Gwiazdy

Marianna Gierszewska o przygotowaniach do macierzyństwa. "Ciąża jest drogą. Wyjątkową. Ważną. Wielką. Niejednolitą"

Gwiazdy

Marianna Kowalewska/East News

Marianna Gierszewska przygotowuje się do macierzyństwa. W mediach społecznościowych poruszyła ważny temat - zwróciła uwagę na zachowania rodziców oczekujących dziecka. "Mamo, czy dałaś sobie przestrzeń do popatrzenia w ciąży na siebie?" – zastanawia się aktorka.

Marianna Gierszewska o ciąży

Marianna Gierszewska niebawem powita na świecie swoje pierwsze dziecko. Aktorka mimo młodego wieku (24 lata), świadomie przygotowuje się do macierzyństwa. Co jakiś czas w mediach społecznościowych publikuje posty skierowane do doświadczonych rodziców, a także osób starających się o malucha. Teraz poruszyła temat świadomości partnerów. Jak przyznała, ciąża jest drogą wyjątkową, ważną, wielką i niejednolitą. To opowieść o miłości i zaufaniu, o braniu i dawaniu, a także uwolnieniu i odczuwaniu.

Marianna zwróciła się zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Podkreśliła istotę przestrzeni, jaką należy sobie w życiu wyznaczać.

Mamo, czy dałaś sobie przestrzeń do popatrzenia w ciąży na siebie? Czy dałaś sobie przestrzeń, do odpuszczenia bólu przeszłych lat? By na swoje dziecko, móc spojrzeć W CAŁOŚCI? … nie przez okulary niespełnionych pragnień i trudów. By maluch miał dostęp do Twojego delikatnego ciała? Do serca? Nie zaś, do twardych tarczy, którymi mechanicznie, przez lata, odpychałaś ciężkie wspomnienia?

– pytała na Instagramie. Następnie podkreśliła, jak ważne dla kobiety jest męskie wsparcie.

- Tato, czy dałeś sobie przestrzeń na poczucie i domknięcie spraw, które bolały? Pozwoliłeś sobie odetchnąć do trudu? By móc stanąć przy swojej kobiecie jako stabilne, spokojne i odważne wsparcie? By na swoje dziecko móc od początku popatrzeć sercem? Wszystko to, co dziś odkładasz na półkę, z przyklejoną samoprzylepną karteczką: "za trudne", "na później" - weźmie i pokaże Ci Twoje dziecko.… w taki, czy w inny sposób… Z miłości, z którą do Ciebie przyszło. Z historii dwóch rodzin, z których powstało.

Na koniec aktorka stwierdziła, że dorosłe macierzyństwo nie wcale idealne, lecz świadome. - Dorosła przestrzeń na dziecko, tworzy się w sercach obudzonych. Perfekcyjnych? Nie. Idealnie zabliźnionych? Nie. Ale zawsze świadomych - podsumowała.

Marianna Gierszewska o przygotowaniach do macierzyństwa

Pod postem aktorki pojawiło się wiele komentarzy. Fani przyznali jej rację i dziękowali za słowa, które przekazała za pomocą Instagrama. Jak przyznali, są one trafne i prawdziwe.

"Żałuję, że nie trafiłam na Ciebie przed ciążą albo u jej początków. Pewnie mogłabym jeszcze coś zrobić. Mądry człowiek po szkodzie". "Uwielbiam Cię w każdym słowie, emocji, czynie. Jesteś Niesamowita!". "O, jak trafnie napisane o półce z karteczką 'trudne i na później'. A dziecko pojawia się i po kolei z tej półeczki wyjmuje wszystko, nawet to, co chciałam upchnąć najgłębiej. Ile kurzu się przy tym z tej półeczki unosi, to tylko ja wiem. Dzięki za ten wpis" - pisali internauci.

Zobacz wideo: Marianna Kowalewska przygotowuje płytę

Zobacz także:

Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie: "Chodzi o to, by celebrować różnorodność"

Maja Hyży pokazała blizny na ciele. "Walkę toczyłam przez wiele lat w bólu i cierpieniu, nie mając pojęcia, czy wygram"

Robert Kochanek kiedyś i dziś. Jak zmienił się uczestnik programu "40 kontra 20"?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości