Gorące tematy

Malta - idealny festiwal na trasie wakacyjnych podróży. "Energetyzuje całe miasto"

Gorące tematy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Agata Zjawińska
Idealny festiwal na trasie wakacyjnych podróży
Idealny festiwal na trasie wakacyjnych podróżyDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Po pandemicznej przerwie Malta Festival powrócił do rzeczywistości. Na mieszkańców Poznania i turystów od 27 czerwca do 3 lipca czekało moc atrakcji. O szczegółach w Dzień Dobry Wakacje opowiadała nasza reporterka Agata Zjawińska.

Malta Festival Poznań

To już 32. edycja Malta Festival Poznań, który - jak zapewniają organizatorzy -"jest świętem łączącym wzajemną dynamikę miasta i sztuki".

- Malta to jest energia, życie. To jest teatr na najwyższym poziomie. Wczoraj Luk Perceval, a dzisiaj klauni cały dzień w tym parku. Do wieczora jeszcze gramy, śpiewamy, tańczymy. To festiwal, który energetyzuje całe miasto. Około 28 przestrzeni. Ponad 150 wydarzeń, ponad 500 artystów. Tak że wróciliśmy, pokonaliśmy pandemię. Nie pokonaliśmy wojny, jesteśmy w ściśniętym świecie, ale damy sobie radę - przekonywał Michał Merczyński, szef Malta Festivalu w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką.

"Wesele wielkopolskie" na Malta Festival 

Program Malta Festival przepełniony jest teatrem, muzyką i tańcem. Uczestnicy mogli m.in. w sobotni wieczór zobaczyć "Wesele wielkopolskie", czyli opowieść, w której muzyka ludowa zyskuje niezwykły wymiar.

- Wesele to przeniesienie z jednej strony do XIX wieku, a tak naprawdę z lat 90. się wybraliśmy - mówiła Malwina Paszek, artystka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości