Jak się całować? Najlepsze sposoby na całowanie z partnerem

Istnieją różne sposoby na całowanie partnera - czasem chcemy rozbudzić namiętność, a czasem okazać uczucie, często te dwa powody przenikają się ze sobą. Podczas pocałunków wydziela się dopamina, zwana hormonem miłości. Czy technika ma znaczenie? Na pewno warto poznać różne metody i zdecydować, która jest dla nas najlepsza.Przedstawiamy całowanie krok po kroku!

Na czym polega całowanie? Jak ćwiczyć całowanie, aby stać się mistrzem.

Badania pokazują, że większość z nas o wiele lepiej pamięta swój pierwszy pocałunek niż pierwszy raz. Całowanie się z chłopakiem to dla wielu kobiet najważniejszy moment inicjacji, całowanie dziewczyny po raz pierwszy pamięta ze szczegółami aż 90 procent mężczyzn.

Dlaczego całowanie się jest aż tak ważne? Kiedy nasze usta stykają się, do mózgu dochodzi szereg pozytywnych bodźców. Uwalniane są też hormony odpowiedzialne za poczucie szczęścia i przywiązanie - oksytocyna i dopamina. Całowanie to sposób, aby okazać partnerowi czułość i ćwiczyć bliskość. Kiedy w związku znika żar, pierwszym symptomem jest często brak pocałunków.

Czy istnieje jeden najlepszy sposób na całowanie? Techniki mogą być różne, ważne, aby znaleźć sposób idealny dla siebie i uczynić z całowania sztukę, która zwali partnera z nóg. Trening czyni mistrza, od czegoś zawsze musimy zacząć. Jak stać się mistrzem całowania?

 • Nie spiesz się - udany akt pocałunku to nie tylko całowanie z języczkiem. Krok po kroku możemy oczywiście dojść do tego etapu, ale zacząć możemy od delikatnych muśnięć ust, szyi, policzków. Ważne, abyśmy byli otwarci na partnera i wyczuli, jakiego tempa pragnie. Stopniowo możemy zwiększać intensywność pieszczot i spełniać swoje najskrytsze fantazje.
  • Stosuj różne techniki - całowanie z języczkiem, po francusku, a może na studenta? Nie musisz ograniczać się to jednej techniki, nic bowiem nie tak nie niszczy namiętności jak monotonia. Możesz eksperymentować do woli, obserwując dyskretnie reakcje partnera. Nie istnieje jedno uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich, niektórym bardziej przypadną do gustu delikatne pieszczoty, inni potrzebują większego zdecydowania. Ważne, aby uczyć się siebie nawzajem i pozostawać uważnym.
   • Daj sobie czas na oddech - jeśli marzy nam się długi pocałunek i chcemy w praktyce przetestować całowanie po francusku, musimy dać sobie czas na chwilę oddechu. Dobry pocałunek nie musi być intensywny przez cały czas, jego natężenie trzeba stopniować. Po chwili bardziej intensywnych wrażeń pozwól sobie i partnerowi na chwilę odpoczynku. Możesz wtedy zanurzyć ręce we włosach partnera, muskać jego dłoń lub całować szyję. Dawkuj emocje powoli, zmieniając natężenie pocałunku.

    Sposoby na całowanie. Jakie są techniki całowania?

    Wszystkiego można się nauczyć, poznając różne techniki, a następnie stosując je w praktyce. Całowanie nie jest tu wyjątkiem. Istnieje wiele technik całowania, które najlepiej stosować naprzemiennie, aby utrzymać zainteresowanie partnera i stopniowo podnosić temperaturę. Jakie są najważniejsze techniki całowania?

    Bez względu na to, czy poszukujemy inspiracji na całowanie chłopaka czy całowanie z dziewczyną miłosne igraszki możemy zacząć od delikatnego muskania ust partnera. Efekt pocałunku warto wzmocnić odpowiednią mową ciała - dotykiem dłoni, skóry na policzku, przeczesywaniem włosów, muskaniem koniuszków ucha. Co ciekawe - mężczyźni są o wiele bardziej wrażliwi na pieszczoty uszu niż kobiety, które rzadko przepadają za tego typu stymulacją.

    Po wstępnych, delikatnych pieszczotach, możemy przejść do całowania z języczkiem, czyli pocałunku francuskiego. Całowanie się po francusku wymaga pewnej wprawy, jednak jest to najpopularniejszy pocałunek na świecie, warto więc potrenować. Pocałunek francuski angażuje usta, języki i całe podniebienie partnerów i jest wspaniałym preludium, aby połączyć całowanie z seksem. Języki partnerów toczą tu ze sobą grę, warto zmieniać natężenie pocałunku, czasem całując partnera delikatnie, czasem przygryzając delikatnie jego wargi i zwiększać intensywność pieszczoty.

    Ciekawą odmianą pocałunku francuskiego jest całowanie na studenta . Pocałunek ten został rzekomo wynaleziony przez francuskich studentów, którzy chcąc oszczędzić pieniądze palili jednego papierosa we dwójkę. Podczas studenckiego pocałunku jedno z partnerów zaciąga się papierosem i wydycha dym wprost do ust partnera. Osoby niepalące mogą spróbować zabawy z lizakiem lub cukierkiem.

    Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

    Źródło zdjęcia głównego: Brand X

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości