Gwiazdy

Bartosz Bielenia, gwiazda "Bożego Ciała" - największe objawienie w polskim kinie od lat!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Film "Boże Ciało" Jana Komasy znalazł się na liście filmów nominowanych do Oscara. Bartosz Bielenia, urodzony w Białymstoku aktor, swoją rolą w filmie podbił serca publiczności, krytyków i dziennikarzy. Podczas FPFF w Gdyni uznano go za aktorskie objawienie. Jego talent zauważony został także na Festiwalu w Wenecji. Wywiad z młodym aktorem przeprowadziła dziennikarka dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

Bartosz Bielenia gra główną rolę w filmie "Boże Ciało" Jana Komasy. Film zgarnął nagrody na festiwalu w Gdyni, jest też polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film nieanglojęzyczny.

"Boże Ciało" - premiera kinowa

„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy (absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej) opowiada historię 20-letniego Daniela, który w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony. Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pewnego dnia, pod nieobecność duchownego, w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Z czasem nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej...

Film światową premierę miał na niedawnym festiwalu w Wenecji. Do polskich kin wejdzie 11 października.

Bartosz Bielenia - aktor

Bartosz Bielenia na co dzień pojawia się na scenie Nowego Teatru w Krakowie.

Urodził się w Białymstoku 15 maja 1992 roku. Aktor filmowy i teatralny. W 2016 roku ukończył Pańswową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował w 1999 roku na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jako tytułowy bohater w spektaklu Mały Książę w reżyserii Tomasza Hynka. Jeszcze przed ukończeniem studiów aktorskich występował na deskach Starego Teatru, z którym po uzyskaniu dyplomu związał się do 2014 roku.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości