Janusz Gajos

  Andrzej Konopka to wszechstronny aktor, który cieszy się uznaniem, dużą popularnością i sympatią widzów. O swojej artystycznej drodze opowiedział w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Kingą Burzyńską w ramach cyklu "Światała na...".

  Na przestrzeni ostatnich kilku dekad Janusz Gajos zachwycał publiczność licznymi rolami w filmach i serialach, ale także widowiskowymi występami na deskach teatralnych. Miłośnicy jego talentu ze smutkiem przyglądali się medialnym doniesieniom o rzekomym zakończeniu kariery wybitnego aktora. W szczerej rozmowie z Dorotą Wellman artysta przyznał, że rezygnuje z gry w spektaklach, jednak przed nim wiele innych zawodowych wyzwań.

  W listopadzie 2021 roku Janusz Gajos świętował 56-lecie pracy scenicznej. Jakiś czas temu w mediach pojawiły się doniesienia, że wybitny aktor, który niejednokrotnie zachwycał publiczność kunsztem swoich umiejętności, postanowił zakończyć swoją przygodę z teatrem. Żona artysty odniosła się do tych informacji w wywiadzie dla serwisu Plejada.pl.

  Sonia Bohosiewicz pochwaliła się na swoim koncie na Instagramie radosną nowiną. Gwiazda po raz kolejny miała okazję zagrać na jednym planie z wybitnym aktorem Januszem Gajosem. "Dziś spełniło się jedno z moich marzeń!" – dodała.

  Trwa 18. Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu. Podczas uroczystej gali Janusz Gajos otrzymał nagrodę specjalną - Kamień Optymizmu. Z wybitnym aktorem i dyrektor Festiwalu Katarzyną Kubacką-Seweryn, porozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje.

  Gustaw Holoubek był nie tylko wybitnym aktorem, ale też duszą towarzystwa oraz fanem pokera i piłki nożnej. Dowiadujemy się tego z najnowszej biografii pt. "Gustaw. Opowieść o Holoubku". Z okazji premiery książki, w Dzień Dobry TVN powspominaliśmy reżysera z jego bliskimi – żoną Magdaleną Zawadzką i przyjacielem Januszem Gajosem.

  Matylda Damięcka i Piotr Stankiewicz przygotowali niezwykły poradnik mówiący o tym, jak wspierać kobiety. W projekt zaangażowali się m.in. Janusz Gajos, Dawid Podsiadło, Bartek Topa czy "Igo" Igor Walaszek. Jakich rad udzielają faceci facetom? Zobacz poradnik.

  Kinga Burzyńska wybrała się na plan filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Jest to opowieść o tragicznych losach Kaszubów w latach 1900 - 1945. O filmie opowiedzieli nam: Janusz Gajos, Adam Woronowicz, Anna Radwan i Łukasz Simlat.

  Polański, Wajda, Cybulski... długo można by wyliczać znakomitości, które odwiedzały dom Morgensternów. O tym niezwykłym miejscu opowiedziała nam Krystyna Morgenstern. Swoje wspomnienia przedstawili także: Piotr Woźniak-Starak, Małgorzata Niezabitowska, Grażyna Torbicka i Daniel Olbrychski: "Fajni ludzie, zawsze fajni, a podłych ta para nie zapraszała".

  Miał 90 lat, ale mało kto dopuszczał do siebie myśl, że Andrzej Wajda nas opuści. Ten dzień niestety nadszedł. Poprosiliśmy przyjaciół reżysera: Krystynę Jandę, Janusza Gajosa i Jana Englerta, aby powiedzieli, jak go zapamiętają.

  MocArty to nagrody RMF Classic, które przyznawane są artystom realizującym swoje pasje. Na galę wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, by zapytać ludzi sukcesu, o czym marzą. Odpowiedzi udzielili jej: wiceprezes RMF Classic Ewa Miszczak, dziennikarze: Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik, projektant mody Robert Kupisz oraz aktorzy: Janusz Gajos i Tomasz Kot.

  Maciej Stuhr był kandydatem do nagrody Orła 2016. W kategorii Najlepszy aktor konkurował m.in. z Januszem Gajosem. I to właśnie Pan Janusz otrzymał statuetkę. Maciej nie był tym faktem zmartwiony. Dlaczego? Rozmawiała z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wczoraj w Teatrze Polskim odbyła się ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016. Większość statuetek zgarnął film "Body" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Laureatem Nagrody za Osiągnięcia Życia został Janusz Gajos. Co czuł, gdy otrzymał od publiczności owacje na stojąco? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Kilka dni temu w Gdyni rozpoczął się 40. Festiwal Filmowy. Z jakich powodów tak wielu artystów lubi tu przyjeżdżać? Czy podczas festiwalu mają czas na towarzyskie spotkania? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z aktorami: Małgorzatą Potocką, Gabrielą Muskałą, Joanną Kulig, Małgorzatą Zajączkowską, Jadwigą Barańską, Januszem Gajosem, Sonią Bohosiewicz, Katarzyną Herman i reżyserem Jerzym Antczakiem. Kto uciekł przed naszym dziennikarzem?

  Jaką cenę za sukces gwiazdy płacą na co dzień? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska spytała o to: Marcina Wyrostka, Dorotę Williams, Piotra Polka, Tomasza Kota, Roberta Kupisza, Grażynę Kulczyk i Janusza Gajosa.

  Po berlińskim sukcesie i Srebrnym Niedźwiedziu przyszedł czas na polską premierę najnowszego filmu Małgośki Szumowskiej "Body/Ciało". Czy reżyserka miała tremę przed premierą w Polsce? Czy kręcenie filmów o głębokich emocjach jest trudne? Jak Mai Ostaszewskiej i Januszowi Gajosowi współpracowało się z Małgośką Szumowską? Z reżyserką i aktorami grającymi w filmie spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  "Jest to ktoś bardzo, bardzo ważny". Jaki naprawdę jest Janusz Gajos? Całą prawdę o aktorze zdradziły nam: Olga Lipińska, Małgorzata Niemirska, Krystyna Janda, Maja Ostaszewska i Wiktoria Gąsiewska. Z mistrzem, w Dzień Dobry TVN, porozmawialiśmy między innymi o tym, dlaczego rzadziej pojawia się na ekranie i czy, napisana z myślą o nim, rola Prokuratora w filmie "Body/Ciało" od razu przypadła mu do gustu.

  Sobota z Dzień Dobry TVN to niezwykli ludzie i spotkania. Zapraszamy na czat z Dawidem Kwiatkowskim! O karierze na "full" opowie "cesarz" disco polo - Bayer Full, a o swoim warsztacie pracy - mistrz wszystkich Polaków – Janusz Gajos. Na koniec: Natalia Lesz! Wraca do pracy jako szczęśliwa mama. Bądźcie z nami w sobotę od 8:30! Zapraszamy w imieniu Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka.

  Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska postanowiła zapytać polskie gwiazdy, jakie cechy osobowości podziwiają najbardziej. Odpowiedzieli jej: aktorka Ewa Błaszczyk, aktor Janusz Gajos, aktor Antoni Pawlicki i wokalistka Kayah.

  Do szkoły teatralnej dostał się dopiero za czwartym razem. Dlaczego, jak mówi, "świat celebrycki to nie jest jego bajka"? Czy lubi być fotografowany? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Januszem Gajosem. Co jest jego największą pasją?

  Leszek Możdżer, Janusz Gajos, Kayah, Jan A.P. Kaczmarek, Dorota Williams i Grażyna Kulczyk zdradzili Katarzynie Olubińskiej swoje oscarowe typy. Kto dostanie w tym roku statuetkę? Czy film "W Ciemności" Agnieszki Holland zostanie nagrodzony? Co weźmie ze sobą w podróż Robert Więckiewicz?

  Zaskoczyliśmy Janusza Gajosa na planie filmu "Układ zamknięty" w Gdańsku! Jaką niespodziankę redakcja Dzień Dobry TVN przygotowała dla aktora? Jaki prezent złożył na jego ręce nasz wysłannik Adam Kasprzyk? O czym marzy Janusz Gajos i jakie ma plany na przyszłość?