Gwiazdy

Tulia w piosence "Przepięknie". Przyszedł czas na autorską płytę

Gwiazdy

Zespół Tulia otwiera nowy rozdział w swojej karierze. W pełni autorski album "Półmrok" to połączenie charakterystycznego dla muzyki ludowej białego śpiewu i nowoczesnej produkcji muzycznej. Na Scenie Dzień Dobry TVN dziewczyny wykonały piosenkę pochodzącą z najnowszego krążka.

Tulia powraca na scenę. Kim są dziewczyny z zespołu?

O Tulii, czyli zespole w składzie: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Tulia Biczak, zrobiło się głośno w 2017 roku. Dziewczyny zyskały popularność za sprawą folkowego coveru jednego z największych przeboju grupy Depeche Mode "Enjoy the Silence", który opublikował wykonanie dziewczyn ze Szczecina na swoim oficjalnym profilu.

Potem sprawy potoczyły się lawinowo. Rok później pojawiła się debiutancka płyta, na której - obok autorskich kompozycji - pojawiły się nowe wersje piosenek takich sław jak: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło.

Krążkiem zachwyciła się publiczność - piosenkę "Nieznajomy" odtworzono 10 mln razy. Wydawnictwo zyskało również status platynowej płyty. W tym samym czasie twórczość Tuli doceniła krytyka i posypały się nagrody m.in. Nagroda Jury na festiwalu w Opolu, Nagroda ZAiKS oraz Fryderyki w kategorii Debiut Fonograficzny.

Nowa płyta zespołu Tulia

Po coverowych początkach przyszedł czas na w pełni autorski materiał, z którego składa się płyta "Półmrok".

To pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi - tłumaczą artystki. - Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile.

Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Tulia zaprezentował optymistyczną piosenkę "Przepięknie". Wokalistki tradycyjnie pojawiły się na scenie w strojach opoczyńskich. Ciekawym akcentem ich kostiumów były cekiny, którymi wyszyto pasy na ludowych spódnicach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Ewa Farna w intymnej rozmowie z Dorotą Wellman. "Jak ktoś mi pisał, że jestem gruba, to mówiłam: zjem jeszcze więcej"

Kinga Rusin po pół roku wraca do Europy: "Czas szukać słońca i wrażeń gdzie indziej"

Pasjonaci zamienili dużego fiata w zabytkową taksówkę. "Samochód został rozłożony na części pierwsze"

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości