sny

  "Najlepiej tłumaczyć u kogoś, kto się na tym zna".

  Świadomy sen określany jest jako jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń w życiu człowieka. Wydaje się tak realny, jakby dział się na poziomie fizycznym.

  Wiele osób przyznaje, że od czasu do czasu miewa sny z udziałem zmarłych ze swojej rodziny. To rodzi pytanie, czy takie zjawiska świadczyć mogą o aktywności zmarłych, którzy próbują się z nami skontaktować? Psychologia niesie jasną odpowiedź w tej kwestii.

  Niemal każdy z nas słyszał o snach, które okazały się prorocze. Mogą one informować o czyjejś śmierci, ostrzegać przed zbliżającymi się problemami, albo wręcz przeciwnie – pomóc w ich rozwiązaniu. Choć ci, którzy miewają prorocze sny nie wątpią w ich istnienie, to nauka jest w tej kwestii znacznie bardziej sceptyczna.

  Egzamin może przyśnić się zarówno uczniom lub studentom, jak i osobom, które taką formę sprawdzania wiedzy mają już dawno za sobą. Zobacz, jak interpretować sen o egzaminie, co oznacza zdany lub niezdany test.

  Od zarania dziejów ludzie zastanawiają się nad znaczeniem swoich snów oraz tworzą próby ich interpretacji. Sennik mistyczny to zbiór snów z dokładnym wyjaśnieniem znaczenia konkretnych obiektów, które pojawiły się w marzeniach sennych.

  Pojawiająca się we śnie broda u kobiety lub mężczyzny jest symbolem mądrości, stateczności i odpowiedzialności. Oznacza również skrywaną siłę i moc. Sen o brodzie jest zwiastunem dobrych wydarzeń i powodzenia w dążeniu do celów.

  Niewątpliwie psy są zwierzętami powszechnie lubianymi. Przypisujemy im wiele przymiotów, jak wierność, odwaga, czy przyjaźń. Co czytamy o psie w senniku? Czy sen o psie również ma wymiar pozytywny?

  Polana pełna roślin kojarzy się najczęściej z czymś przyjemnym i radosnym. Czy jest tak samo, gdy nam się przyśni? Warto zapoznać się z interpretacją sennika o zielonej łące i łące z kwiatami. Co oznacza sen o łące?

  Kawa widziana we śnie jest najczęściej odzwierciedleniem nastawienia i otwartości osoby śniącej, gotowości do podejmowania wyzwań. Jednak w zależności od rodzaju napoju i postaci, w jakiej on występuje, sen może mieć także inne znaczenia. Zobacz, jaką interpretację proponuje sennik.

  Pełnia księżyca często kojarzona jest z magią i mistycyzmem. Ma również bardzo romantyczny i tajemniczy charakter. Co mówi o księżycu sennik? Sprawdź, co mogą oznaczać takie sny i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę.

  Zazwyczaj róże zobaczone we śnie są interpretowane jako dobra wróżba na przyszłość. Zwłaszcza czerwone kwiaty uznawane są za symbol szczęścia i miłości. Warto jednak pamiętać o tym, że róże mają także „ciemną stronę”, gdyż ich łodygi pokrywają ostre kolce.

  Chleb uważany jest za powszechne pożywnie, znane pod każdą szerokością geograficzną. Dzięki temu ma także głęboką symbolikę. Sen o chlebie można interpretować na wiele sposobów, w zależności od typu pieczywa oraz czynności z nim związanych.

  Zadaniem snów jest oczyszczenie naszego umysłu z niepotrzebnych wspomnień- takie wyniki przynoszą najnowsze badania naukowe. Jeśli po przebudzeniu nie pamiętamy tego, co nam się śniło, oznacza to, że nasz mózg pracuje prawidłowo. Co zrobić, gdy chcemy zapamiętać nasz sen? Odpowiedzi na to pytanie udzielił ekspert, dr Zenon Dudek.

  Monika Mariotti zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Neapolu, by pokazać uroki tego miasta i styl życia jego mieszkańców. Okazuje się, że neapolitańczycy są przesądni i lubią hazard. Wierzą, że obie te rzeczy są ze sobą ściśle związane. Czym zatem kierują się, wybierając numery w grach liczbowych? Monika również spróbowała swojego szczęścia w jednej z gier. Czy udało jej się wygrać?

  Nasze obawy, marzenia i pragnienia... Sny - czy odzwierciedlają stan naszego umysłu lub duszy? Skąd tak naprawdę biorą się marzenia senne? Co wywołuje sen u noworodka? Jak śnią niewidomi? Obrazy, które jawią się się nam podczas snu miewają ogromne znaczenie symboliczne. Czy sny to klucz do własnej świadomości, a może tylko zwykłe złudzenie? O snach, ich interpretacji i niebywałej sile w studio Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z wokalistą Jackiem Stachurskim i Jolantą Jurewicz, znaną jako Wróżka Sybilla. Wierzycie w znaczenie snów?

  Czy każdy sen można wytłumaczyć? Czy powinniśmy wierzyć w ukryty przekaz snów? Jak wytłumaczyć sen o osobie zmarłej, dziecku, zdradzie, kłótni, zębach, pieniądzach lub zwierzętach? Czy senniki rzeczywiście pomagają rozszyfrować znaczenie snów? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wróżkę i tarocistkę Annę Kempisty, z którą mogliście też porozmawiać na czacie, na naszej stronie.

  O czym śnią Polacy? Czy znają znaczenie snów? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Sam też zdradził, kto nawiedza go w nocy. Wygląda na to, że w łóżku Filipa jest dość tłoczno ;)