Gwiazdy

Fenomen serialu "Magda M.". "Cały kraj wtedy miał to poczucie, że skrzydła nam rosną"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
„Magda M.” wiecznie żywa
„Magda M.” wiecznie żywaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Serial "Magda M." cieszył się ogromną popularnością. Mimo że jego emisja dawno się już zakończyła, to dzięki dwóm książkom, fani poznali dalsze losy bohaterów. Teraz przyszedł czas na audiobook. O pracy nad nim i fenomenie serialu w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Joanną Brodzik, Darią Widawską oraz Radosławem Figurą.

Jak potoczyły się losy bohaterów serialu "Magda M."?

"Magda M." to dla wielu osób serial kultowy. Mimo że jego emisja zakończyła się już dawno, to twórcy przygotowali na fanów produkcji niespodziankę i nagrali audiobooka. - To niezwykłe doświadczenie, żeby nagrywać ciąg dalszy świata, którego częścią mogło się być. Niezwykłe, bo kiedy czytamy książkę, wyobrażamy sobie jakąś rzeczywistość, stwarzamy ją na nowo, ja mogłam sobie wskoczyć do tych lokacji i wyobrażać sobie, jak by to mogło wyglądać w ciągu dalszym, już bez udziału kamer - mówiła w Dzień Dobry TVN Joanna Brodzik aktorka, która w serialu wciela się w tytułową Magdę M.

Warro dodać, że wcześniej na rynku ukazały się dwie książki o dalszych losach "Magdy M.". Ich autorem jest Radosław Figura scenarzysta serialu. Teraz przyszedł czas na audiobooka. - W drugiej części, mimo że ja to czytam, to główną bohaterką i tą, u której zadziewa się najmocniej i epicko jest postać grana przez Darię Widawską - mówiła Joanna Brodzik. - Nie mogę zdradzić zbyt wiele - dodała Daria Widawska aktorka, która w "Magdzie M." zagrała Agatę Bielecką, przyjaciółkę głównej bohaterki.

Co ciekawe, aktorki przyjaźnią się ze sobą nie tylko na ekranie. - Spotykałyśmy się często na różnych, raczej nieformalnych spotkaniach. Zbliżył nas teatr, zagrałyśmy razem w spektaklu - mówiła Daria Widawska. - Bardzo chciałam pracować z Darią. Byłam bardzo szczęśliwa, że kiedy ona po prostu rozwaliła stawkę i udowodniła, że jest najwspanialszą Agatą i myślę, że to, że się znałyśmy i że między nami też była chemia. [...], to się mocno przełożyło na naszą relację w serialu i co jest najfajniejsze "Magda M." była w emisji 17 lat temu, a nasza przyjaźń dalej trwa - dodała Joanna Brodzik.

W czym tkwi fenomen "Magdy M."?

W ocenie Radosława Figury scenarzysty serialu "Magda M" i autora książek o dalszych losach bohaterów, na ten fenomen składa się kilka elementów. - Pierwsza rzecz. Ja po dziesięciu latach pobytu w Zakopanem wróciłem do Warszawy, tuż za nim dostałem tę propozycję. Warszawa była zupełnie innym miastem, niż jak wyjeżdżałem. Była miastem już nowoczesnym, napędzonym, rozkręconym, pełnym nadziei, pewnym tego, że będzie dobrze, że wszystko nam się uda, ja też byłem w takim ciągu wtedy. To jest gdzieś ten fenomen "Magdy M.", ponieważ chyba cały kraj wtedy miał to poczucie, że skrzydła nam rosną i rzeczywiści rosły do niedawna. Teraz mamy przycięte. Dzisiaj już napisałbym pewnie "Magdę M." inaczej - mówiła w Dzień Dobry TVN Radosław Figura.

Co jeszcze stoi za wielkim sukcesem serialu? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości