Gwiazdy

Natalia Szroeder oskarżona o plagiat. "Miej szacunek dla innych artystów"

Gwiazdy

Natalia Szroeder w Dzień Dobry TVN

Gdzie zacierają się granice pomiędzy inspiracją a plagiatem? Wygląda na to, że odpowiedź na to pytanie szczególnie interesuje zespół Unicat, który zarzuca Natalii Szroeder powielenie ich pomysłu na teledysk. Na dowód muzycy dzielą się porównaniem obu klipów. Czy piosenkarka faktycznie zainspirowała się ciut za mocno?

Natalia Szroeder - "Połóż się tu" to plagiat?

Premiera teledysku do piosenki "Połóż się tu" Natalii Szroeder odbyła się 31 marca. Od razu zachwycił fanów. Wrażenie na nich zrobiła zwłaszcza minimalistyczna estetyka klipu i kadry, na których artystka pozuje wśród naczyń wypełnionych wodą.

- Już leżymy na podłodze od wczoraj, szczena opadła - pisali, nawiązując do tytułu utworu. Wśród pochwał i gratulacji wybrzmiały jednak też głosy krytyki. "Koledzy po fachu" zarzucili Szroeder plagiat.

Czy Natalia Szroeder zbytnio zainspirowała się działalnością kogoś innego? Do takich wniosków doszli członkowie muzycznego bandu Unicat. To niszowy polski zespół, który tworzą Dominika Muzykant i Mikołaj Gruszecki. Czym uzasadniają swoje obawy o zbyt daleko idącym zainspirowaniu się wokalistki?

Natalia Szroeder vs zespół Unicat

Unicat podzielił się na swoim oficjalnym profilu na Instagramie postem z zestawieniem kadrów z dwóch klipów. U góry widzimy scenę z teledysku zespołu do piosenki "Aim", który swoją premierę miał w styczniu tego roku. Na dole zaś mamy najnowszy klip Szroeder do "Połóż się tu". Na obu scenach widzimy kobietę spoglądającą wprost w obiektyw kamery, otoczoną szkłem i ubraną na biało. Estetyka obu filmów również jest zbliżona - wszystko jest "na biało", panuje minimalistyczny, niemal ascetyczny klimat.

W opisie pod zdjęciem zespół Unicat nie zamieścił zbyt długiego komentarza. Ograniczono się do paru wymownych słów:

- Unicat - styczeń 2021: Natalia Szroeder - marzec 2021! Nie jesteśmy tak znani, ale to wciąż nie jest fair! Miej szacunek dla innych artystów!

Czy Natalia Szroeder faktycznie mogła zainspirować się działalnością niszowego zespołu? Na razie artystka nie zabrała głosu w tej sprawie.

Zobacz wideo: Natalia Szroeder – "Pestki"

Zobacz też:

Ewa Minge zaszalała z kolorem. W takich włosach jeszcze jej nie widzieliśmy. "W modzie szukam swojego DNA"

Kasia Stankiewicz wspomina pracę z Varius Manx. Podczas nagrywania jednego z klipów miała wypadek. "Straciłam przytomność"

Mentorka "Projektu Lady" o pomocy: "Mogłabym podjąć próbę uratowania tych INNYCH, ale szkoda mocy"

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości