Horoskop

Dla których znaków wrzesień będzie trudny, a którym będzie sprzyjał? Horoskop astrolog Merkurji

horoskop, astrologia,znaki zodiaku

sarayut Thaneera/Getty Images

Horoskop

Dla których znaków wrzesień będzie trudny, a którym będzie sprzyjał? Horoskop astrolog Merkurji

horoskop, astrologia,znaki zodiaku

sarayut Thaneera/Getty Images

Horoskop na wrzesień nie wszystkim się spodoba. Uważać powinny m.in. Bliźnięta i Strzelce. Co czeka nas na niebie i w życiu po wakacjach - o tym w horoskopie astrolog Merkurji.

Wrzesień - miesiąc oczyszczania ciała i porządków w garderobie

We wrześniu dokańczamy żniwa, robimy podsumowania tego co udało się w lato wyhodować i zebrać, ale równocześnie myślimy już powoli o nadchodzącej jesieni i zimie.

Romantyczna nazwa miesiąca nawiązuje do rozkwitających na łąkach i leśnych polanach wrzośców. Wrzosy i wrzośce są magicznymi roślinami początku jesieni i o ich niesamowitych właściwościach napisano już wiele. Jedną z najbardziej znanych jest zdolność do ochrony posesji przed niechcianymi energiami i tak zwanym ,"złym okiem". Nawet jeśli nie mamy możliwości posadzić tych roślin na większej przestrzeni, doniczka przy drzwiach czy na parapecie powinna zrobić swoje. Jeśli ktoś jest sceptyczny i nie wierzy w ochronne właściwości wrzosów, walory estetyczne są wystarczającym powodem, aby się cieszyć obecnością tych roślin w domu czy mieszkaniu.

Jak co roku we wrześniu doświadczać będziemy czaru równonocy, czy doby w trakcie której dzień i noc będą trwały równo po dwanaście godzin, co rozpocznie nam astronomiczną jesień, która rozpocznie się 22.09 o godzinie 15.30.

Dziewiąty miesiąc roku jest czasem poszukiwania wewnętrznej harmonii, balansu i równowagi, szczególnie tyczy się to dni po dwudziestym drugim września, kiedy Słońce znajduje się w znaku Wagi. Wtedy sprawy partnerskie, miłosne oraz szukanie kompromisu w relacjach będą niezwykle istotne.

Wielkie pranie, oczyszczanie - horoskop na wrzesień

Zanim jednak dojdziemy do dnia jesiennego equilibrium warto skorzystać z mocy ostatniej, letniej Pełni Księżyca, czyli tak zwanej Pełni Żniwiarzy, która wypadnie drugiego września o godzinie 7.22. W tym czasie powinniśmy się rozliczyć z tym co udało się wykonać w trakcie lata, podsumowań czy wakacyjne znajomości mają realną szansę na przetrwanie, oraz zastanowić się nad dalszymi krokami na nadchodzącą jesień.

Drugim ważnym wydarzeniem ze Srebrnym Globem w tle będzie Nów w znaku Panny, który zwany jest przeze mnie Czystym Księżycem. Faza zodiaku, w której wypadać będzie w tym roku wrześniowy Nów związana jest z czystością, odchudzaniem, detoksem organizmu, robieniem porządków oraz wyrzucaniem i pozbywaniem się tego co niepotrzebne i popsute.

Czysty Nów wypadnie 17. września o godzinie 13.00 i zarówno dwa, trzy dni wcześniej, jak i dokładnie w tym terminie warto zaplanować głodówkę oczyszczającą, podjąć trud wyczyszczenia swojego otoczenia, umycia podłóg i drzwi.

Doskonałym pomysłem będzie przejrzenie szaf, szafek i komód oraz zrobienie porządków z garderobą oraz produktami spożywczymi.

Pod koniec miesiąca aktywność Marsa, który znajdować się będzie wyjątkowo blisko Słońca oraz tworzyć kwadraturę z Saturnem sprawi, że zaczniemy bardzo asertywnie bronić swojej pozycji w związku oraz bezwzględnie zwalczać potencjalną konkurencję. Podsumowując, we wrześniu dużo będzie do zrobienia i czas wakacyjnej laby i sezonu na ogórki nieodwołanie się kończy. Oczywiście wróci za rok w wakacje.

Udanego miesiąca życzy Astrolog Merkurja

Mroczne oblicza znaków zodiaku - wyjaśnia Merkurja

Kalendarzyk planetarny

  1. 02.09 – Pełnia Księżyca w znaku Ryb, o godzinie 7.22. Czas podsumowań, refleksji, początku jesiennej chandry, tęsknoty za odchodzącymi miesiącami wakacji. Będziemy mieć fochy bez konkretnego powodu. To dzień sporego rozdrażnienia i wielkiej tkliwości.
  2. Wenus w opozycji z Saturnem sprawi, że będziemy zmuszeni spojrzeć trzeźwym okiem na zawarte w lato znajomości i ocenić ich szanse na przetrwanie.
  3. Słońce w trygonie z Uranem sprawi, że podejmiemy jakieś nietuzinkowe działania pod wpływem chwili.
  4. 06.09. - Wenus wkracza do znaku Lwa. Przedstawiciele trygonu ognia dostaną swoją szansę na poukładanie spraw miłosnych. W uczuciach będziemy bardziej śmiali i kreatywni, staniemy się bardziej aktywni.
  5. 11.09 – Słońce w opozycji z Plutonem. Ciężki dzień, pełen trudnych emocji oraz konfliktów i wybuchów. Zagrożenie ze strony gazu bądź rurociągów z ropą. Trudny dzień na drogach.
  6. 17.09 – Nów Księżyc w znaku Panny, doskonały dzień na kuracje oczyszczające i odtruwające organizm, na porządki w domu i biurze, na robienie rachunków oraz podsumowań ekonomicznych.
  7. 21.09 – Merkury w kwadraturze z Plutonem. Dzień pełen nieporozumień, gniewnych słów, niepokojących deklaracji. W powietrzu wisieć będzie agresja oraz możliwość sporej awarii bądź groźnych wypadków.
  8. 22.09 – Równonoc jesienna. Słońce wkracza do znaku Wagi, następuje zrównanie dnia z nocą. Będziemy czuć się przemęczeni bez powodu, senni i pozbawieni energii na kilkadziesiąt godzin. Po przyzwyczajeniu się do nowych warunków biorytm wróci do normy.
  9. 24.09 – Merkury w opozycji z Marsem, uważajmy aby jedno lekkie słowo nie urosło do rangi bomby, dzisiaj wyjątkowo łatwo będzie się pokłócić lub stać się atakiem słownej agresji.
  10. 29.09 – Mars w kwadraturze z Saturnem, wyjątkowo łatwo o kontuzje fizyczne, uważajmy na to, aby nie przeforsować się w treningu i nie podejmujmy ryzykownych działań.

Jakie znaki zodiaku tworzą najszczęśliwsze związki?

Horoskop na wrzesień dla wszystkich znaków zodiaku

Baran

Początek miesiąca będzie okresem trudnym, w którym wszystko może iść pod prąd. Pamiętaj, aby nie ulegać presjom zawodowym, ale trzymać się wcześniej wyznaczonego planu i nie pozwolić wejść sobie na głowę. W terminie bliskim do Nowiu Księżyca (17.09) czekają Cię trudne i skomplikowane decyzje do podjęcia. W sprawach prywatnych możesz mieć wrażenie, że z sytuacji w której się znalazłeś na nie masz już ucieczki, jednak po równonocy okaże się, że na pozytywnej fali jesiennej energii uda Ci się wszystko ponaprawiać. 29.09 przed Tobą wielka próba sił, z której wyjdziesz zwycięsko.

Byk

Doskonale podziała na Ciebie zarówno Pełnia Księżyca w znaku Ryb (2.09) jak również Nów Księżyca w znaku Panny (17.09) Masz przed sobą tłusty i obfity finansowo miesiąc. Posypią się oferty zawodowe, w których będziesz mógł przebierać jak w ulęgałkach. Nie wahaj się i szybko wykorzystuj okazje do poprawienia swojej pozycji w miejscu pracy. Śmiało łap wiatr w żagle i proś o podwyżkę. W kwestiach natury uczuciowej będzie bardzo gorąco. Twoja patronka, namiętna Wenus wkracza 6.09 do znaku Lwa, więc przestaniesz prosić, a zaczniesz żądać i to z rewelacyjnym skutkiem. Uważaj na bóle w jamie brzusznej po 23.09, to może świadczyć o kłopotach z drogami żółciowymi. Pomyśl o kontrolnych badaniach.

Bliźnięta

Początek miesiąca upłynie Ci bardzo pracowicie. Będziesz zaproszony do udziału w wielu nowych projektach i przedsięwzięciach. Sprawy uczuciowe za sprawą Wenus w znaku Lwa i Marsa w znaku Barana toczyć się będą dla Ciebie dobrze, ale niewiele zostanie wolnego czasu, aby się tym cieszyć. Będziesz zbyt zajęty obowiązkami. Nów w Pannie (17.09) wywoła w Twoim miejscu pracy niepokoje. Ten układ odbywać się będzie w kwadraturze do Twojego znaku. To świadczy o możliwych konfliktach i nieporozumieniach, w które może być zamieszana Twoja osoba. Uda się z tego jakoś wyplątać, ale pamiętaj, aby nie ufać już komuś, kto wprowadził Cię w błąd. Po 22.09 znacząco poprawi Ci się humor i możesz nawet liczyć na jakiś mały urlop w gronie najbliższych.

Rak

Dzięki wielu pozytywnym aspektom Księżyca, czeka Cię wyjątkowo udany miesiąc. Już na początku września spotka Cię miła niespodzianka. Pełnia Księżyca w znaku Ryb postawi Cię w doskonałym świetle. Otoczenie doceni Twoje umiejętności i być może zostaniesz poproszony o przejęcie obowiązków osoby, która odchodzi. Wszystkie sytuacje powinny toczyć się zgodnie z założeniami, które zrobiłeś dawno temu. Do 22.09 w miejscu pracy będzie pozytywne ożywienie i wiele nowych emocji. Jednak pod koniec miesiąca prawdopodobnie dojdzie do nieporozumień i sprzeczek w Twojej relacji partnerskiej. Uważaj, aby kogoś nie zadręczyć swoimi wymyślonymi podejrzeniami o niewierność.

Lew

Na początku miesiąca ktoś będzie udzielał na Twój temat nieprawdziwych informacji i próbował Cię zdyskredytować w oczach innych. Przed Tobą kilka nerwowych i nieprzyjemnych dni, ale na szczęście szybko się uporasz z tą sytuacją. 11.09. uważaj na kąśliwe uwagi i nie daj się sprowokować. 17.09 czeka Cię chwilowy spadek sił witalnych i kondycji. Będziesz musiał złapać oddech i podzielić się obowiązkami z kimś kompetentnym. Próby utrudnienia Ci życia skończą się wraz z wejściem Słońca do znaku Wagi czyli po 22.09. Ostatni tydzień miesiąca będzie bardzo przyjemny i bogaty w miłe doświadczenia oraz prezenty od Losu.

Panna

To zdecydowanie Twój miesiąc i mocne otwarcie sezonu po zakończeniu wakacji. Księżyc Żniwiarzy dopomoże Ci w osiągnięciu celów i spełnieniu marzeń. Nadchodzące dni przyniosą Ci wiele okazji do podreperowania Twoich finansów i wspomożenia domowego budżetu. W połowie września pojawi się możliwość nawiązania nowych, ciekawych znajomości. Najbliższe tygodnie z pewnością zaliczysz do udanych. Masz teraz wielkie szanse na sukces, również jeśli chodzi o Twoje kwestie sercowe. Zdobędziesz przychylność ważnej dla Ciebie osoby. Uważaj jedynie 11.09 i 21.09, w tych dniach możesz narazić się na nieprzyjemności swoim niefrasobliwym zachowaniem bądź mieć trudności z dojazdem na istotne spotkanie.

Waga

Ten miesiąc będzie bardzo aktywny, jeżeli chodzi o układy Twojej opiekunki – Wenus, która od 6.09 znajdzie się w żarliwym i namiętnym znaku Lwa. W związku z tym możesz spodziewać się nagłych tęsknot oraz mocnych doznań. Bardzo możliwe, że chodzi o nową osobę, pod której urokiem się znajdziesz i która wywrze na Tobie ogromne wrażenie. Praca zacznie się układać bardziej korzystnie po 22.09. Do tego czasu musisz się przykładać i nie spóźniać z zadaniami więcej niż przed wakacjami, bo ktoś w końcu zwróci Ci na to uwagę. Jeśli chodzi o zawartość Twojego portfela, czeka znacząca poprawa. Uważaj 24.09, możesz wdać się w jakiś poważny konflikt, o dłuższych konsekwencjach.

