Gwiazdy

Pocałunki, które przeszły do historii. Nie tylko Madonna i Britney Spears zaskoczyły fanów

Gwiazdy

Aktualizacja:
Breżniew i Honecker

Prawie 14 dni - tyle średnio całuje się człowiek w ciągu całego życia. Przynajmniej tak wynika z obliczeń naukowców. 28 listopada jest Dzień Pocałunku. Przypominamy więc najbardziej spektakularne publiczne pocałunki, a tych w popkulturze nie brakowało. Które z nich do dziś powodują wypieki na twarzach?

Pocałunek Madonny i Britney Spears

Wokalistki pocałowały się 2003 r., podczas występu na ceremonii rozdania nagród muzycznych MTV Video Music Awards. Wydarzenie stało się kultowe i do dziś uchodzi za jeden z najbardziej ikonicznych momentów w karierze obu pań.

Nie każdy pamięta, że chwilę później Madonna całowała się także z występującą na scenie Christiną Aguilerą. Jednak to wymiana czułości z Britney Spears przeszła do historii popkultury.

Leonid Breżniew i Erich Honecker

To z kolei jeden z najsłynniejszych pocałunków politycznych, do którego doszło w 1979 r. podczas spotkania z okazji 30-lecia powstania Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Nazywany braterskim, a tak naprawdę uchodzący za namiętny pocałunek przywódcy Niemieckiej Republiki Demokratycznej (Honecker) i Sekretarza Generalnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (Breżniew) doczekał się niejednej malarskiej reprodukcji.

Mural uwieczniający ten pocałunek pojawił się na Murze Berlińskim, tym samym stając się ikoną popkultury. Jego autorem jest rosyjski malarz - Dimitrij Vrublow.

Scarlett O'Hara i Rhett Butler

Tę scenę dobrze pamiętają wszyscy miłośnicy kina. Pocałunek Clarka Gable i Vivien Leigh w filmie "Przeminęło z wiatrem" - ekranizacji powieści o tym samym tytule - to najsłynniejsza scena dzieła opowiadającego o miłości w czasach wojny secesyjnej.

Warto dodać, że film po dziś dzień jest najbardziej dochodowym tytułem w historii kina.

Pocałunek na Times Square

To jeden z najbardziej symbolicznych pocałunków w historii, nazywany pocałunkiem końca wojny. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 1945 r. na Times Square w Nowym Jorku. Marynarz całujący młodą, przypadkowo spotkaną dziewczynę, swoim gestem miał wyrazić radość z zakończenia konfliktu zbrojnego i zwycięstwa USA nad Japonią.

Zdjęcie wykonał pionier fotografii reportażowej, Alfred Eisenstaedt. Po tygodniu jego praca znalazła się na okładce magazynu "Life", przechodząc do historii popkultury. Co ciekawe, po wielu latach pielęgniarka - Edith Shain - ujawniła, że to ona była dziewczyną ze zdjęcia. Marynarz do dziś pozostał nierozpoznany.

"Titanic" - pocałunek Jacka i Rose

To właśnie ta scena uchodzi za najsłynniejszą nie tylko w kultowym "Titanicu", ale w ogóle w historii kina. Jack i Rose stoją razem na dziobie statku - wtedy też ma miejsce ich namiętny pocałunek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Podwodne wyznanie miłości? Hipopotamy zderzyły się "w pocałunku"

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: DE RTL TV/x-news

Pozostałe wiadomości