Gwiazdy

Izabela Trojanowska, czyli ikona polskiej piosenki na naszej scenie. Posłuchajcie utworu "Posłańcy wszystkich burz"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Izabela Trojanowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która olbrzymią sławę zdobyła w latach 80. ubiegłego wieku. Jej przeboje takie jak "Wszystko, czego dziś chcę", "Tyle samo prawd ile kłamstw" czy "Podaj cegłę" zna prawie każdy z nas. Piosenkarka jednak nie spoczywa na laurach i regularnie prezentuje nowy materiał.

Izabela Trojanowska - kariera

Niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki największe triumfy święciła w złotych latach polskiego rocka. Talent szlifowała w gdyńskim Studium Wokalno-Aktorskim. Choć jako młoda dziewczyna śpiewała w chórze kościelnym, to odnalazła się w muzyce rockowej. Nieprzeciętna uroda, hipnotyzujące oczy i słynna fryzura, dzięki której trafiła na łamy włoskiego Vogue'a, uczyniły z niej mega gwiazdę.

Równolegle Izabela Trojanowska rozwijała karierę aktorską, występując w warszawskim Teatrze Syrena. Na początku lat 80. nawiązała współpracę z Romualdem Lipko. Skomponowane przez niego piosenki ze słowami Andrzeja Mogielnickiego na stałe wpisały się w kanon polskiej rozrywki.

Potwierdzeniem gwiazdorskiego statusu Izabeli Trojanowskiej były złote płyty, nagrody w plebiscytach oraz wyróżnienia na konkursach piosenki. W 1982 wyjechała do Holandii - w związku z tym, że nie przedłużono jej paszportu, zdecydowała się na emigrację. Do Polski wróciła w latach 90., dzieląc życie pomiędzy Berlin i Warszawę.

"Posłańcy wszystkich burz" na scenie Dzień Dobry TVN

Ostatni album Izabeli Trojanowskiej to płyta "Na skos", która została wydana w 2016 roku. Jednym z singlów promujących wydawnictwo był utwór "Posłańcy wszystkich burz", do którego muzykę stworzył Jan Borysewicz. Nie był to pierwszy raz, kiedy Izabela Trojanowska i kompozytor mieli okazję pracować razem. Artyści spotkali się podczas prac nad debiutanckim albumem "Iza" oraz kolejną płytą "Układy". Premierze płyty towarzyszyła zmiana wizerunku artystki, która zrezygnowała z łagodnego blondu, powracając do rockowej fryzury z początku kariery.

Zobacz też:

Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Agnieszka Włodarczyk pokazała wyjątkowe zdjęcie z mamą. "Będzie młodą babcią"

Antoni Orłoś o karierze ojca. "Cały twój epizod prowadzenia kabaretów jest przypałowy"

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości