Malta Festival

    "Energetyzuje całe miasto".

    Aktorka Kamilla Baar wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym podczas Malta Festival w Poznaniu. Aktorka została na dobę zamknięta w szklanej klatce. Jaki wydźwięk ma jej performance?

    W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

    Spotkania, spektakle teatralne, pokazy muzyczne i taneczne, warsztaty, dyskusje - to tylko część atrakcji 30. Malta Festival Poznań. Tegoroczna edycja imprezy ze względu na pandemię jest wyjątkowa. O szczegółach programu, a także o towarzyszących artystom i publiczności emocjach opowiadali nam Michał Merczyński, dyrektor festiwalu Malta oraz wokalistka Barbara Wrońska.

    Malta Festival ma już 28 lat. W Poznaniu Bartek Jędrzejak spotkał się m.in. z Michałem Merczyńskim, szefem festiwalu, by spytać się jaki jest jego przepis na sukces. O tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę na festiwalu, w najbliższy weekend opowiedziały mu Kasia Tórz i Joanna Pańczak.