Horoskop

Sen o wiewiórce - jak interpretują go różne senniki?

wiewiórka na drzewie

Bernard Bialorucki/Getty Images

Horoskop

Sen o wiewiórce - jak interpretują go różne senniki?

wiewiórka na drzewie

Bernard Bialorucki/Getty Images

Według różnych interpretacji sen o wiewiórce może świadczyć o czekających nas dobrych wydarzeniach. Należy jednak pamiętać, że w niektórych, specyficznych sytuacjach śnienie o wiewiórce zapowiada otrzymanie złych informacji.

Mimo że wiewiórka jest stosunkowo niepozornym zwierzęciem, stanowi symbol zaradności, odpowiedzialnego gospodarowania swoimi zasobami oraz równowagi. Dlatego też sny o wiewiórce zwiastują rzeczy przyjemne, takie jak założenie rodziny czy pojawienie się dziecka. Jeśli jednak śnimy o tym, że wiewiórkę zabijamy – interpretacja jest znacznie mniej pozytywna.

Szczęście, dostatek i bogactwo – tak piszą w sennikach o wiewiórce

W dawnych sennikach wiewiórka symbolizowała szczęście i dostatek, który uzyskamy dzięki życzliwym ludziom z naszego otoczenia. Jeśli jednak przyśniła się wiewiórka bardzo aktywnie gromadząca zapasy, oznaczało to potrzebę zatroszczenia się o swoją przyszłość, której zagrażała bieda oraz inne problemy.

Bardzo ciekawą interpretacją snu o wiewiórce jest przewidywanie uzyskania pewnej kwoty pieniędzy. Co ciekawe, wiewiórka we śnie wskazuje na charakter osoby, od której otrzymamy pieniądze – ma to być bowiem ktoś bardzo oszczędny. Inna interpretacja snu o wiewiórce wskazuje również na sprawy finansowe, ale w kontekście zdecydowanie mniej dla nas przyjemnym. Pojawienie się tego zwierzęcia we śnie ma stanowić informację o konieczności oszczędzenia pieniędzy poprzez powstrzymanie się przed wydaniem ich na rzeczy mało istotne, zbędne. Może się bowiem okazać, że wszystkie zaoszczędzone środki wkrótce będą bardzo potrzebne.

Sen o wiewiórce to jednak nie tylko przyziemne, finansowe sprawy. Zwierzę symbolizuje również pewną beztroskę, potrzebę swobody i czerpania radości z życia.

Sen o wiewiórce w klatce – szczególnie dobrym omenem

Duże znaczenie dla interpretacji tego rodzaju snu ma to, czy zwierzę, które wyśniliśmy, jest na wolności, czy też siedzi schwytane w klatce. Co ciekawe, lepszą wróżbę stanowi ten drugi wariant. Okazuje się, że wiewiórka w klatce oznacza, że wkrótce możemy nawiązać bardzo trwałe relacje. Mogą one być istotne i mieć ogromny wpływ na nasze dalsze życie. Natomiast wiewiórka na wolności według sennika jest zapowiedzią, że uda się nam zrealizować pewne plany, ale radość i satysfakcja z osiągnięcia celu okażą się krótkotrwałe.

Bardzo dobrą wróżbą jest sen, w którym karmimy wiewiórkę. Oznacza on bardzo miłe i sympatyczne chwile, które niedługo spędzimy w gronie przyjaciół, bliskich nam osób. Zabawa z wiewiórką lub głaskanie jej to z kolei zapowiedź radosnych i miłych chwil dla śniącego. Jeżeli tych wiewiórek widzimy więcej, wskazuje to na istotne i pozytywne zmiany w naszym życiu.

Złym znakiem jest sytuacja, w której wiewiórka ugryzie nas we śnie. Wskazywać może to na konflikt w naszej najbliższej rodzinie. Bardzo zły omen stanowi sen, w którym zabijamy wiewiórkę – może on oznaczać śmierć bliskiej nam osoby lub nagłe pogorszenie naszego stanu zdrowia.

Z kolei nagłe i niespodziewane dostrzeżenie wiewiórki jest niezwykle pozytywnym znakiem. Dla osób samotnych oznacza szybkie małżeństwo, natomiast dla par rychłe pojawienie się dziecka.

Wiewiórka w senniku persko-egipskim

Bardzo konkretne interpretacje snu o wiewiórkach podano w senniku persko-egipskim. Otóż pojawiająca się we śnie wiewiórka oznacza niespodziewaną radość. Jeżeli w dodatku jest w trakcie jedzenia czegoś, to spotka nas rodzinne szczęście. Inne marzenia senne o tym stworzeniu nie są już tak optymistyczne. Jeżeli złapiemy wiewiórkę we śnie, oznacza to niebezpieczeństwo w realnym życiu. I – podobnie jak w innych sennikach – ugryzienie przez wiewiórkę oznacza dla nas cierpienie, które przyniosą nam dzieci lub małżonek. Jeśli we śnie widzimy śpiącą wiewiórkę, oznacza to, że wykorzystamy do swoich celów czyjąś bezradność lub chwilową słabość.

W senniku kolor wiewiórki też ma znaczenie

Pojawiająca się we śnie, najczęściej spotykana, ruda wiewiórka oznacza, że jesteśmy osobami bardzo przywiązanymi do tradycji. Może też odzwierciedlać stabilizację w naszym życiu. Inne interpretacje snu dotyczą sytuacji, w której śni nam się zwierzę o innym kolorze futerka. Jeżeli to czarna wiewiórka, powinniśmy mieć się na baczności, grozi nam bowiem niebezpieczeństwo ze strony nieprzychylnej osoby. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, kiedy śni się nam bardzo oryginalna, biała wiewiórka. Możemy wtedy liczyć, że ktoś wybaczy nam nasze przewiny. A co, jeśli we śnie zobaczymy… latającą wiewiórkę? Wtedy powinniśmy spodziewać się przyjemnej niespodzianki.

Zobacz także:

Dlaczego nie możemy zasnąć? Ekspert wyjaśnia. Zobacz wideo:

Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0