Gwiazdy

Joanna Koroniewska o krzywdzących komentarzach: "Oskarżanie mnie o anoreksję jest już na porządku dziennym"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNKamil Piklikiewicz/East News

Joanna Koroniewska cieszy się niesłabnącą popularnością. Aktorka, która pokochała sport i przeszła wielką metamorfozę, wciąż musi się tłumaczyć ze szczupłego wyglądu. Gwiazda zdradziła, co ją najbardziej szokuje.

Metamorfoza Joanny Koroniewskiej

Na początku kariery Joanna Koroniewska rzadko pokazywała sylwetkę, chętnie nosząc modne wówczas luźne swetry i szerokie spodnie. Jak sama mówiła, otrzymywała wtedy głównie propozycje ról sympatycznych dziewczyn z sąsiedztwa. Jak sama przyznała, praca nad sylwetką sprawiła, że otworzyły się przed nią inne zawodowe możliwości.

Miłością do sportu zaraził ją maż - Maciej Dowbor, który radykalnie zmienił swój styl życia po przyjściu na świat córki. Prezenter zaczął uprawiać triathlon i dbać o dietę, co zaowocowało spadkiem wagi aż o 26 kilogramów.

Dziś Joanna i Maciej są jedną z najgorętszych par polskiego show biznesu, a swoim życiem regularnie dzielą się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. I to właśnie w internecie Joanna Koroniewska musi zmagać się z krytyką na temat jej sylwetki.

Joanna Koroniewska o swojej sylwetce

Choć aktorka wygląda rewelacyjnie, internauci zaczęli dopatrywać się w jej figurze oznak zaburzeń odżywiania. Gwiazda, w obszernym poście na Instagramie odniosła się do plotek, prezentując się w niezwykle naturalnym wydaniu bez grama makijażu. - Zauważyłam też pewną zbieżność. Im częściej pokazuję tutaj swoją sylwetkę, tym więcej osób zaczyna podważać to, czy jestem zdrowa?! Szczupłość a czasem chudość niektórym kojarzy się z chorobami - rozpoczęła Joanna.

Gwiazda zaznaczyła, że szczególnie zabolał ją komentarz drugiej kobiety, która podobnie jak ona, jest matką.

Oskarżanie mnie o anoreksję jest już na porządku dziennym. Miałam nawet taką dyskusję, (do znalezienia w komentarzach) z osobą, która sama mając dziecko zarzucała mi tę śmiertelną chorobę. Między nami wytworzyła się dyskusja, bo przecież Ona sama była mamą. Co mnie zszokowało, jak łatwo ludzie wydają bezpodstawne opinie o innych

Joanna Koroniewska zaznaczyła, że temat body shamingu nie jest poruszany w pełnym zakresie, ponieważ dotyczy on zarówno osób z dodatkowymi kilogramami jak również tych bardzo szczupłych. - Cały czas się zastanawiam, dlaczego o tym pisze się rzadziej a przecież #bodyshaming dotyka także osób (zbyt) szczupłych. Dostaję od Was naprawdę wiele takich wiadomości... Szczupły czy wręcz chudy wcale nie mysi oznaczać niezdrowy . Każdy ma swoją definicję dbania o siebie i każdy ma prawo wyglądać tak, jak chce. O ile to prowadzi do zdrowia. Rzecz jasna - podsumowała.

Swój post opatrzyła zdjęciem w skąpym bikini, które wyeksponowało jej umięśniony brzuch. Choć dała jasno do zrozumienia, że każdy jest piękny niezależnie od rozmiaru, to zaapelowała do fanów, aby zaczęli uprawiać sport, gdyż - jak sama podkreśliła - spędziła pół życia na kanapie i wie, jak sport odmienił jej życie.

Zobacz też:

Alżbeta Lenska o wakacjach na Zanzibarze. "Fajnie było poczuć się jak nastolatka w tej ekipie"

Życie Izabeli Trojanowskiej mogło wyglądać inaczej. Zastanawiała się nad wstąpieniem do zakonu. "Zawsze po szkole biegłam do kościoła"

Joanna Przetakiewicz wystawiła na sprzedaż swój dom w Konstancinie. Rezydencja ma 101 lat i 770 m kw.

Zobacz wideo: Joanna Koroniewska o "małżeńskich wojnach" na Instagramie

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości