Gwiazdy

Kasia Smutniak o "Słodkim końcu dnia": "Byłam zszokowana zakończeniem!"

Gwiazdy

Kasia Smutniak o "Słodkim końcu dnia": "Byłam zszokowana zakończeniem!"

Za nami premiera filmu "Słodki koniec dnia", w którym jedną z głównych ról gra Katarzyna Smutniak. Smutniak wcieliła się w córkę pisarki granej przez Krystynę Jandę. W studiu Dzień Dobry TVN Kasia Smnutniak opowiedziała o początkach swojej kariery - w modelingu i w aktorstwie. Jak wszystko się zaczęło? Czy początki były dla niej trudne? Jak ocenia  film "Słodki koniec dnia" i współpracę z Krystyną Jandą?

Zobacz też: "Ścięła grzywkę i założyła moje okulary" Borcuch zdradza kulisy pracy nad "Słodki koniec dnia"


"Słodki koniec dnia" - o czym opowiada film?

"Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha i "Sons of Denmark" Ulaa Salima zostały uznane za najlepsze filmy 12. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie.

Za sukces "Słodkiego końca dnia" jest współodpowiedzialna Kasia Smutniak, która wcieliła się w Annę - córkę głównej bohaterki Marii Linde granej przez Krystynę Jandę.

Kiedy przeczytałam scenariusz, byłam zszokowana, m.in. bardzo mocnym zakończeniem (...) Niektóre filmy się wybiera ze względu na rolę, na postać, a niektóre się wybiera, by być częścią wizji - opowiedziała Katarzyna Smutniak w Dzień Dobry TVN.

Kasia Smutniak była przeszczęśliwa, kiedy dowiedziała się, że zagra u boku Krystyny Jandy. Była lekko zestresowana, ale i zaciekawiona.

Krystyna Janda jest niesamowitą aktorką. My oczywiście wszyscy o tym wiemy. Natomiast nie wiedziałam, jak jest niesamowitą osobą, jaką jest kobietą. Wszyscy byliśmy oczarowani.

Film "Słodki koniec dnia" to historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Kim jest Kasia Smutniak?

Kasia Smutniak urodziła się w 1979 r. w Pile jako córka generała lotnictwa. Zanim została aktorką, zaczęła swoją karierę rozwijać w innej branży - w modelingu. Już jako piętnastolatka stawiała swoje pierwsze kroki na wybiegu. Nic dziwnego! Kasia Smutniak ma 173 centymetry wzrostu i piękną figurę. Kasia pojechała do Tokio, gdzie jej kariera zaczęła nabierać tempa. Tak samo jak do świata modelingu, Kasia wkroczyła z przytupem do świata kina.

W 2000 roku Smutniak zadebiutowała we włoskiej komedii „Al momento giusto”, dwa lata później wystąpiła w sensacyjnej polskiej komedii „Haker”. Smutniak gra przede wszystkim we Włoszech. Możecie ją znać m.in. z filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovesego, a także z „Onych” Paolo Sorrentina.


Więcej:

Zobacz film: Gwiazdy na premierze filmu „Słodki koniec dnia”, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
93
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
5
09.05.2019
Marzena
nie moge sie doczekac !!!
08.05.2019
Marek
Wow mądre wywiady, fajni aktorzy. Cos ciekawego w polskim kinie w koncu....
08.05.2019
Justyna
Bardzo lubię Kasie Smutniak, cieszę się że zagrała w końcu w klimatycznym polskim filmie ;)
08.05.2019
Marta
Piękny film!
08.05.2019
Tomek
to ważna pozycja w obecnym repertuarze, reżyser pokazuje w filmie bardzo ważne problemy współczesnego świata
Rozwiń wszystkie komentarzy