Gwiazdy

Kto weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski Aktorów w Pływaniu?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Mistrzostwa Polski Aktorów w Pływaniu odbędą się 30 maja w Grodzisku Mazowieckim. Dlaczego udział w tych zawodach jest szczególnym wyzwaniem dla Anny Powierzy? Jak przygotowują się do nich Robert Wrzosek i Agnieszka Wrona – dwukrotna mistrzyni? Zobaczcie rozmowy z naszymi gośćmi.

Anna Powierza chce wygrywać zawody pływackie

Anna Powierza zaskoczyła prowadzących swoim wyznaniem.

– Nauczyłam się pływać dwa lata temu, ale jest to na tyle fantastyczny sport, że postanowiłam pojechać na te zawody i wygrać detronizując wszystkich zwycięzców dotychczasowych. Nie udało mi się – mówiła aktorka.

– Po raz pierwszy płynęłam motylem na tychże zawodach, starając się nie być za bardzo ostatnia i nie odstawiać od reszty. [...] Było świetnie, mimo tego, że nie wygrałam, i że ciężko było w tym roku z pływaniem, zgłaszam się na zawody – dodała.

Aktorka z rozbawieniem wspominała początki swojej przygody z pływaniem. Dwa lata temu poszłam na Warszawiankę na basenik dla dzieci i modląc się usiłowałam przepłynąć od jednego końca do drugiego nie dotykając dna. [...] Było mi wstyd, że nie umiem pływać. Pierwszych wskazówek udzielał mi mój chłopak - opowiadała.

Jak podsumowała, sport jest ważny w życiu każdego człowieka. Dzięki aktywnościom fizycznym aktorowi łatwiej pracuje się z ciałem.

Agnieszka Wrona jest Mistrzynią Polski Aktorów w pływaniu

Agnieszka Wrona jestem zwyciężczynią w prawie każdej kategorii oraz dwukrotną i aktualną Mistrzynią Polski Aktorów w Pływaniu.

Aktorka przyznaje, że nie było łatwo przygotować się do zawodów w tym roku przez to, że baseny i kluby sportowe nie działały. – Nie wystarczy popływać tydzień przed zawodami. To jest praca przez cały rok. Nie czuję się tak mocna, jak w zeszłym roku – mówiła Agnieszka Wrona. Za swoje najpoważniejsze rywalki uważa Karolinę Kostoń i Alicję Stasiewicz.

Robert Wrzosek jest pretendentem do mistrzostwa

Aktor i reżyser jest też ratownikiem wodnym. Już od 12 lat bierze udział w Mistrzostwach Polski Aktorów w Pływaniu. Przez lata uzbierał całkiem sporą kolekcję medali przywiezionych z tych zawodów. Czy planuje wygrać tym razem? – Pretendentem do mistrzostwa jestem, ale w kategorii oldboyów – wyjaśniał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz player.pl.

Zobacz także:

Lekcja pływania na SUPie. "To jest sport dla wszystkich, każdy może zacząć"

Latanie na desce nigdy nie było łatwiejsze. "Potrafi unosić się 65 cm nad wodą"

Badminton łączy pokolenia i pomaga zrzucić kilogramy. "Na godzinnym treningu spalamy około 400 kalorii"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości