Gwiazdy

Ed Sheeran zapowiada nowy album. "To bardzo osobista płyta i dla mnie bardzo ważna"

Gwiazdy

x-news

Ed Sheeran zdradza szczegóły nowego albumu o tajemniczym tytule "=". Krążek ukaże się 29 października. Wokalista zaprezentował także pełen emocji utwór "Visiting Hours", do którego stworzył klip typu performance video.

Ed Sheeran zapowiada nowy album

Wokalista wydał już trzy albumy zatytułowane symbolami. Kolejnym jest "=", który ma być najbardziej dopracowanym dziełem artysty. Sheeran zagłębia się w swoje życie oraz relacje z ludźmi, którzy go otaczają.

W utworach "The Joker And The Queen", "First Times", "2step" rozprawia o różnych etapach miłości, porusza kwestię straty bliskiej osoby w piosence "Visiting Hours", wytrwałości w "Can"t Stop The Rain" czy ojcostwa w kawałkach "Sandman" i"Leave Your Life", pochylając się również nad swą rzeczywistością i sławą, o której śpiewa w "Tides". Muzycznie "=" to bogata paleta od charakterystycznych dla Eda gitarowych utworów i ballad na najwyższym poziomie, po mocniejsze, pełne euforii produkcyjne momenty i pierwszy wakacyjny hit w jego katalogu - "Bad Habits".

Ed Sheeran śpiewa o swoim życiu

Ta płyta jest bardzo intymna, mówiąca o codzienności, rozprawiająca o rzeczach ważnych, jak w utworze "Visiting Hours", w którym Ed próbuje pogodzić się ze stratą swego mentora, Michaela Gudinskiego, a który napisał niedługo po jego śmierci. Wykonany po raz pierwszy podczas uroczystości żałobnych w marcu, ten poruszający utwór opatrzony został oszczędnym klipem z udziałem bliskich przyjaciół Michaela w chórkach - Kylie Minogue i Jimmy'ego Barnesa.

Okładka to kolaż zdjęć motyla, który symbolizuje wątek nowego życia na albumie, oraz abstrakcyjnego obrazu autorstwa Eda.

- "=" to bardzo osobista płyta i dla mnie bardzo ważna. W ciągu kilku ostatnich lat moje życie bardzo się zmieniło. Ożeniłem się, zostałem ojcem, doświadczyłem straty bliskiej osoby i nad tym wszystkim próbowałem się zastanowić na nowej płycie. To taki mój album o wchodzeniu w dorosłość i nie mogę się doczekać, kiedy go wszyscy poznacie - wyznał Ed Sheeran.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Agnieszka Flis – Ed Sheeran cover „Shaper of you”

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości