Gwiazdy

Wojciech Cugowski rozpoczyna solową karierę. "Jestem podekscytowany i stremowany"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Wojtek Cugowski pojawił się w studiu Dzień Dobry TVN w roli debiutanta! Muzyk wydał singiel "Nie czekaj na znak", który zapowiada jego pierwszy solowy album. W programie opowiedział o kulisach swojej działalności artystycznej oraz zaprezentował swoją pierwszą piosenkę.

Zespół Bracia, który tworzyło rodzeństwo Cugowskich, zawiesił swoją działalność na początku 2019 r. Fani mogli cieszyć się ich muzyką od 1997 r. Ostatni album wydali 6 lat temu - "Zmienić zdarzeń bieg" zdobyło nawet status platynowej płyty. Od tego czasu nie nagrali nic nowego. Wojtek Cugowski nie zamierza jednak porzucić sceny.

Wojtek Cugowski z solowym albumem

Artysta zapowiedział, że jego pierwszy solowy krążek ukaże się wiosną 2021 r. Tym samym można powiedzieć, że jeden z braci Cugowskich debiutuje na nowo.

- Debiut zawsze podobnie wygląda. Wszystko jak teraz startuje, to przypomina mi się, jak to było z zespołem Bracia - powiedział muzyk w Dzień Dobry TVN.

Wojtek Cugowski zapowiedział swoje muzyczne dzieło nowowydanym singlem "Nie czekaj na znak".

- Dla mnie ta piosenka jest ważna, bo zapowiada moją pierwszą solową płytę , więc jestem i podekscytowany, i stremowany - zdradził nam artysta.

- Ten tekst jest w jakimś sensie o mnie. Ale jest bardziej do słuchacza. Ma podnosić na duchu i tak na pewno jest - dodał.

Muzyk powiedział także w rozmowie z Pauliną Krupińską-Karpiel i Damianem Michałowskim, że jego bliscy, poniekąd stali się inspiracją przy tworzeniu nowej muzyki.

- Spędzamy ze sobą praktycznie całe dnie. Ostatnio siedzimy więcej w domu, więc pewnie córka była inspiracją. Ale nie podpowiadała mi nic. Bez wątpienia te moje dziewczyny, czyli żona i córka, są dla mnie inspirujące - usłyszeliśmy.

Wojtek Cugowski o 12-letniej córce

Artysta w 2008 r. ożenił się z Krystyną Marczewską, specjalistką od terapii muzyką. W tym samym roku przyszło na świat ich pierwsze dziecko - córka Weronika. Wojtek Cugowski opowiedział o swoim tacierzyństwie w kontekście tego, jak to jest mieć w domu nastolatkę.

- I super, i czasami trudno. Jestem rodzicem, więc muszę sobie z tym dawać radę. Mam cudowną córkę Weronikę, więc to żaden problem - powiedział muzyk.

Wojtek odniósł się także do zdalnego nauczania, które stało się normą dla uczniów w pandemii.

- Zdalne nauczanie to masakra. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to wszystko zacznie wracać do normy i szkoła i koncerty i wszystko... - wyznał artysta.

Posłuchaj Wojtka Cugowskiego w piosence "Nie czekaj na znak":

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości