Titanic

  Titanic

  W Warszawie można zobaczyć ekspozycję ponad 200 oryginalnych przedmiotów, które zostały wydobyte z wraku Titanica. Co jest największą gratką dla zwiedzających? Wystawa „Titanic the Exhibition” wędruje po całym świecie i w każdym miejscu pojawia się historia danego państwa. Czy są jakieś jakie odniesienia do Polski? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Już za kilka dni w Warszawie będzie można zobaczyć wystawę poświęconą zatopionemu w 1912 roku Titanicowi. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN chciał się przekonać, czy rzeczywiście wystawa będzie tak wyjątkowa, jak mówią. Oto, co tam zobaczył.

  Titanic zatonął podczas dziewiczego rejsu w kwietniu 1912 roku. Przyczyną były zniszczenia statku powstałe w wyniku zderzenia z górą lodową. Zginęło wówczas 1500 osób. To między innymi im poświęcona jest mobilna wystawa „Titanic, the Exhibition”, która w kwietniu zawita do Warszawy. O wystawie i tajemnicach Titanica rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z polskimi ambasadorami wystawy: projektantem Tomaszem Ossolińskim i dziennikarką Bożeną Aksamit.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN wiosennie i coraz goręcej: na żywo Alvaro Soler - wokalista, którego teledysk obejrzano aż 70 milionów razy. Oprócz tego: prawdziwa historia Titanica, następnie na czacie sprawdzamy, co nowego u Grzegorza Hyżego, a Magdalena Boczarska o swoich nowych, zawodowych wyzwaniach. Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Kapitan Don Walsh jest jedną z trzech osób, które dotarły na dno Rowu Mariańskiego. Jako jeden z niewielu jadł lunch na pokładzie Titanica ... po katastrofie! W rozmowie z Katarzyną Olubińską zdradził, jak wspomina tę wyprawę. Co, zdaniem Dona Walsha, skłania ludzi do eksploracji tak niedostępnych miejsc?

  Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Od ponad 30 lat na ich koncerty przychodzą rzesze fanów. Zespół niczym Titanic z ich piosenki jest niezatapialny. Przetrwał wszystkie kryzysy i działalność solową obu liderów - Janusza Panasewicza i Jana Borysewicza. Jaki jest ich przepis na długowieczność i jak tyle lat ze sobą wytrzymują? Jak nazywa się ich ostatnia płyta? Czy pracują już nad nową? Co myślą o zaangażowaniu artystów w politykę? Zespół gościł w Dzień Dobry TVN.

  Dziennikarz Marcin Sawicki wybrał się do niezwykłego muzeum Titanica w Belfaście. To właśnie tu został zbudowany najsłynniejszy statek świata. Czy muzeum odzwierciedla rzeczywiste rozmiary statku Titanic, który zatonął w 1912 roku po zderzeniu się z górą lodową? Zobaczcie tę oryginalną budowlę zaprojektowaną przez znanego architekta Erica Kuhne.