Gwiazdy

Książe Harry ma nową pracę. Wiemy, co będzie robił

Gwiazdy

Aktualizacja:
książę Harry i Meghan Markle

Od publikacji wywiadu księcia Harry'ego i Meghan Markle minęły już ponad dwa tygodnie, a zainteresowanie ich działaniami nie słabnie, z resztą sami je umiejętnie podsycają. Teraz do mediów przedostała się kolejna informacja. Wnuczek królowej Elżbiety II właśnie zaczął nową pracę.

Nowa praca księcia Harry'ego

Kiedy ponad rok temu książę i księżna Sussex ogłosili, że rezygnują z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej, wiele osób zastanawiało się, z czego zamierzają się utrzymywać. W grę wchodziły, oczywiście, wielomilionowe kontrakty reklamowe, patronaty i inne aktywności, którymi parają się osoby znane z pierwszych stron gazet. Często wskazywano jednak, że o ile dla Meghan taka rzeczywistość nie jest niczym nowym, to Harry może mieć problemy, żeby się w niej odnaleźć. Nic bardziej mylnego. 6. w kolejce do brytyjskiego tronu książę właśnie dostał pracę i to nie byle jaką. Został dyrektorem ds. wpływów startup'u BetterUp.

Książę ma brać udział w podejmowaniu decyzji strategicznych związanych z rozwojem produktu i akcjach charytatywnych, a także reprezentować firmę w trakcie wystąpień związanych ze zdrowiem psychicznym

- donosi Wall Street Journal.

Jak wskazują eksperci, stanowisko księcia nie jest zbyt często spotykane w korporacyjnym świecie. Tego typu funkcje występują raczej w fundacjach, czy organizacjach charytatywnych. Windsor, zapytany przez reportera dziennika o jego plany związane z nową funkcją, odpowiedział, że "chciałby pomagać wprowadzać zmiany w życiu ludzi". Wskazał także, że "Proaktywny coaching daje nieskończone możliwości rozwoju, zwiększa świadomość i realnie poprawia jakość życia."

BetterUp: startup, którym zarządza książę

Platforma, w której został zatrudniony syn księcia Karola powstała w 2013 roku i od tamtej pory zajmuje się coachingiem, mentoringiem oraz doradztwem w kwestiach związanych ze zdrowiem psychicznym. Obecnie zrzesza około 2 tysięcy trenerów i ekspertów, których usługi dostępne są w prawie 70. krajach na całym świecie. Co ważne, nie jest to pierwsza inicjatywa Harry'ego związana z profilaktyką zdrowia psychicznego. Wcześniej, będąc jeszcze aktywnym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, stworzył Ivictus Games- międzynarodowe zawody sportowe dla żołnierzy i weteranów wojennych.

- Często z powodu barier społecznych, trudności finansowych lub stygmatyzacji zbyt wielu ludzi nie jest w stanie skupić się na swoim zdrowiu psychicznym, dopóki nie zostaną do tego zmuszeni. Chcę, żebyśmy odeszli od myślenia, że trzeba czuć się zniszczonym, zanim sięgnie się po pomoc- zaznaczył książę w korespondencji przesłanej do The Wall Street Journal.

Zobacz wideo: Książę Harry ma nową pracę. Jest dyrektorem startupu z Doliny Krzemowej

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości