Gwiazdy

Janusz Gajos otrzymał Kamień Optymizmu. "Mam podejrzenie, że będzie nam go potrzeba coraz więcej"

Gwiazdy

Trwa 18. Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu. Podczas uroczystej gali Janusz Gajos otrzymał nagrodę specjalną - Kamień Optymizmu. Z wybitnym aktorem i dyrektor Festiwalu Katarzyną Kubacką-Seweryn, porozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje.

Janusz Gajos o optymizmie

Tradycją Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych jest przyznawanie tytułów Aktora i Reżysera NieZwykłego. Jan Komasa, autor m.in. filmu "Boże Ciało", został uhonorowany Koroną Sandomierską, a Janusz Gajos – Kamieniem Optymizmu. Dyrektor Festiwalu w Dzień Dobry Wakacje podkreśliła, że aktor jest wzorem dla nas wszystkich.

- To niezwykłe, jak ludzie reagują, kiedy słyszą nazwisko Janusz Gajos. To jest tak ogromny optymizm, entuzjazm, pasja, które nawet dzisiaj przed nagraniem widzieliśmy – tłumaczyła Katarzyna Kubacka-Seweryn w rozmowie z Ewą Drzyzgą.

A czy sam aktor uważa się za optymistę? – Z zasady uważam się za człowieka optymistycznego, ale ten przepiękny cud natury, który dostałem w postaci kamienia pasiastego przypominającego ścięty kawałek drzewa, to zapewne w nim jest jakiś motor, który uruchamia ludzi, żeby byli optymistyczni. Optymizm jest rzeczą bardzo przydatną i mam podejrzenie, że będzie nam go potrzeba coraz więcej – zauważył aktor.

18. Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych

To już 18. edycja festiwalu, który rozpoczął się w piątek 25 czerwca i potrwa do niedzieli, ale w wersji hybrydowej będzie dostępny do grudnia br. Do Sandomierza, oprócz Janusza Gajosa, przybyło wielu wybitnych artystów i twórców filmów m.in. Magdalena Różczka czy Michał Rusinek. Co więcej, punktem kulminacyjnym 27 czerwca, w dniu 80. urodzin Krzysztofa Kieślowskiego, jest ustanowienie Dnia NieZwykłości, połączone z obchodami "Osiemnastki Festiwalu".

Jak Janusz Gajos wspomina Krzysztofa Kieślowskiego? Co kryje się za Dniem NieZwykłości? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player

Zobacz także:

Kamilla Baar zamknięta w szklanej klatce na Malta Festival w Poznaniu. Co chciała przekazać?

Gwiazdy i organizatorzy festiwali ogłaszają letnie koncerty. Kto i gdzie zagra?

Córka aktora z "Na Wspólnej" idzie w ślady ojca. "Całe dzieciństwo spędziłam w garderobie"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Ewa Drzyzga

Pozostałe wiadomości