Jak wyznać miłość drugiej osobie?

Kobieta i mężczyzna
Kobieta i mężczyzna
Źródło: Guido Mieth/Getty Images
Wyznanie miłości to jedna z najpiękniejszych chwil w każdym związku. W wielu relacjach nadchodzi taki moment, gdy musimy powiedzieć "kocham cię" drugiej osobie, ponieważ nasze odczucia są wyraźne i widoczne. Najpiękniejsze wyznanie miłości płynie prosto z serca i wiąże się z namiętnością i zaangażowaniem w związek.

Zdarza się, że wyznanie miłości jest bardzo spontaniczne i nagłe, zdarza się też, że planujemy, jak to zrobić w romantyczny i piękny sposób. Przedstawiamy pomysły na oryginalne wyznanie miłości dla kobiety i dla mężczyzny. 

Wyznanie miłości chłopakowi – pomysły 

Większość kobiet oczekuje, że to mężczyzna jako pierwszy wyzna miłość, padnie na kolana i zaplanuje romantyczny wieczór. Jednak w XXI wieku także kobiety jako pierwsze decydują się na szczere wyznanie miłości. Prezentujemy pomysły na wyznanie miłości dla niej

 • upieczenie ciasta z napisem „kocham cię”; napis można wykonać z lukru albo z czekolady,
  • zakup książki i zaznaczenie w tekście pięknego wyznania miłości,
   • propozycja gry w scrabble i ułożenie na planszy słów "kocham cię",
    • tradycyjne wyznanie miłości – list napisany na pięknej papeterii będzie dobrym pomysłem,
     • śmieszne wyznanie miłości, czyli wyszukanie słów "kocham cię" w kilku lub kilkunastu językach świata i wysłanie tych fraz do ukochanej,
      • stworzenie filmu lub albumu ze wspólnymi chwilami, czyli wzruszające wyznanie miłości dla romantycznych par,
       • wyjazd w formie niespodzianki,
        • przygotowanie muzycznej playlisty,
         • po prostu przytulenie i szczere wyznanie miłości.

          Kobiety, które mają zdolności literackie, mogą zdecydować się na romantyczny sposób na wyznanie miłości. Wiersz napisany na kartce lub na komputerze będzie idealnym odwzorowaniem uczuć dla mężczyzny i znakomitym pomysłem na wyznanie miłości dla niego

          Wyznanie miłości dziewczynie – pomysły 

          Mężczyźni uważani są konkretnych i zdążających do jasno wyznaczonego celu. Dlatego spora część panów decyduje się na krótkie wyznanie miłości poprzez powiedzenie słów: "kocham cię" lub wyszeptanie ich do ucha ukochanej. Zdarzają się także mężczyźni, którzy są zbyt nieśmiali na takie wyznanie lub też nie lubią mówić o uczuciach. W takiej sytuacji dobrym pomysłem na wyznanie miłości kobiecie może być zaproszenie jej na uroczystą kolację i zamówienie tortu z napisami lub stworzenie listu z wyznaniem. Innym pomysłem na wyznanie miłości dla niej jest pokazanie uczuć poprzez czyny. Należy jednak zaznaczyć, że spora część kobiet oczekuje niezwykłej atmosfery i przygotowania czegoś specjalnego w dniu wyznania miłości. Dlatego dobrze zaplanować chociaż wspólną kawę z ciastem i przynieść na spotkanie kwiaty z karteczką z romantycznym wyznaniem miłości. Innym pomysłem może być intymne wyznanie w trakcie wspólnych chwil. Najbardziej nieśmiali mężczyźni mogą wysłać smsa lub mmsa z obrazkiem z wyznaniem miłości. Dla tych panów, którzy wolą zrobić coś niezwykłego, dobrym pomysłem jest zakup drona i zaprogramowanie go w taki sposób, aby wylądował koło ukochanej z kwiatami lub z karteczką z miłosnym wyznaniem. 

          Jak zareagować na wyznanie miłości? 

          Zanim odważymy się wyznać miłość drugiej osobie, zastanówmy się nad reakcją i dokładnie zaplanujmy, co powiemy i jak się zachowamy w sytuacji odrzucenia. Przedwczesne wyznanie miłości może spowodować szok lub wycofanie drugiej połówki, dlatego dobrze przeczekać i zastanowić się nad swoimi słowami. Osoby niepewne zawsze mogą skorzystać z awaryjnego rozwiązania i zapytać: "czy zakochałeś się we mnie?", "czy ci się podobam?”. W wielu wypadkach reakcja na wyznanie miłości nie zależy jednak od okoliczności, tylko od rzeczywistych uczuć. Zawsze należy reagować szczerze i uczciwie, a także starać się nie zranić drugiej osoby. 

          Wyznanie miłości dla męża lub żony 

          Małżonkowie wyznawali sobie miłość na pewno wiele razy, ale na słowa "kocham cię" lub "jesteś dla mnie ważny" zawsze powinien znaleźć się czas i miejsce, nawet po wielu latach małżeństwa. Romantyczne wyznanie miłości pozwala na lekkie odświeżenie związku i powrót do namiętnych emocji z dawnych lat. Małżonkowie powinni udowadniać sobie miłość przede wszystkim czynami, jednak słowa również są ważne, rozpalają bowiem żar uczuć. Dlatego codzienne wyznania miłości przed snem, pocałunki przy śniadaniu albo spontaniczne szepnięcie: „kocham cię” do ucha męża lub żony, to doskonałe sposoby na podtrzymywanie miłości w małżeństwie. W sytuacjach wyjątkowych, takich jak rocznica ślubu lub walentynki, możemy zdecydować się na napisanie listu lub wiersza albo na specjalnie zaplanowaną kolację przy świecach. Pomysłów na powiedzenie "kocham cię" można mieć wiele, jednak najważniejsze jest, aby uczucia płynęły prosto z serca, były szczere i wyjątkowe. 

          Will Smith i Jada Pinkett Smith nie są monogamistami. Zobacz video:

          Will Smith i Jada Pinkett Smith nie są monogamistami
          Źródło: x-news

          Zobacz także:

          Autor: Adrian Adamczyk

          Źródło zdjęcia głównego: Guido Mieth/Getty Images

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości