Gwiazdy

Druga rocznica śmierci Kory. Mąż piosenkarki opublikował wzruszające zdjęcie

Gwiazdy

Aktualizacja:
Getty Images/nazarethman

Mijają dwa lata od śmierci Kory. W 2018 roku wokalistka została pochowana na warszawskich Powązkach, jednak jej mąż Kamil Sipowicz podjął decyzję o zmianach. Gdzie obecnie znajduje się grób artystki?

Kora - druga rocznica śmierci

28 lipca 2018 roku świat pożegnał Korę. Utalentowana wokalistka i autorka tekstów odeszła w wieku 67 lat po długiej walce z chorobą nowotworową. 8 sierpnia 2018 artystka została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W miejscu pochówku pojawiła się wzruszająca instalacja – portret Kory oprawiony w czerwoną ramę.

Tuż przed drugą rocznicą śmieci mąż piosenkarki podjął decyzję o zmianach na miejscu jej spoczynku.

Pomysł na zmiany grobu był mój. Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa

– wyjaśnił Kamil Sipowicz w rozmowie z "Faktem".

Gdzie został przeniesiony grób Kory?

Instalacja z grobu Kory została przeniesiona w miejsce, w którym piosenkarka spędzała ostatnie chwile życia - na Roztocze. Jak zdradził Kamil Sipowicz, portret z jej podobizną został umiejscowiony na jednej z łąk.

Na warszawskich Powązkach powstał natomiast pomnik kobiety. Płytę nagrobną zdobi znak nieskończoności oraz data urodzin artystki. Autorem projektu jest rzeźbiarka Monika Osiecka.

To jest solidna piękna rzeźba kobiety, symbol. To nie jest Kora, ale to jest kobieta. Rzeźba metalowa do tego czerwony żyłowany granit bardzo piękny, dookoła żwir, jeszcze kwiaty będziemy sadzić. Najważniejsze, że została zrobiona

– powiedział Sipowicz.

Aktor Adam Zdrójkowski wspomina Korę: Była jedną z największych legend polskiej sceny. Bardzo mi smutno, bo rodzice zawsze jej słuchali. Obejrzyj wywiad:

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości