Gwiazdy

Alicia Silverstone przyznała, że nadal śpi ze swoim 11-letnim synem w łóżku. Czy to zdrowe dla dziecka?

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Alicia Silverstone

Amerykańska aktorka znana jest z niecodziennego podejścia do macierzyństwa. Podczas rozmowy w "The Ellen Fisher Podcast" ujawniła, że ​​ona i jej 11-letni syn nadal dzielą łóżko. Czy istnieje granica wieku, do której można spać z dzieckiem? Zapytaliśmy o to psycholożkę dziecięcą.

Alicia Silverstone o wychowaniu dziecka

W trakcie rozmowy dla "The Ellen Fisher Podcast", aktorka przyznała, że dalej śpi ze swoim synem a samą siebie określiła "naturalną mamą". - Wierzę w miłość i wierzę w naturę, a nasze społeczeństwo boi się natury i boi się miłości - wyznała otwarcie.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Podejście do wychowania dzieci, które promuje Silverstone, już wcześniej pojawiało się na pierwszych stronach gazet. W 2012 roku aktorka ujawniła, że ​​żuje jedzenie dla swojego syna. W tym czasie opublikowała film pokazujący, jak karmiła wówczas 11-miesięcznego Beara.

Do kiedy spać z dzieckiem?

Temat dzielenia łóżka z dzieckiem bardzo często gości na łamach parentingowych magazynów czy forach dla rodziców. Sen z niemowlakiem u piersi bywa jedynym sposobem, by nie wstawać do płaczącego malucha kilka razy w ciągu nocy. Do kiedy jednak spanie z nim przynosi faktyczne korzyści, a kiedy może stać się problematyczne?

- Każda rodzina ma swój indywidualny sposób funkcjonowania. O ile u dziecka nie występują zaburzenia, stany lękowe, spanie z mamą, czy z rodzicami jest ich wyborem. Ta sama zasada dotyczy postrzegania nagości, wspólnych kąpieli, widoku nagich rodziców. Jeśli tak żyją rodzice, będzie to również naturalne dla dziecka i nie dopatrywałabym się tu niczego złego. W ogóle mówienie o wspólnym spaniu z dzieckiem w kategoriach złe czy dobre nie ma sensu. Ponieważ, tak jak wspomniałam, każda rodzina ma swój styl życia i indywidualne potrzeby. Z pewnością jednak warto uczyć dziecko, że nasze łóżko jest dla nas strefą komfortu, relaksu, odpoczynku i że mamy do niej prawo. Podobnie jak i ono. To pozwoli na naturalne "odcięcie pępowiny", budowania swojej strefy intymności - mówi psycholożka dziecięca Roksana Benedyciuk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: East News

Pozostałe wiadomości