Skorpion

Pełnia Księżyca wypadająca w Twoim, wodnym trygonie, jest dla Ciebie bardzo przychylna, więc możesz śmiało załatwiać wszystkie interesy. Już pierwsze dni września przyniosą Ci dodatkowe pieniądze i możliwości nowego zarobkowania. Posypią się korzystne propozycje. Będziesz chodził jak w skowronkach i tryskał dobrym humorem, ponieważ czego się nie tkniesz będzie uwieńczone sukcesem. Czeka Cię również uczuciowa niespodzianka, będziesz przez kogoś jawnie adorowany. Ta laurka odrobinę zblaknie pod koniec miesiąca i wtedy poczujesz duże zmęczenie fizyczne. Czas na odpoczynek z pewnością wygospodaruj na 29.09, będziesz wtedy znacznie słabszy niż zazwyczaj.

Strzelec

Przed Tobą kilka nieprzyjemnych rozmów i niezbyt sympatycznych spotkań, których unikałeś jak ognia. Niestety dłużej nie będziesz mógł lawirować. Sytuacja przyszpili Cię i trzeba będzie się określić. Napięta atmosfera i podszyte niechęcią uwagi, będą działać na Ciebie jak płachta na byka. Do starcia może dojść już 2.09. Poprawiny z niezbyt udanej konfrontacji czekają 17.09. Generalnie, aż do równonocy jesiennej będziesz siedzieć jak na szpilkach. Dopiero koniec miesiąca przyniesie ulgę, rozluźnienie atmosfery oraz wyciszenie emocji. Zastanów się po co dźwigasz ten emocjonalny bagaż. Odpuść sobie coś, czego nie chcesz i nie lubisz. Im szybciej tym lepiej.

Koziorożec

Twoja energia będzie na bardzo wysokim poziomie, a Twoje ambicje zawodowe i życiowe są na najlepszej drodze do realizacji. Układy na niebie są dla Ciebie wyjątkowo korzystne, dlatego nie czas na zastanawianie się tylko na działanie. Ze zdwojoną siłą przystąp do walki o lepsze stanowisko, zdanie egzaminu, upragnioną inwestycję. W szczególności Nów Księżyca w znaku Panny (17.09) pomoże Ci otworzyć całkiem nowy, fantastyczny rozdział w Twoim życiu. Do lekkich ostrzeżeń powinieneś zaliczyć złośliwe komentarze w miejscu pracy. To tylko zazdrość. Pod koniec września sytuacja troszkę się skomplikuje. Kwadratura Marsa i Twojego patrona Saturna może wywołać kontuzję kolana, lub odnowienie się starego bólu w kręgosłupie, dlatego warto temu wcześniej zapobiec i przed 29.09 udać się na basen lub na intensywny masaż.

Wodnik

Do 22.09 będziesz cierpiał na brak koncentracji i rozproszenie uwagi. Szczególnie 17.09 da Ci się we znaki, jeśli chodzi o rozstrojenie układu nerwowego oraz wybuchy złości bez powodu. W pracy będziesz czuł się zirytowany ciągłymi roszczeniami i brakiem jasnych kryteriów. Na szczęście elementem łagodzącym zawodowy stres, będą lepsze układy dotyczące kwestii miłosnych. Wenus, która od 6.09 utworzy opozycję wobec Twojego znaku, sprowadzi Twoje myśli na tematy związane z partnerstwem oraz ożywi Twoje serce nagłym zauroczeniem. Skok adrenaliny gotowy. Pod koniec miesiąca wszystko zacznie się naprawiać i przebiegać zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, również w sferze zawodowej.

Ryby

Szykująca się na początku miesiąca Pełnia Księżyca w Twoim własnym znaku, da Ci Rybko upragnioną realizację marzeń i materializację planów. Los przyniesie Ci również kilka miłych prezentów i niespodzianek. Układy na niebie sprawią, że nabędziesz wewnętrznej siły i bardziej uwierzysz w swoje możliwości. Pierwszy tydzień września, to doskonały moment, aby skupić się na randkowaniu i umawianiu na spotkania z obiektem Twoich westchnień. W terminie zbliżonym do 17.09 warto jednak przenieść uwagę na kwestie materialne i zawodowe. Powinnaś się zgodzić na udział w pewnym projekcie, nawet jeśli myślisz, że masz do tego zbyt małe kompetencje. Pod koniec miesiąca warto zająć się sprawami Twojego zdrowia lub urody. Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki to doskonały pomysł.

Astrolog Merkurja

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
97
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0