kora

  kora

  Kora była niezwykle charyzmatyczną wokalistką o niebanalnej barwie głosu. Niestety jej kolorowe życie przerwała śmierć. 8 czerwca 2021 r. artystka skończyłaby 70 lat. Na cześć gwiazdy nastąpi symboliczne odsłonięcie przepięknego muralu z jej wizerunkiem, który namalowany został na jednym z bloków na warszawskich Bielanach. Z okazji tego wydarzenia postanowiliśmy przypomnieć, czym zajmują się synowie Kory.

  Kora to znana wokalistka rockowa, autorka tekstów i solistka zespołu Maanam. Od dwóch lat zmaga się z chorobą. Przy okazji premiery filmu dokumentalnego "Ma nam być pięknie" Kora spotkała się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim. Powiedziała mu o obecnym etapie swojego życia, domu na Roztoczu i miłości do alpak. Dowiedzieliśmy się również, czy artystkę drażni obecny show-biznes i czy wspomina czasami Marka Jackowskiego? Życzymy Korze powrotu do zdrowia!

  W piątek w Dzień Dobry TVN: Kora prywatnie... o tęsknocie za Markiem Jackowskim, o ukochanym miejscu na ziemi i o tym, co wspólnego z alpakami ma Amy Winehouse. Następnie: spędź swój wolny czas z Larą Gessler. U nas ze swoim nowym projektem. W programie także: Ewa Chodakowska - nie będziemy z nią ćwiczyć, ale rozmawiać... na czacie! Bądźcie z nami w piątek od samego rana. Zapraszamy w imieniu Ani Kalczyńskiej i Marcina Mellera.

  Na rynku jest lek ratujący życie kobiet chorujących nawet na zaawansowanego raka jajnika. Niestety w Polsce nie jest on refundowany. Na ten problem zwróciła m.in. uwagę Kora, która również walczy z tą chorobą. Na czym polega przełomowość tego leku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Ksenię Kralską i Emilia Studnicka. Obie panie chorują na nowotwór jajnika z mutacją BRC. Jak wykryto u nich raka?

  Czym zajmują się dzieci gwiazd? Syn Kory i Kamila Sipowicza - Szymon jest skaterem. Koledzy z branży mówią o nim, że jest żyjącą legendą deskorolki. Kiedy Szymon zaczął jeździć na deskorolce? Kto go tego nauczył? I co o zainteresowaniach Szymona sądzą jego rodzice?

  Od kilku dni mówi się w mediach, że żadna lipa nie smakuje tak dobrze jak ta z Cielętnik. Kora 700-letniego drzewa podobno jest permanentnie nadgryzana przez pielgrzymów, którzy wierzą, że pomaga ona wyleczyć problemy stomatologiczne. Dotarły jednak do nas informacje, że wiadomości, które rozgrzały do czerwoności media nie są prawdziwe. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki pojechał do Cielętnik, aby zapytać mieszkańców, czy wieści na temat lipy są lipne, czy nie.

  Charyzmatyczna, o oryginalnym i rozpoznawalnym brzmieniu głosu. Ale też kontrowersyjna i wymagająca. Kocha zwierzęta. Niedawno jej piesek Ramona stał się równie sławny jak ona sama. Mowa o Korze - królowej polskiego rocka i polskiej alternatywy. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o swoich małych wolnościach, o byciu babcią oraz energii, którą się "żywi".