Gwiazdy

Rozenek-Majdan napisała książkę o in vitro: "Dzięki tej metodzie mam dwóch synów"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Małgorzata Rozenek-Majdan napisała książkę "In vitro. Rozmowy intymne". Ta wyjątkowa pozycja pojawi się w księgarniach 14 maja 2019 r. Książka ma dla Rozenek-Majdan wymiar bardzo osobisty - dzięki in vitro urodziła dwóch synów.

Zobacz też:

W książce "In vitro. Rozmowy intymne" Małgorzata Rozenek-Majdan zainicjowała dyskusje i stawiała trudne pytania lekarzom, embriologom i seksuologom. Rozmawiała też z parami, które otwarcie opowiedziały jej o trudnej drodze do szczęśliwego macierzyństwa, jaką przeszły. W książce znajduje się również wywiad z pierwszą Polką, która urodziła dzięki tej metodzie, a także z kobietą, która, korzystając z procedury in vitro, padła ofiarą pomyłki. Nie zabrakło głosu duchownego, tak ważnego w dyskusji o in vitro. Książka zawiera również wypowiedź dominikanina ojca Pawła Gużyńskiego. Mimo że in vitro jest jedyną skuteczną metodą leczenia niepłodności, stosowaną i przebadaną na całym świecie, w Polsce ten temat wciąż budzi niezdrowe emocje, radykalnie dzieląc Polaków. Kościół i politycy wykorzystują in vitro jako temat zastępczy. A przecież in vitro to nie procedury, ale ludzie, którzy mają twarz, serce i marzenia. To tysiące dzieci, których nigdy by nie było na świecie, gdyby nie pomoc lekarzy.

Skąd pomysł na napisanie książki o właśnie tym temacie?

Ja tematem in vitro zajmuję się od dłuższego czasu. Chcę aktywnie uczestniczyć w tych przemianach, które będą się dziać w Polsce (...)

Więcej: Dzieci z cesarek mają niższą odporność?

In vitro jest również tematem dla Rozenek-Majdan bardzo osobistym, ponieważ dzięki in vitro gwiazda ma dwóch synów!

Ja jestem bardzo wdzięczna lekarzom, dzięki którym, dzięki in vitro, udało mi się urodzić dwóch synów (...) ja mam potrzebę mówienia o tym głośno, żeby docenić pracę tych lekarzy - powiedziała Rozenek-Majdan.

Metoda in vitro jest bardzo kosztowna. Ten problem Małgorzata Rozenek-Majdan również porusza:

Ja miałam to szczęście, że mogłam skorzystać z tej metody, nie odczuwając w sposób dramatyczny obciążenia dla mojego budżetu (...) Jednak znam wiele historii, gdzie wiele rodzin sprzedaje samochody, mieszkania, zadłuża się u rodziny, po to aby zrealizować marzenie, jakim jest posiadanie własnego dziecka - dodała Rozenek-Majdan.

Rozenek-Majdan ma również ważny apel do kobiet, które myślą o potomstwie:

Nie zwlekajcie z macierzyństwem!

Więcej:

Pozostałe wiadomości