Łukasz Preibisz

  Łukasz Preibisz

  W Stanach Zjednoczonych otworzono klinikę, w której oferuje się starszym pacjentom przetaczanie krwi pobranej od młodszych osób. Zabieg ma przywrócić wigor seniorom. Co o tym pomyśle sądzą goście Dzień Dobry TVN prof. Elżbieta Lachert z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie i dermatolog dr Łukasz Preibisz? Czy istnieją badania kliniczne, które potwierdzałyby, że przetaczanie krwi odmładza? Jakie choroby możemy wyleczyć krwią?

  Pojawiają się w różnych miejscach na ciele. Mogą mieć odmienny kształt, wielkość i zabarwienie. Znamiona. Czy każde znamię jest niebezpieczne i należy je usuwać? Jak chronić je przed słońcem? I jak często powinniśmy znamiona sprawdzać u dermatologa? O znamionach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dermatologiem Łukaszem Preibiszem.

  Dermografizm to jedna z odmian pokrzywki. Każdy silniejszy dotyk czy ucisk powoduje, że na skórze chorego pojawia się wyraźny ślad. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dermatologa Łukasza Preibisza, aby zapytać, jakie są rodzaje pokrzywki dermograficznej, czym się ją leczy i czy te zmiany alergiczne mogą wystąpić pod wpływem stresu.

  Podczas ciąży rozciągają się mięśnie brzucha, który zmienia swój kształt. Po porodzie mięśnie powinny wrócić na swoje miejsce, ale nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego u niektórych kobiet dochodzi po ciąży do rozstępu mięśni prostych brzucha, a u innych nie? Jak dbać o mięśnie brzucha po ciąży? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Izabelą Dębińską, trenerką i położną fitness oraz lekarzem Łukaszem Preibiszem.

  Ponoć, po jego metamorfozie, znajomi już go nie rozpoznają. Dziennikarz Rafał Bryndal nie ma już swojego charakterystycznego, ogromnego, zaczerwienionego nosa. Pomógł mu w tym dermatolog Łukasz Preibisz. Na jaką chorobę cierpiał Rafał Bryndal? Czy przeszedł operację plastyczną? Czy nie żałuje jednak, że pozbawił się wielkiego nosa, który był jego znakiem rozpoznawczym? Czy czuje się szczęśliwszy? O tym Rafał Bryndal opowiedział w Dzień Dobry TVN. Towarzyszył mu dermatolog Łukasz Preibisz.

  Hormonem wzrostu leczy się dzieci z karłowatością, bywa jednak stosowany przez dorosłych jako specyfik przeciwko objawom starzenia. Czy hormon ten rzeczywiście zatrzymuje młodość? Jak się go pozyskuje? O jego pozytywnym i negatywnym działaniu mówili w Dzień Dobry TVN: dr n med. Ewa Kempisty-Jeznach i dermatolog dr Łukasz Preibisz.

  Medycyna estetyczna nie stoi w miejscu. Co i raz słychać o nowych terapiach i preparatach przeznaczonych do wykonywania zabiegów odmładzających i wyszczuplających. O tych najnowszych mówił w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Łukasz Preibisz, który wrócił właśnie z kongresu lekarzy medycyny plastycznej i estetycznej. Nasz gość powiedział także, jak poprawić wygląd twarzy, aby nie stracić naturalności.

  Najnowsze badania dowodzą, że tatuaż może być niebezpieczny dla zdrowia ze względu na toksyczne składniki farb, które wprowadza się pod skórę. Na przykład zielony tusz ma wysoką zawartość kancerogennego kadmu. O komentarz do tych informacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dra Łukasza Preibisza. Po jakim czasie mogą wystąpić skutki uboczne związane z użyciem barwnika, który zawiera toksyczne związki? Jak powinny kontrolować się osoby, które mają już tatuaże?

  Mówią o niej "zemsta Stalina". Ta roślina została sprowadzona do Polski z Kaukazu pod koniec lat 50. Jest niebezpieczna, bo olejki, które wydziela, w kontakcie ze słońcem, są toksyczne i powodują poparzenia. O Barszczu Sosnowskiego rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dermatologiem Łukaszem Preibiszem. Jak leczy się poparzenia Barszczem Sosnowskiego? Czy kontakt z tą rośliną może powodować choroby nowotworowe skóry?

  W Polsce zanotowano znaczący wzrost zachorowań na kiłę i inne choroby weneryczne. Gość Dzień Dobry TVN wenerolog i dermatolog dr Łukasz Preibisz powiedział, dlaczego kiła jest niebezpieczna dla człowieka, w jaki sposób można się nią zarazić, jakie są jej objawy i jak ją leczyć.

  Co łączy nieżyjącą już byłą pierwszą damę USA Jacqueline Kennedy Onassis, byłego premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna i piosenkarkę Britney Spears? Okazuje się, wszyscy wymienieni przyznali się do obgryzania paznokci. Skąd bierze się ten nawyk? Do czego może doprowadzić? Jak z nim walczyć? O tym w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska i dermatolog dr Łukasz Preibisz.

