Gwiazdy

Ewa Wiśniewska w DDTVN, jakiej nie znacie. To już 55 lat na scenie!

Gwiazdy


Polska aktorka Ewa Wiśniewska (77 l.) w tym roku obchodzi swoje 55-lecie pracy na scenie. Gwiazda gościła w studiu Dzień Dobry TVN. Razem z nią przenieśliśmy się do czasów początków jej kariery i kolejnych jej etapów. Piękne wspomnienia!

Zobacz też:

Córka Ani Przybylskiej została aktorką! Pójdzie w ślady mamy? WIDEO

Ewa Wiśniewska to aktorka już kultowa! W 1963 roku ukończyła warszawską PWST, rok później zadebiutowała w teatrze. Grała w Teatrze Ludowym, następnie w Kwadracie, w Teatrze Nowym, w Ateneum, w Teatrze Syrena. Wiśniewska zadebiutowała na ekranie telewizyjnym w 1956 roku w filmie"Kanał". Występowała również w wielu komediach i dramatach. W 1987 roku otrzymała Złotą Kaczkę - nagrodę tygodnika Film i tytuł Gwiazdy Filmowego Sezonu w Łagowie.

Oprócz powyższych pozycji z pewnością znacie ją z takich serialów jak: Perły i dukaty (1965), Doktor Ewa (1971), Lalka (1977).

Czy któraś z tych ról była dla niej najważniejsza albo przełomowa?

Mogę głupio odpowiedzieć, ale następna! (...) Ja jestem dość krytyczna wobec siebie. Strasznie nie lubię widzieć siebie na ekranie, bo zawsze widzę jakieś niedociągnięcia i mam zastrzeżenia. Zawsze siebie biczuję, że nie wpadło mi to do głowy, że nie pomyślałam o jeszcze innym aspekcie danej kwestii - powiedziała Ewa Wiśniewska w studiu Dzień Dobry TVN.

Więcej: Film "Ciemno, prawie noc" już w kinach! Czy warto zobaczyć?

Ewa Wiśniewska ma niewątpliwie silną osobowość, życiową odwagę, imponuje innym, wzbudzając podziw i uwielbienie.

7 marca 2019 roku Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 55-lecia pracy artystycznej. Od 2009 roku aktorka jest w zespole Teatru Narodowego. Na narodowej scenie jej kunszt można podziwiać m. in. w Madame de Sade Mishimy, przedstawieniu w reżyserii Macieja Prusa.

Ewa Wiśniewska prywatnie

Ewa Wiśniewska to starsza siostra aktorki Małgorzaty Wiśniewskiej-Niemirskiej. Wiśniewska była trzykrotnie zamężna, jej najdłuższy związek trwał przez wiele lat - z aktorem Krzysztofem Kowalewskim. Wiśniewska ma jedną córkę Grażynę, która urodziła się w 1963 roku.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości