egzamin

  egzamin

  Egzaminy ósmoklasistów w 2021 r. rozpoczęły się we wtorek 25 maja. Trwały 3 dni i są obowiązkowe dla wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową. Sprawdź, jakie obowiązywały zasady, kiedy są wyniki i terminy dodatkowe egzaminów kończących szkołę podstawową.

  Egzamin może przyśnić się zarówno uczniom lub studentom, jak i osobom, które taką formę sprawdzania wiedzy mają już dawno za sobą. Zobacz, jak interpretować sen o egzaminie, co oznacza zdany lub niezdany test.

  Egzaminy ósmoklasistów zaczynają się niedługo, bo już 25 maja. To pierwsze poważne sprawdzanie poziomu zdobytej wiedzy w ich życiu. Temu wyzwaniu towarzyszy kolejne, równie stresujące, czyli wybór szkoły średniej. W jaki sposób rodzice mogą w tym pomóc dziecku?

  Trwają egzaminy maturalne. 7 maja zaczęły się te, które nie są obowiązkowe i uczniowie sami decydują, czy chcą do nich podchodzić. Czwartego dnia matur ochotnicy zmierzyli się z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym oraz z filozofią.

  Matury ruszyły, ale stres związany z egzaminami jeszcze nie opadł. Co więcej, 25 maja przed arkuszami zasiądą także ósmoklasiści. To zatem ostatnie dni, aby się podciągnąć, poprawić oceny, a także dobrze przygotować do testu i zdecydować o wyborze szkoły. Jak zrobić to rozsądnie? O tym opowiedzieli nam Edyta Plich, ekspertka edukacyjna i mama maturzysty oraz Krzysztof Chojecki, nauczyciel matematyki.

  W ubiegłym roku pandemia koronawirusa wymusiła przełożenie egzaminów maturalnych o ponad miesiąc. W 2021 roku matura odbywa się w planowanym terminie. Kiedy odbędą się poszczególne egzaminy?

  Przemysław Czarnek zapowiedział, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. - Od 4 do 20 maja - egzamin maturalny, od 25 do 27 maja - egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana - poinformował. Jakie są plany na kolejne lata?

  Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego jest niekwestionowanym rekordzistą w tamtejszym ośrodku nauki jazdy. Mężczyzna podchodził do egzaminu teoretycznego aż 193 razy. Jednak się nie poddaje - ponoć po raz kolejny zapisał się na test. O tym, czy każdy może być kierowcą, porozmawialiśmy z egzaminatorem Tomaszem Matuszewskim, instruktorem Filipem Raszewskim oraz aktorką i wokalistką Izabelą Trojanowską.

  Decyzją ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w związku z epidemią koronawirusa i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej, w 2021 r. egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych. Zgodnie z nimi skrócona została lista lektur obowiązkowych.

  Do 8 listopada w całej Polsce klasy IV-VIII i wszystkie w szkołach ponadpodstawowych będą się uczyły zdalnie. Zdaniem ministra edukacji, najbardziej poszkodowani z tego powodu są 8-klasiści, maturzyści i uczniowie szkół zawodowych, których czekają egzaminy. Dlatego resort planuje dostosować wymagania do sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa.

  To był jedyny taki egzamin na świecie. Jak zdać na prawo jazdy? Najlepiej w Lamborghini! To, że jest to możliwe, udowodnili Krzysztof i Miłosz, którzy zbierają pieniądze na potrzebne im protezy. Poznajcie ich niezwykłą historię.

  Egzamin ósmoklasisty ma ulec zmianom. Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, od 2022 roku uczniowie będą musieli zdawać czwarty obowiązkowy test. Do wyboru ma być pięć przedmiotów.

  Zdałem czy nie zdałem? Maturzyści niebawem poznają wyniki egzaminów. W tym roku - w związku z pandemią koronawirusa - nie pisali ich w maju, ale w czerwcu. To, jak im poszło, będą mogli sprawdzić bez wychodzenia domu. Wyjaśniamy, jak to zrobić krok po kroku.

  Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 zostaną opublikowane w piątek, 31 lipca 2020 r. Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, będzie można je sprawdzić w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU. Zobacz, jak się do niego zalogować.