród zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna na uwagę zasługuje mezoterapia. Na czym on polega? Kiedy warto go wykonać? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr Łukaszem Preibiszem, dermatologiem.

Mezoterapia, czyli co?

Mezoterapia to jeden z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na nakłuwaniu skóry specjalną, bardzo cienką igłą na głębokość 1-2 milimetrów i wprowadzaniu substancji, które poprawią jej wygląd. Co można zaaplikować?

- Kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, czyli bardzo dużo różnych substancji. Trzeba jednak wiedzieć, co i komu można podać - mówił w Dzień Dobry TVN dr Łukasz Preibisz, dermatolog.

Mimo że sam zabieg jest bardzo prosty, to, jak mówi specjalista dobór, odpowiedniej substancji, która zostanie wtłoczona pod skórę, sprawia najwięcej trudności i wymaga odpowiedniej wiedzy.

- Jeśli chcemy poprawić skórę wokół oczu to nie użyjemy tego samego, czym poprawiamy kondycję skóry głowy - dodał.

Dlaczego warto wykonać mezoterapię?

Zabieg odżywia skórę, poprawia jędrność, a także pozwala uniknąć przebarwień. Trzeba jednak pamiętać, że efekty nie pojawiają się od razu. Aby zauważyć różnicę, trzeba wykonać całą serię.

- W przypadku mezoterapii skóry twarzy trzeba wykonać od 3 do 5 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych. Jeśli zabieg wykonywany jest na skórze głowy - trzeba ich wykonać nawet 7-8 - mówił dermatolog.

Co daje wykonanie mezoterapii?

- Poprawia kondycję skóry, pozwala zachować na dłużej dobrostan, który już jest. Dzięki niemu medycyna estetyczna ma mniej do roboty i wykonanie bardziej inwazyjnych zabiegów z jej zakresu można odroczyć - dodał.

Mimo że zabieg jest bardzo bezpieczny, to nie u wszystkich można go wykonać. Przeciwwskazaniami są ciąża, karmienie piersią oraz przyjmowanie salicylanów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Co zrobić, gdy partner nie chce nas przytulać? "Na szczęście wzorców zachowań można się uczyć"

Czy Joanna Krupa zamieszka w Polsce? "Rozmawiamy o przeprowadzce w miejsce, gdzie przyszłość naszego dziecka będzie lepsza"

Britney Spears pokazała swoich synów. Jak dziś wyglądają Jayden i Sean?

Co sądzisz o tym artykule?
82
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0