  Niektórzy uważają, że poranny prysznic jest lepszy od wieczornego. Mają rację? O rozstrzygnięcie tej kwestii poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dr Łukasza Preibisza. Dowiedzieliśmy się również, jakich kosmetyków do mycia ciała używać rano i wieczorem. Zobaczcie, jaki obrazek towarzyszył tej rozmowie ;)

  Wydawać by się mogło, że trądzik to problem nastolatków. Okazuje się jednak, że granica wieku przesunęła się i spore problemy z cerą miewają już dzieci w wieku 7-9 lat. Jak leczyć taki trądzik? Zapytaliśmy o tym gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dra Łukasza Preibisza.

  Po zimie nasza skóra jest przesuszona i podrażniona. Powodem takiego stanu są m.in: mróz, wiatr i bijące z kaloryferów przesuszone powietrze. Gość Dzień Dobry TVN dermatolog dr Łukasz Preibisz powiedział, dlaczego początek wiosny to najlepszy moment, aby zadbać o skórę, jakim zabiegom należy się teraz poddać i jak przygotować skórę na działanie promieni słonecznych.

  Lekarze to jedna z najbardziej zestresowanych grup zawodowych. Wśród nich jest wielu samobójców. Aby pomóc im przetrwać trudne chwile, w Warszawie przy Okręgowej Izbie Lekarskiej powstała grupa wsparcia dla lekarzy. O problemach, z którymi każdego dnia zmagają się lekarze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim i dermatologiem dr Łukaszem Preibiszem.

  Nie da się żyć bez witaminy D3, a według szacunków nawet 90% Polaków ma jej niedobór. W celu podwyższenia jej poziomu zalecana jest suplementacja. O objawach niedoboru witaminy D3, zalecanej dziennej dawce i korzyściach zdrowotnych wynikających z zapewnienia odpowiedniego jej poziomu powiedział w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Łukasz Preibisz.

  Lato, wakacje, czas relaksu i całkowitej beztroski. Nietrudno o chwilę zapomnienia, których konsekwencje zapamiętać możemy na długo. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Łukasz Preibisz - dermatolog i wenerolog. Jakie schorzenia są najczęstszymi "pamiątkami" z wakacji? Jak rozpoznać chorobę przenoszoną drogą płciową? Czy społeczeństwo nadal pozbawione jest świadomości na temat tych chorób i dlaczego warto pokonać wstyd i udać się do lekarza?

  Lubimy się opalać, niestety wiele osób zapomina o tym, że zbyt duża dawka promieni słonecznych może zaszkodzić skórze. Jak zatem opalać się bezpiecznie? Jak działają preparaty kosmetyczne z filtrami? Czy chemia w nich zawarta jest bezpieczna? Czy samoopalacze chronią skórę przed poparzeniami? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dermatologa Łukasza Preibisza.

  Winnie Harlow cierpi na bielactwo. Z tego uczyniła swój atut. Chciała zostać baletnicą, a została modelką. Ojciec pragnął, żeby służyła w wojsku. Kiedy dorastała, często była poniżana. Nazywano ją zebrą lub krową. Ale Ci, co się nad nią pastwili nie podbijają teraz światowych wybiegów mody! Jaka jest najpiękniejsza rzecz, którą usłyszała w życiu? Z modelką, która choruje na bielactwo i walczy ze stereotypami oraz z tradycyjnym pojmowaniem piękna rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Co o naszym zdrowiu mówi nasza skóra? Czy rumień na skórze, zmiany guzkowe i nadmierna potliwość powinny nas zaniepokoić? O czym świadczą sińce pod oczami i wyjątkowa bladość skóry? Jakie rodzaje nowotworów objawiają się zmianami na skórze, oczywiście oprócz nowotworu skóry? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dermatologiem Łukaszem Preibiszem.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lekarzy, by porozmawiać z nimi o tym, jak ważna jest dla lekarza opinia pacjentów. Czego oczekują od lekarza pacjenci? Czy są pacjenci, za którymi nie przepadają lekarze? Naszymi gośćmi byli: dr Łukasz Preibisz, dermatolog, dr Marek Szczyt, chirurg plastyk oraz dr Piotr Gryglas, internista.

  Jak często, po ugryzieniu przez komara, występuje uczulenie? Czy takie ukąszenie może być dla czlowieka niebzieczne? Jakie choroby przenoszą komary? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dermatolog Łukasz Preibisz.

  Ponad roku temu dermatolog dr Łukasz Preibisz przebadał w naszej kawiarence ponad 70 osób, z czego 5 osób od razu zostało skierowanych do szpitala, ponieważ ich znamiona nosiły oznaki nowotworów. Dlatego dziś po raz kolejny chcemy uświadomić, jak ważne jest badanie znamion. Na jakie znamiona powinniśmy zwracać szczególną uwagę?