Gwiazdy

The Goodfellas z Trójmiasta na scenie Dzień Dobry TVN. Jak wypadli w utworze Mieczysława Fogga?

Gwiazdy

Choć Mieczysław Fogg zmarł już 30 lat temu, do dziś stanowi wielką inspirację dla współczesnych twórców. Należą do nich The Goodfellas, którzy w Gdańsku wykonali utwór z jego repertuaru, pt. "Już taki jestem zimny drań".

The Goodfellas na scenie Dzień Dobry TVN

The Goodfellas to duet śpiewającego trębacza i gitarzysty z Gdańska, którzy postanowili tchnąć nowe życie w stare polskie piosenki, dodając im zadziornego charakteru. Tytuły takie jak "Niedziela będzie dla nas", "Już taki jestem zimny drań" czy "Wakacje z blondynką" w ich wykonaniu porywają do zabawy zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia.

Kim był Mieczysław Fogg?

Mieczysław Fogg był jednym z najpopularniejszych artystów polskiej estrady i gwiazdorem wielu pokoleń, a jego kariera trwała ponad 60 lat. Znany z warsztatowej perfekcji i elegancji wykonywanych utworów, mawiał, że ze stolicy wyjeżdża tylko po to, żeby do niej wracać. Wylansował wiele niezapomnianych szlagierów, w tym "Ta ostatnia niedziela" i "Tango milonga". W trakcie kariery dał około 16 tysięcy koncertów w niemal całej Europie, a poza tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Argentynie, Izraelu i na Cejlonie.

Zobacz też: Rosalie w piosence "Zapomniałam jak". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości