Horoskop

Co oznaczają w senniku truskawki?

Horoskop

Aktualizacja:
Stephanie Nantel/Getty Images

W senniku truskawki zwykle opisywane są pozytywnie. Owoce te we śnie często symbolizują nie tylko zdrowie, ale też szczęśliwe życie rodzinne. Warunkiem jest jednak, że muszą być w dobrej kondycji. Zgniłe truskawki mogą przepowiadać kłopoty i cierpienia.

Choć może wydawać się to dość dziwne, truskawki we śnie mogą także zwiastować pewne wydarzenia o charakterze erotycznym. Co więcej, w senniku truskawki mogą też wiele mówić o powodzeniu w pracy czy możliwym awansie, ale też zwiastować pewne zawirowania na polu zawodowym, które mogą przynieść straty.

Sennik: truskawki a miłość

Truskawki kojarzą się z wakacjami, słońcem, pysznym smakiem i nieskończonymi możliwościami wykorzystania ich w deserach czy ciastach. Te pyszne owoce, który lubi chyba każdy, mają także szeroką symbolikę w snach. Truskawki bardzo często odnoszą się do miłości. Do końca nie wiadomo, dlaczego tak jest. Być może przez kolor i kształt nieco przypominający serce. Wiadomo jednak, że ich pojawienie się we śnie jest silnie związane z emocjonalną, a nawet erotyczną stroną natury. Stąd też często są one odzwierciedleniem pewnych potrzeb w tej materii.

Fantazja na temat tych owoców często przydarza się kobietom, więc warto wiedzieć, co mówi na ten temat sennik. Bardzo często taki element fantazji interpretuje się jako symbol sekretnej miłości. Jedzenie truskawek w marzeniu sennym może oznaczać, że osoba śniąca stała się obiektem zainteresowania jakiegoś mężczyzny. Warto więc częściej pozwalać sobie na wiarę w komplementy i dzięki temu podbudować pewność siebie.

Sen o jedzeniu truskawek i ich słodkim smaku może zwiastować udaną przygodę erotyczną. Będzie ona pełna namiętności i prawdopodobnie przerodzi się w płomienny romans. Jednak z drugiej strony ulegnięcie takiej pokusie może symbolizować lekkomyślność w działaniu i brak rozsądku. Mając sen o truskawkach, warto więc zastanowić się nad obecnym związkiem i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wszystkie potrzeby są w nim zaspokajane.

Co więcej, owoce te mogą być symbolem prawdziwej przyjaźni, tej szczerej i opartej na wzajemnym zrozumieniu. Inna interpretacja mówi z kolei, że ich pojawienie się przepowiada, że może w niej pojawić się podtekst seksualny, którego nie powinno się ignorować.

Poza tym truskawki to bardzo dobra wróżba dla osób samotnych – ich pojawienie się we śnie zapowiada spotkanie na swojej drodze kogoś, kogo będzie darzyć się szczerym uczuciem. Taka fantazja może zwiastować stworzenie w niedalekiej przyszłości udanego związku. Jest więc zapowiedzią wielu radosnych i szczęśliwych chwil.

Sennik: truskawki w znaczeniu pozytywnym

Truskawki to dobra wróżba w miłości, ale nie tylko. Dojrzałe truskawki zwiastują dobrą pracę, która przyniesie poprawę sytuacji finansowej, zaś częstowanie nimi innych może nawet wskazywać na wygraną pieniężną. Natomiast widzenie we śnie tych dziko rosnących może zapowiadać wygodne życie.

Z kolei zrywanie truskawek sennik interpretuje jako znak, że na jawie wszelkie wysiłki zostaną nagrodzone, a pracowitość i wytrwałość popłaca, przynosząc upragniony sukces. Uzbierane owoce mogą też wskazywać na szczęśliwy bieg wydarzeń. Zjadanie truskawki we śnie truskawki może być też symbolem dotarcia do upragnionego celu.

Owoce te mogą też zwiastować bogactwo. Tak jest w przypadku snu o truskawkach słodkich, których jedzenie jest prawdziwą rozkoszą dla podniebienia. Z kolei widzieć ogród, w którym jest ich bardzo dużo, jest wróżbą dostatniego życia oraz realizacji zamierzeń.

Sennik: truskawki w znaczeniu negatywnym

Truskawki mogą także być zapowiedzią pewnych kłopotów lub niepowodzeń w sferze zawodowej czy przeszkód na ścieżce do osiągania celu. Te zgniłe zwiastują rozczarowania i porażki, na które się nie zasłużyło, kwaśne owoce z kolei mogą świadczyć o jakichś niepowodzeniach. Ogród, w którym jest wiele truskawek, ale są one niedojrzałe to proroctwo rozczarowania realizacją swoich planów.

W senniku kupowanie truskawek to przepowiednia podejrzanego interesu, w który się można nieumyślnie wplątać i wpaść w kłopoty oraz doznać straty. Może to także być ostrzeżenie przed podstępnymi ludźmi, którzy chcą odebrać owoce czyjejś pracy. Sprzedawanie truskawek natomiast może oznaczać marne zyski z danego przedsięwzięcia.

Czy rozmiar owoców ma jakieś znaczenie dla interpretacji w senniku? Truskawki duże, które do tego są jaskrawoczerwone, mogą być przestrogą, aby nie ulegać zbytniej chęci dominacji. Być może zatem nie warto za wszelką cenę piąć się na wyżyny. Natomiast zielone, bardzo drobne truskawki mogą wskazywać na tymczasowe zmartwienia, z którymi przyjdzie się borykać w najbliższym czasie.

Te pyszne owoce mogą być też niezbyt pomyślną wróżbą dla związku – widzieć we śnie truskawki, które wysypują się na ziemię, to przepowiednia jego końca. W innym znaczeniu mogą one także być zwiastunem jakiegoś miłosnego rozczarowania (być może relacja, co do której żywiło się duże nadzieje, nie okaże się tą wartościową i zakończy się rozstaniem).

Warto włączać truskawki do codziennej diety, zwłaszcza kiedy jest na nie sezon. Jakie są ich dobroczynne właściwości? Dowiesz się z materiału.

Zobacz także:

Sprawdzone przepisy na gofry z owocami

Owoce i warzywa o dużej zawartości wody. Które mają jej najwięcej?

Owoce - czy można je jeść do woli? Dietetyczka: "Są pewne reguły"

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości