Gwiazdy

Wyjątkowe hobby Pauliny Holtz. "To nie ma nic wspólnego z przemocą czy agresją"

Gwiazdy

Paulina Holtz na co dzień gra w produkcjach telewizyjnych i na deskach teatralnych. Swoje życie zawodowe dzielnie łączy z byciem mamą dwóch córek. Ponadto udaje jej się znaleźć czas na hobby. A lista jej pasji jest naprawdę imponująca!

Piotr Wojtasik tym razem towarzyszył z kamerą Paulinie Holtz podczas treningu... strzelectwa sportowego.

- Próbowałem doliczyć się wszystkich twoich aktywności: bieganie, boks, narty, joga, taniec na linach, wrotki, ketle – wyliczał, wchodząc na strzelnicę z aktorką.

- I jeszcze parę by się znalazło – zaśmiała się Paulina.

Początek przygody Pauliny Holtz ze strzelaniem

Reporter zapytał jak rozpoczęła się jej przygoda z tą dyscypliną sportową. – Parę lat temu to się zaczęło i zupełnie przypadkiem. Na zupełnie innym kursie, innego sportu poznałam Dominika Górskiego. I jakoś od słowa do słowa wyszło, że on strzela, a ja odparłam: zawsze mi się wydawało, że będę w tym świetna. Chciałam postrzelać, ale nigdy nie miałam okazji. A on, że zaprasza na strzelnicę - wspominała.

Pauliny nie trzeba było długo namawiać. Pod okiem trenera spróbowała swoich sił. I tak listę hobby poszerzyła o strzelectwo sportowe.

Paulina Holtz o strzelaniu

Najpierw widzowie mogli podziwiać umiejętności aktorki podczas treningu, a następnie wraz z trenerem Dominikiem Górskim powiedzieli słów kilka na temat strzelania.

- To jest strzelanie, które odróżnia się od strzelania tarczówkowego tym, że zawodnik bardzo często jest w ruchu, tarcze również bywają w ruchu, cele są różnego rodzaju, a tory są ustawione dosyć precyzyjnie - zdradziła aktorka.

Następnie dodała, że niezależnie od wieku i płci każdy może uprawiać ten sport. Ponadto mężczyźni i kobiety startując w zawodach, rywalizują ze sobą. Oczywiście istnieją również podkategorie.

- Koronnym przykładem są mistrzostwa Europy, gdzie wicemistrzynią Europy jest kobieta - oświadczył Dominik Górski, mistrz Polski IPSC 2020.

Pod zdjęciami Pauliny niekiedy zdarza się, że internauci piszą: "Strach się bać". Jak aktorka reaguje na te słowa? – Zawsze wtedy myślę: serio? Chyba wręcz przeciwnie. Nie dość, że przeszłam badania psychiatryczne, które świadczą o tym, że mogę być posiadaczką broni, to dodatkowo umiem się nią bezpiecznie posługiwać - wyjaśniła.

Piotr Wojtasik zapytał również, jak Paulina tłumaczy to, że jest weganką i nie popiera działań myśliwych, a jednocześnie strzela.

– Nie wchodzę w ogóle w te dyskusje. Strzelam sportowo. Widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda ten sport. I to nie ma nic wspólnego z przemocą czy agresją - zadeklarowała.

Zobacz w naszym materiale wideo strzelającą Paulinę Holtz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Najsłynniejsza reporterka Cholita z Boliwii: "Mam nadzieję, że nasi mężczyźni zrozumieją, że mamy takie same prawa"

Oto najlepsi blogerzy turystyczni w Polsce. Przyjechali z Malty, by odkryć piękno Podkarpacia

Zamienili się mieszkaniami w czasie pandemii. Jak wspominają ten eksperyment?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości