Sandomierz

    Sandomierz

    Początek wakacji to czas, kiedy w Polsce wprost roi się od różnych festiwali filmowych. W tym roku tak nie jest. Ze względu na pandemię koronawirusa większość z nich została odwołana lub zmieniła formułę. Inaczej wygląda także Festiwal Filmowy w Sandomierzu, na który zapraszają Katarzyna Kubacka-Seweryn i Andrzej Seweryn.

    Jabłka - w tej dziedzinie Polska jest niekwestionowaną potęgą. Mikołaj Rey ruszył "Sandomierskim Szlakiem Jabłkowym" by dowiedzieć się więcej o tych owocach. Dlaczego należy zrywać je z ogonkiem, które jabłka są najsłodsze i jak sadownicy radzą sobie z "klęską urodzaju"? Macie swoje ulubione przetwory z jabłek? Zobaczcie też jakie dania na bazie jabłek Mikołaj przygotował w naszej kuchni!

    "To jest festiwal mały, skromny, szlachetny. Tam nie ma nagród, tam przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Sandomierz jest wtedy w centrum całej kultury kina polskiego i nie tylko polskiego". O 14-tej edycji Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych, który odbywa się w Sandomierzu opowiedzieli, w Dzień Dobry TVN, Katarzyna Kubacka-Seweryn, dyrektor festiwalu i Andrzej Seweryn.

    Sandomierz - tam prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał Magdę Gessler. Czy ma czas, aby w natłoku obowiązków zawodowych nacieszyć się własnym domem i ogrodem? Dlaczego restauratorka jest ostra dla uczestników programu "Kuchenne rewolucje"? Bartek poprosił również Magdę Gessler o przepis na szarlotkę Francuzki.