teatr

  teatr

  Załoga Teatru 21 pracuje nad projektem Centrum Sztuki Włączającej. To pierwsza społeczna instytucja kultury w Warszawie, która w całości będzie poświęcona twórczości osób z niepełnosprawnościami.

  Kogo zobaczymy w głównych rolach?

  ZASP podał szczegóły pogrzebu.

  26 maja na deskach Teatru Polskiego w Warszawie będzie miała miejsce premiera "Awantury w Chioggi" w reżyserii Edwarda Wojtaszka. W Dzień Dobry TVN pojawili się grający w spektaklu aktorzy Krzysztof Kwiatkowski oraz Tomasz Błasiak.

  Arcydzieło polskiego dramatu romantycznego doczekało się kolejnej interpretacji. "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej to wyjątkowy spektakl, niosący za sobą ważne przesłanie.

  Michał Żebrowski 17 czerwca będzie świętował 50. urodziny. Z tej okazji Mateusz Hładki, dziennikarz Dzień Dobry TVN przypomniał jego wielkie role, a Dorota Wellman podkreśliła, że aktor od lat działa na rzecz kultury.

  Krzysztof Dracz odegrał w swojej karierze dziesiątki ról filmowych, serialowych i teatralnych. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o wyzwaniach, jakie niesie za sobą praca na scenie.

  Na deskach teatru ekologicznego Bohema House twórcy łączą sztukę, akrobatykę, dobrą zabawę oraz naukę o środowisku. To wszystko okraszone jest głosem narratora, w którego wcielił się Maciej Orłoś.

  Franciszek Pieczka zdobył uznanie fanów dzięki licznym rolom filmowym, serialowym i teatralnym. Wybitny aktor jeszcze do niedawna deklarował chęć poszerzenia swojego zawodowego dorobku o kolejne kreacje, jednak ostatecznie postanowił zrezygnować z kariery. W wywiadzie dla "Super Expressu" artysta przyznał, że nigdy więcej nie stanie na scenie.

  19 kwietnia w Muzeum POLIN odbędzie się premiera spektaklu na motywach książki "Mama zawsze wraca" Agaty Tuszyńskiej, która opowiada historię ocalałej z Zagłady Zofii Zajczyk.

  "Są zagubieni, widać zdezorientowanie w ich oczach" - mówi Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego.

  Czy zdarza mu się zapomnieć tekstu?

  "Nie mam siły".

  Małgorzata Potocka ma powody do dumy. Muzycy z Rammstein zdecydowali się nakręcić klip do swojego najnowszego klipu "Zick Zac" we wnętrzach jej Teatru Sabat, które idealnie wpasowały się w wizję artystów. Efekt końcowy prezentuje się imponująco.

  Katarzyna Golec, żona Pawła znanego z rodzinnego zespołu Golec uOriekstra, postanowiła w Międzynarodowy Dzień Teatru obejrzeć przedstawienie. Niestety nie wszystko potoczyło się tak, jak sobie to wyobrażała. W ten sposób wizyta w miejscu kultury stała się zalążkiem dyskusji o jej braku.

  Edyta Herbuś świętuje Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji opublikowała w mediach społecznościowych artystyczny portret, do którego zapozowała w krótkich włosach. - Pięknie pani wygląda - napisała jedna z fanek.

  Warszawskie środowisko kulturalne zgromadziło się na Placu Defilad, by namalować napis 

  Rosyjska muzyka, filmy i spektakle znikają z afiszów wielu polskich instytucji kultury. Bojkot twórców ma znaczenie symboliczne. Jak podkreśla dyrektor artystyczny Filharmonii Śląskiej, po II wojnie światowej nikt nie dziwił się, że nie wykonywano utworów niemieckich kompozytorów. - Brak rosyjskiej kultury na rynku uderza w ich elity - mówi Yaroslav Shemet.

  "Chciałbym być Putinem. Ogłosiłbym powszechne zakończenie wojny"

  Broadway to kilkadziesiąt teatrów nowojorskich skupionych na ulicy o tej samej nazwie. Dla osób spoza Ameryki Broadway jest atrakcją turystyczną, jednak dla jej mieszkańców jest on jednym z najważniejszych ośrodków sztuki teatralnej.

  Reporterka Sandra Hajduk-Popińska dowiedziała się, co gwiazdy sądzą na temat instytucji małżeństwa.

  "Straszliwy i nieludzki czyn".

  "Praca, w której jestem producentem, reżyserem i aktorem".

  Teatr Groteska przygotował wyjątkowy utwór.

  "Ten spektakl jest coraz bardziej aktualny".

  Od kilku dni tysiące ludzi stara się pomóc obywatelom Ukrainy. Teraz do tego grona dołączyli artyści warszawskich teatrów. Organizują oni koncert, z którego dochód zostanie przekazany na Polską Akcję Humanitarną. O szczegółach wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Szurmiej.

  Aktorka ma mnóstwo rzeczy do zrobienia, a chęci do działania każdy mógłby jej pozazdrościć.

  "To jest sukces, że trwam i mogę wyrażać to, co jest moją pasją".

  Danuta Błażejczyk to wokalistka i aktorka, która debiutowała 50 lat temu w amatorskim zespole 31 mil. Piosenką "Taki cud i miód" podbiła festiwal w Opolu w 1985 roku. Teraz po prawie dekadzie nieobecności na teatralnych deskach powraca na scenę.

  Na czym polega fenomen Krzysztofa Jasińskiego?