Gorące tematy

Walczymy o zdrowie psychiczne najmłodszych. Przekaż 1 proc. podatku na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Gorące tematy

Aktualizacja:

Fundacja TVN "nie jesteś sam" wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. W budynku, gdzie leczone będą także dzieci chore na raka, znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Wszystko w najwyższym standardzie. Centrum ma zostać otwarte w ciągu dwóch lat.

Psychiatria dzieci i młodzieży w opłakanym stanie

Od lat lekarze alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii i o skutkach braku dbałości o młode pokolenie Polaków. Niestety czas pandemii COVID-19 dodatkowo spotęgował ciężkie stany lękowe, depresje i próby samobójcze u najmłodszych.

Z tego powodu Fundacja TVN "nie jesteś sam" wraz z Centrum Zdrowia Dziecka postanowiła zbudować Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Będzie to nowoczesny budynek o kubaturze 6 000 m kw., spełniający światowe standardy, w którym znajdować się będą Kliniki - Psychiatrii i Onkologii.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży – kiedy powstanie

Centrum będzie miejscem referencyjnym, w którym znajdą się: oddział pobytu dziennego (codziennie możliwość wizyt około 30 pacjentów) oraz oddział pobytu stacjonarnego. W tym ostatnim mieścić się będą:

  • oddział obserwacji – 6 łóżek,
  • oddział detoksykacji – 4 łóżka,
  • oddział szpitalny - 22 łóżka.

Oprócz tego w Centrum znajdą się Poradnia psychiatryczna, w niej: trzy gabinety lekarskie, dwa - terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa i gabinet zabiegowy.

Pacjenci Centrum Psychiatrii będą mieli możliwość pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka (tomografii, rezonansu, badań laboratoryjnych).

Fundacja TVN w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w lutym 2020 roku. List intencyjny pomiędzy Fundacją TVN, a Centrum Zdrowia Dziecka został podpisany 27 listopada 2020 r. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na maj 2021 r., a oddanie do użytku budynku połączonych Klinik Psychiatrii i Onkologii dla pacjentów i personelu medycznego pod koniec 2023 r.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak pomóc

Osoby, które chciałaby wesprzeć budowę Centrum, mogą to zrobić przekazując 1 proc. podatku na Fundację TVN "nie jesteś sam". W rozliczeniu wystarczy wpisać numer KRS Fundacji: 0000014124

Psychiatria dziecięca w Polsce jest w fatalnej kondycji. Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Głośny wywiad Oprah Winfrey z Meghan i księciem Harrym na antenie TVN24

6 badań, które powinna wykonać każda kobieta. Kiedy najlepiej się na nie zgłosić?

Czy będzie podwyżka 500 plus? Wiceminister rodziny mówi o waloryzacji świadczenia

Autor: Iza Dorf

Źródło: Fundacja TVN "nie jesteś sam"

Pozostałe wiadomości