Sen o egzaminie – jak go zinterpretować? Poznaj analizę snu

Sen o egzaminie – jak go zinterpretować? Poznaj analizę snu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Egzamin może przyśnić się zarówno uczniom lub studentom, jak i osobom, które taką formę sprawdzania wiedzy mają już dawno za sobą. Zobacz, jak interpretować sen o egzaminie, co oznacza zdany lub niezdany test.

Według sennika sen o egzaminie stanowi często zapowiedź niepokoju, stresu i strachu, czyli tych negatywnych uczuć, które raz na jakiś czas pojawiają się w życiu człowieka. Pojawiający się we śnie egzamin jest właśnie ich symbolem, prawdopodobnie dlatego, że towarzyszy wszystkim już od najmłodszych lat. W podstawowym znaczeniu egzamin traktowany jest jako symbol nowych wyzwań, odkrywania nieznanych miejsc, chęci zdobycia nowej wiedzy, ale także próby samodoskonalenia się i obawy przed oceną innych ludzi. Jakie jeszcze interpretacje proponuje sennik? Sprawdź, na jakie szczegóły ze snu warto zwrócić uwagę, aby prawidłowo odczytać jego sens.

Zdany i niezdany egzamin – co oznaczają?

Sen o niezdanym egzaminie wcale nie jest utożsamiany z katastrofą. Senniki nakazują odczytywać to jako znak, że wszystkie plany i marzenia uda się zrealizować, jednak w nieco późniejszym czasie, niż zostało to założone na początku. Warto zastanowić się, czy istnieje możliwość zmiany swojego zachowania albo naprawienia przykrej sytuacji z przeszłości.

Niezdany egzamin na prawo jazdy może oznaczać z kolei, że jesteś osobą niepewną swoich umiejętności, która nie podejmuje nowych wyzwań i nie korzysta z okazji tylko z powodu strachu przed porażką. Sen o niezdanym egzaminie często jest także podświadomym sygnałem, że osoba śniąca wątpi w swoją atrakcyjność i brakuje jej pewności siebie, m.in. w kwestiach seksualnych. Pamiętaj, że zwykle można zdawać egzamin więcej niż raz, dlatego nie bój się oceny innych i próbuj nowych rzeczy, nie zważając na to, że nie wszystko skończy się sukcesem.

Zdany egzamin jest natomiast zapowiedzią spokojnego okresu w życiu, odpowiedniej chwili na spełnianie swoich marzeń, na które wcześniej nie było czasu, a jednocześnie dobrym momentem, żeby odpocząć i przestać się martwić. Oznacza to, że jesteś na dobrej drodze i wszystko uda ci się zgodnie z planem. Grunt to nie przejmować się krytyką i nie zmieniać swoich zasad za namową innych. Dobre wyniki egzaminu są według senników gwarancją powodzenia i satysfakcji z życia.

Jeśli we śnie musisz pisać egzamin maturalny, a czasy szkolne są już dawno za tobą, być może sen stanowi odzwierciedlenie ukrytych lęków oraz pragnień. Klasówki, testy i egzaminy zawsze powodują stres i zdarza się, że są wyrazem jakichś psychicznych blokad, które nie pozwalają podejmować nowych działań.

Sen o egzaminie – jak interpretować bycie egzaminatorem?

Jeśli we śnie to ty jesteś egzaminatorem i przeprowadzasz egzamin dla jednej osoby lub grupy ludzi, oznacza to, że już niedługo czeka cię poważna rozmowa z kimś z twojego otoczenia. Być może macie jakieś niewyjaśnione sprawy? Warto zwrócić uwagę także na sam przedmiot, z jakiego przeprowadzasz egzamin. W przypadku snu o przedmiotach ścisłych możesz spodziewać się naprawdę wymagającego rozmówcy, który będzie oczekiwał jasnych odpowiedzi, konkretnych argumentów i faktów.

Jeśli osoba egzaminowana od razu przyznaje się do tego, że nie jest przygotowana i raczej nie zda egzaminu, należy też prawidłowo odczytać swoje zachowanie we śnie. Osoby, które podchodzą do swoich obowiązków bardzo poważnie i nie uznają żadnych okoliczności łagodzących, także podczas snu nie okażą współczucia zdającemu egzamin i po prostu wpiszą mu ocenę niedostateczną. Jeśli natomiast w życiu jesteś osobą dość łagodną, o dobrym sercu, której zależy na dobrym samopoczuciu innych, a sprawiedliwość nierzadko schodzi na dalszy plan, prawdopodobnie również jako egzaminator mimo nieprzygotowania ucznia pozwolisz mu zdać egzamin. Warto zwrócić uwagę na swoją reakcję we śnie. A jeśli w niedalekiej przyszłości trzeba będzie podjąć jakąś decyzję lub kogoś ocenić, najlepiej wybrać "złoty środek" między postawą surową a łagodną. Sen jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem, że opieranie się na którejkolwiek z tych skrajności może mieć tragiczne skutki.

Spóźnienie się na egzamin – co oznacza według sennika?

Spóźnienie się na egzamin ma szczególne znaczenie w sennikach. Inaczej niż w realnym życiu, jest to zapowiedź czegoś pozytywnego. Spóźnienie interpretuje się jako poczucie odpowiedzialności, poszanowanie zasad oraz samodyscyplina śniącego.

Jeśli natomiast z powodu spóźnienia nie wpuszczono cię do sali lub z powodu braku wystarczającej ilości czasu zdarzyło ci się po prostu oblać egzamin, sen należy interpretować jako przestrogę. Prawdopodobnie jest to rezultat stresu, który odczuwasz w rzeczywistym świecie, jeśli więc czekają na ciebie ważne zdania, postaraj się maksymalnie zmotywować i wykonać je jak najszybciej, żeby uniknąć negatywnych skutków zaniedbywania swoich obowiązków.

Zobacz wideo: Dr Michael Mosley o mocy dobrego snu

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: LightFieldStudios/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?