Gwiazdy

Utalentowani Polacy. Zachwycili jury zagranicznych talent-show i robią spektakularną karierę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Cudze chwalicie, a swego nie znacie? Teraz macie okazję przyjrzeć im się bliżej. W naszym programie zagościli utalentowani Polacy, którzy swoim umiejętnościami zawstydzili zagranicznych artystów. O udziale w talent-show opowiedzieli nam gitarzysta Marcin Patrzałek, wokalista Szymon Grzybacz i wokalistka Monika Lewczuk.

Zdolni Polacy na międzynarodowym rynku muzycznym

Marcin Patrzałek, Szymon Grzybacz, Monika Lewczuk - tę trójkę łączy jeden wspólny mianownik – sukces na scenie międzynarodowej. Wielkie pokłady talentu, ciężka praca i odrobina szczęścia zaprowadziły artystów do miejsc, o których kilka lat temu nawet nie marzyli. Marcin, 20-letni polski gitarzysta dotarł do półfinału amerykańskiego "Mam Talent". Po tym jak zagrał utwór "Kashmir" legendarnego zespołu Led Zeppelin, artykuł o jego twórczości nie schodził długo z głównej szpalty magazynu Rolling Stones. Co więcej, jego występ pochwalił sam Paul Stanley z zespołu KISS. Wokalista Szymon Grzybacz doszedł do półfinału w ukraińskim "X- Factor". Natomiast Monika Lewczuk w grudniu 2016 zaśpiewała utwór "Libre" z Álvaro Soler, który nie schodził z list przebojów. Co więcej, w 2011 została zwyciężczynią międzynarodowego konkursu piękności Miss Supranational. Jak rozpoczęła się ta fascynująca przygoda i jak programy typu talent-show pomogły artystom w karierze?

"Mam Talent" w Ameryce było moim trzecim talent-show, w którym brałem udział. Wyniknęło to naturalnie, niespodziewanie. Mój tata od 4 lat mnie tam zgłaszał, nawet nie wiedziałem, że wysyłał te zgłoszenia. Dopiero po wygraniu włoskiego talent-show oni rozpatrzyli moją prośbę. Liczba osób, która zgłasza się do AGT, amerykańskiej wersji "Mam Talent" jest astronomiczna

– powiedział Marcin Patrzałek.

Artysta przyznał też, że w jego przypadku występy poza granicami naszego kraju były łatwiejsze, gdyż nie miał bariery językowej. Niestety największym problemem w przypadku wokalistów jest fakt, że często oceniany jest ich akcent, którego nie da się zwalczyć. Instrumentaliści skupiają się natomiast w stu procentach na technice gry.

Monika Lewczuk – muzyka i konkursy piękności

Monikę Lewczuk większość z nas kojarzy jako wokalistkę. Nie każdy jednak wie, że artystka próbowała swoich sił w modelingu oraz konkursach piękności.

– Ja jako mała dziewczynka obserwowałam modelki i obserwowałam wokalistki. Już wtedy postanowiłam sobie, że spróbuję swoich sił w modelingu, ale tak docelowo chciałabym być piosenkarką. Od małego realizowałam ten plan. Rodzice posłali mnie do szkoły muzycznej. Skończyłam fortepian, chodziłam na lekcje śpiewu - powiedziała.

Plan Moniki się ziścił. Wokalistka oprócz solowych wydań współpracowała także z Álvaro Soler. Artyści w 2016 roku nagrali razem singiel "Libre". - Piosenka z Alvaro powstała, gdyż mieliśmy tę samą wytwórnię. Gdy otrzymałam propozycję, nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak wielką gwiazdą on jest u nas w Polsce – dodała.

Wielki sukces na scenie międzynarodowej odniósł także Szymon Grzybacz. Absolwent reżyserii dźwięku uczy się śpiewać od 10 roku życia. Gdy miał 16 lat pierwszy raz wszedł do studia nagraniowego i zarejestrował swój autorski materiał. Dlaczego został reżyserem dźwięku?

- To była decyzja dosyć przemyślana. Gdy miałem 17 lat udałem się pierwszy raz do studia, wtedy spotkała mnie mało fajna sytuacja i wtedy obiecałem sobie, że sam się tego nauczę. Wszystkie utwory, które wydałem, powstały u mnie w domu - wyjaśnił.

W 2018 wziął udział w ukraińskim "X- Factor", gdzie doszedł do półfinału. Jak się tam znalazł? Artysta zdradził, że jest dzieckiem szczęścia. Do programu trafił przypadkiem, biorąc udział w festiwalu organizowanym w Polsce. Jak się okazało, jedną z jurorek była trenerka ukraińskiego talent-show. - Ja ten festiwal wygrałem i ona zapytała się mnie, czy nie chcę wziąć udziału w programie - dodał.

Obecnie Szymon szykuje się do udziału w kolejnym talent-show, tym razem w Rumunii. Na naszej scenie zaśpiewał natomiast swój autorski singiel "Harmonia".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Szymon Grzybacz i jego wielki debiut. Singiel "Malinowy" nagrany został z orkiestrą, z którą śpiewał sam Andrea Bocelli

Marcin Patrzałek – sukces młodego instrumentalisty pod znakiem Ludwiga van Beethovena

Budka Suflera w hołdzie Romualdowi Lipko. "Wiedział, że muzyka to jedyne, co po nim pozostanie"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości