Horoskop

Co symbolizuje w senniku sól?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Joe Alfano / EyeEm / Getty Images

Sól to symbol nieśmiertelności, niezniszczalności, a także oczyszczenia. W zależności od tego, w jakim kontekście pojawia się w fantazji, może być zapowiedzią czegoś innego. W senniku sól występuje jako symbol zdrowia, witalności, a także sukcesów, bogactwa i odporności na nieszczęścia.

Jej pojawienie się nie zawsze jednak jest dobrym omenem. W negatywnym znaczeniu sól w snach może też wskazywać na biedę czy kłopoty rodzinne. Często ostrzega przed jakimś niebezpieczeństwem.

Sennik: sól i jej symbolika

Sól jest symbolem oczyszczenia, dlatego stanowi jeden z ważniejszych elementów wielkanocnego koszyczka. To znak czystości, odkupienia i nieskazitelności. Co ciekawe, mimo że wiele mówi się o tym, jak bardzo ta substancja jest niezdrowa, niegdyś postrzegano ją jako źródło siły człowieka. Warto też wiedzieć, że w dawnych czasach sól była środkiem płatniczym i określano ją nawet mianem „białego złota”. Stosowano ją także często jako skuteczny środek konserwujący czy specyfik do oczyszczania ran. W niektórych kulturach uważano ją nawet za substancję świętą, która miała moc odstraszania zła. Dziś sól znana jest nam przede wszystkim jako dodatek spożywczy, który stosuje się do poprawy smaku przyrządzanych potraw. Mamy z nią więc styczność na co dzień. Być może dlatego pojawia się w nocnych fantazjach wielu z nas.

W senniku sól ma szereg różnych interpretacji. Większość z nich podaje, że może ona zwiastować początek czegoś nowego, pozytywnego, co poprawi jakość naszego życia i przyniesie całkiem nowe doświadczenia. Jeść sól to w senniku znak przyjaźni, a także spełnienia pragnień. Zgodnie z inną interpretacją takie marzenie senne może być zapowiedzią, że zabłyśniemy dowcipem w towarzystwie.

Co więcej, sól w snach to również symbol siły. Dzięki niej będziemy mogli podjąć kolejne wyzwania i prawdopodobnie rozpocząć nowy etap w życiu. Solenie potraw natomiast wskazuje, że w realnym życiu mamy silną potrzebę jakiejś zmiany. Być może w sprawach zawodowych czy do związku wkradła się jakaś monotonia, której chcemy się pozbyć. Poza tym chęć zmiany wiąże się też z bardziej prozaicznymi sprawami, takimi jak np. zmiana naszego stylu ubierania się czy remont mieszkania. Jeśli we śnie widzimy, że podajemy komuś solniczkę, taka wizja jest zapowiedzią wizyty niezapowiedzianych gości.

Sól w senniku – znaczenie negatywne

W marzeniu sennym sól zazwyczaj stanowi dobrą wróżbą. Istnieją jednak takie interpretacje, które nadają jej nieco inne znaczenie. Sen o soli może zapowiadać trudny okres w życiu, pojawienie się jakichś zmartwień, trosk oraz niedostatku.

Jeśli we śnie widzimy ją w beczce, zwiastuje to problemy i nieporozumienia w rodzinie, prowadzące do niezgody między jej członkami. Negatywne znaczenie ma też obraz, w którym widzimy, jak sól przypadkowo rozsypuje się na stole. Ponoć taki widok zapowiada kłopoty, niepokój, a także pech czy kłótnie. Być może właśnie z tego powodu wiele przesądnych osób po rozsypaniu soli przerzuca jej szczyptę przez lewe ramię, aby uniknąć złego losu.

W senniku sól, która wpada przypadkowo do jedzenia i psuje smak potrawy, jest wróżbą rozczarowania relacją z drugą osobą. Taka wizja stanowi więc ostrzeżenie, że w związku dzieje się coś niedobrego, co przyniesie smutek i rozgoryczenie. Z drugiej strony może jednak zwiastować też rozczarowanie przyjacielem, który zawiedzie nasze zaufanie.

Ciekawą interpretację ma sen o słupie soli. Taka wizja oznaczać brak rozwoju osobowości, nierealizowanie się na gruncie zawodowym czy duchowym. Sennik wskazuje, że często taki stan może być spowodowany wpływem czegoś, co wydarzyło się w przeszłości, i sprawia, że niepewni siebie czy pełni obaw nie jesteśmy w stanie zrobić kroku w przód.

Sen o jedzeniu soli może z kolei zapowiadać biedę i niski status społeczny. Jest zwiastunem nadejścia ciężkich czasów i kłopotów finansowych. Jeśli w obrazie, który pojawił się w marzeniu sennym, zabrakło dla nas soli, to prawdopodobnie grożą nam jakieś problemy zdrowotne. Dobra wiadomość jest jednak taka, że będą one miały przejściowy charakter i szybko się z nimi uporamy. Brak soli we śnie sygnalizuje natomiast cierpienie spowodowane jakimś brakiem. Może odnosić się zarówno do relacji międzyludzkich, jak i spraw związanych z dobrami materialnymi czy nawet pracą.

Czuć smak soli na języku – taki sen sugeruje, że powinniśmy przestać kłamać na jawie. Nasze postępowanie nie przynosi bowiem niczego dobrego. Z kolei jedzenie słonej potrawy jest dla nas informacją, że niepotrzebnie w jakiejś kwestii upieraliśmy się przy swoim zdaniu, za co powinniśmy kogoś przeprosić.

Jaka sól jest najzdrowsza? W „Dzień Dobry TVN” o właściwościach jej poszczególnych rodzajów opowiedziała dietetyk Urszula Somow.

Zobacz też:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości