Gwiazdy

"Hotel Paradise". Na czym polega finał i czym jest "ścieżka lojalności"? Kto może wygrać program?

Gwiazdy

Aktualizacja:
TVN7/Player

Na finał "Hotelu Paradise" niecierpliwie czeka każdy fan tego formatu. W ostatnim odcinku dochodzi bowiem do kumulacji emocji, które nagromadzały się przez cały program. Jakie są zasady finału?

"Hotel Paradise" – zasady programu

Do "Hotelu Paradise" przychodzą młodzi ludzie, którzy szukają przygody i miłości. Muszą zrobić wszystko, aby zawsze być w parze – single wracają do domu. Żeby utrzymać się w programie, można zawierać sojusze oraz prowadzić swoją własną grę. Czy to się opłaci? To już trudno przewidzieć.

Co tydzień (czasem nawet częściej) w Hotelu Paradise pojawiają się nowi mieszkańcy. Ten, kto najdłużej utrzyma się w parze, dochodzi do finału, w którym do wygrania jest 100 tys. złotych. Co trzeba zrobić, aby je zdobyć?

"Hotel Paradise" – finał i "ścieżka lojalności"

W finałowym odcinku spotykają się dwie pary. O tym, kto otrzyma szansę na 100 tys. złotych decydują pozostali uczestnicy. Każdy stanie za parą, która według niego bardziej zasługuje na wygraną.

Kiedy już wiadomo, który duet cieszy się większą sympatią kolegów i koleżanek z Hotelu, przychodzi czas na "ścieżkę lojalności".

Osoby z pary stają na dwóch końcach ścieżki, na której jak na drabince widoczne są rosnące kwoty pieniędzy. Stoją na polach z najmniejszą kwotą. Im bliżej siebie, tym kwoty są coraz większe. Każdy z finalistów trzyma w ręku złotą, szklaną kulę. Na hasło prowadzącej rozpoczynają powolny marsz na środek ścieżki, gdzie mogą się spotkać.

Jeśli oboje dojdą na środek i wytrzymają minutę patrząc sobie głęboko w oczy, zabierają ze sobą całą wygraną i dzielą się nią na pół. To oznacza, że wybrali miłość. Mogą jednak zbić kulę wcześniej - wtedy osoba, która to zrobiła otrzymuje całą kwotę, na której stała, a jej partner odchodzi z niczym. Wygrywają pieniądze.

"Hotel Paradise 4" – gdzie oglądać? kiedy finał?

Przypomnijmy, że pierwszą edycję programu "Hotel Paradise" wygrali Marietta Witkowska i Krzysztof "Chris" Ducki. Druga edycja należała do Beaty "Aty" Postek i Artura Sargsyana. Obie te pary doszły do ostatniego pola i podzieliły wygraną na pół. Kto dołączy do grona zwycięzców?

Finał 4. edycji "Hotelu Paradise" odbył się w poniedziałek 6 grudnia 2021 o godz. 20:00 w TVN7. Program dostępny jest także na platformie Player.pl.

"Hotel Paradise Polska" – o programie

Program powstał na licencji formatu "Paradise Hotel", który po raz pierwszy został wyemitowany w Stanach Zjednoczonych w 2003 roku. Od tego czasu powstało 56 edycji w 14 krajach na całym świecie.

Pierwsze dwie edycje polskiej wersji były realizowane na początku 2020 roku na Bali. Ze względu na pandemię koronawirusa, trzecia przeniosła się na Zanzibar.

Zobacz wideo: Ata Postek typuje zwycięzcę "Hotelu Paradise 3"

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości