Gwiazdy

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Gwiazdy


Katarzyna Cerekwicka na jakiś czas zniknęła z show-biznesu, by powrócić z nową siłą. We wrześniu ubiegłego roku wydała płytę pt. "Pod skórą", która jest najbardziej osobistą w jej dotychczasowej karierze. Teraz na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowała utwór "Nigdy" i opowiedziała o spełnionych marzeniach.

Nowa płyta Kasi Cerekwickiej

Po pięciu latach przerwy, Kasia wydała najbardziej osobisty album w swojej karierze. "Pod skórą" jest podsumowaniem jej dorosłego życia, w którym rozlicza się w ze smutkami, błędami oraz przeszłością. Niektóre z piosenek przeleżały w szufladzie nawet kilkanaście lat, ponieważ długo szukała osoby, która wydałaby ten materiał w taki sposób, w jaki sobie wymarzyła. Stało się to możliwe, gdy w 2019 roku nawiązała współpracę z Marcinem Borsem. Teraz jest szczęśliwa, że udało jej się zrealizować wizję, lecz jednocześnie ubolewa, że odbyło się to w niefortunnym czasie pandemii.

- Przez ostatni rok, wiadomo, ta promocja była trochę utrudniona. Czasy mamy, jakie mamy, więc raczej promocja muzyki została przeniesiona do Internetu . (...) Nie możemy sobie pojechać w trasę koncertową i zaprezentować nowego materiału, także czekam na to z utęsknieniem. Może kiedyś jednak się uda. Jestem pełna nadziei - powiedziała Kasia Cerekwicka w Dzień Dobry TVN.

Pasja wokalistki

W ostatnim czasie jednak wokalistka poświęcała się nie tylko muzyce, ale także edukacji. Została absolwentką psychologii klinicznej na SWPS w Warszawie i ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie psychotraumatologii. Skąd te zainteresowania?

- Ja bym chyba bardziej chciała zrozumieć innych - dlaczego ludzie zachowują się w taki, a nie inny sposób. Ale to było takie moje marzenie jeszcze przed muzyką . Ja nawet chciałam iść do liceum o kierunku psychologicznym, ale było jedno takie jedyne w moim rodzinnym mieście i wiedziałam, że nie mam szans. Tam było tylko 30 osób, które mogło się dostać. Potem, co tu dużo mówić, nie było mnie stać na studia zaoczne. (...) Wybrałam studia muzyczne, bo stwierdziłam, że to jest mój główny zawód, a że na ta pasję przyjdzie kiedyś czas. I ten czas pojawił się po 30-tce - mówiła piosenkarka.

Kasia Cerekwicka w utworze "Nigdy"

Na naszej scenie wokalistka zaprezentowała utwór "Nigdy", który jest kompozycją autorstwa Kuby Galińskiego, Kasi Piszek i Marcina Borsa, z tekstem autorstwa Kasi Cerekwickiej. W aranżacji wyraźnie słychać inspiracje latami 80. oraz 90 ., gdyż jest to połączenie syntetycznych brzmień oraz wyrazistego beatu. Słowa, mimo dość dosłownego przekazu, to pewnego rodzaju przebudzenie i rozliczenie się z przeszłością, otwierające nowy rozdział życia.

Kasia Cerekwicka na scenie Dzień Dobry TVN z piosenką "Nigdy". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości