Działamy! Biznes po pandemii

Jak pandemia zmieniła prowadzenie biznesu? "Nie dopuszczałam myśli, że mogłabym nie mieć tego sklepu"

Działamy! Biznes po pandemii

Reporter:
Ł. Kowalski, J. Hac-Mroczko
"Ja sobie poradzę.."

Julita Stuba pochodzi i mieszka w Kościerzynie. Kobieta spełniła swoje marzenie i otworzyła sklep ze zdrową żywnością. Niestety wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że musiała zweryfikować swoje podejście do biznesu. Czy wprowadzona przez nią zmiana się opłaciła?

Spełniła swoje marzenie i założyła sklep

Julita Stuba od 45 lat mieszka w Kościerzynie. Ma męża oraz dwóch synów w wieku 15 i 9 lat. Od pewnego czasu prowadzi sklep ze zdrową żywnością. - Julita to bardzo przedsiębiorcza kobieta. Działa zawsze zgodnie z wytyczonym sobie planem - mówiła Aneta Stuba-Wrońska, szwagierka.

Wybuch pandemii sprawił, że musiała zupełnie przeorganizować swój dotychczasowy porządek dnia. - Mając dwójkę dzieci, w tym jednego pierwszoklasistę, nie mogłam go zostawić samego w domu. Popołudniami, kiedy skończył lekcje, jeździłam do sklepu, bo nie dopuszczałam do siebie myśli, że mogłabym zamknąć i nie mieć tego sklepu. To moje trzecie dziecko - opowiadała Julita Stuba.

Co pandemia zmieniła w sposobie prowadzenia biznesu?

W czasie pandemii klientom zależało i na bezpieczeństwie i większość z nich chciała płacić kartą. - Zaopatrzyłam się w fajny terminal i to ruszyło - wspominała nasza rozmówczyni.

- Płatności elektroniczne są dzisiaj niezbędne w prowadzeniu biznesu. W zasadzie mniej niż 1 na 10 Polaków przy ostatnich zakupach w sklepie tradycyjnym zapłacił gotówką. Większość z nich powiedziała, że zrobiła to dlatego, że inne metody nie były dostępne. Świat handlu internetowego i tradycyjnego przenikają się, często jest tak, że wybieramy towary w sklepie internetowym, a później odbieramy je w sklepie tradycyjnym lub są dostarczane bezpośrednio do nas do domu - tłumaczyła Marta Maliszewska, dyrektor w Departamencie Operacji w eService.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Ł. Kowalski, J. Hac-Mroczko

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości