biznes

  biznes

  Pytanie postawione w tytule brzmi intrygująco? Zdecydowanie! Warto więc sprawdzić, czy od dawna przyjęte założenia dotyczące zakupów wciąż są prawdziwe. Jak wygląda proces zakupowy kobiet, a jak mężczyzn? Czy więcej w tym rozbieżności, czy cech wspólnych? Na podstawie raportu z 2022 r. odpowiemy na te pytania.

  Ciąża to magiczny czas dla rodziców. Gdy tylko na badaniach lekarz dostrzega płeć dziecka, zaczyna się poszukiwanie odpowiedniego imienia. To nie jest jednak takie proste. Symboliczne, tradycyjne, a może oryginalne? Ten problem zdejmuje z zestresowanych rodziców pewna kobieta, która zawodowo zajmuje się wybieraniem imion dla dzieci i zarabia na tym ogromne pieniądze.

  Ma dopiero 10 lat, a już może się pochwalić milionami na koncie i życiem w luksusie. Australijka Pixie Curtis dzięki wsparciu swojej mamy założyła w zeszłym roku firmę z zabawkami. Biznes przynosi tak duże dochody, że Pixie mogłaby iść na emeryturę jako 15-latka.

  Co trzecia firma na terenie naszego kraju należy do kobiety. Najwięcej bizneswoman działa w sektorze pomocy społecznej - wynika z nowych danych KRS. Które jeszcze branże są szczególnie bliskie Polkom? - Świat idzie naprzód, coraz więcej kobiet chce i ma możliwości, by realizować swoje ambicje biznesowe - zauważa Bożena Leśniewska.,

  Jeśli chcesz rozwinąć swój biznes online, Cyfrowe Rewolucje mogą Ci w tym pomóc! W serwisie cyfrowerewolucje.pl czekają na Ciebie webinary, obszerne artykuły o marketingu online, materiały do pobrania i inspirujące case studies. To nie wszystko – w ramach projektu możesz wziąć udział w konkursie „Cyfrowe Rewolucje” z atrakcyjnymi nagrodami.

  Olga Kozierowska jest prezeską prokobiecej Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o sytuacji Polek na rynku pracy, z jakimi problemami muszą się mierzyć oraz dlaczego warto mieć w sobie coś z dziecka. - Badania pokazują, że mamy najniższe poczucie wartości wśród Europejek - podkreśla.

  Spadła liczba kobiet na stanowiskach prezesów oraz członków zarządów - wynika ze statystyk za 2021 rok. Co więcej, odnotowano też mniej firm należących do Polek. Z czego to wynika? Dlaczego obecność przedsiębiorczyń na rynku maleje?

  Komisja Europejska wydała przychylną Discovery, Inc. decyzję, w prowadzonym postępowaniu antymonopolowym. Spółka otrzymała bezwarunkową zgodę na przejęcie, należącej do AT&T Inc. firmy WarnerMedia Business.

  W Polsce nie brakuje kobiet, które pragną cieszyć się samodzielnością i osiągać sukcesy ekonomiczne. Przedsiębiorczość i nieprzeciętne ambicje to podstawowe atrybuty, które pozwalają im podążać za marzeniami. Polki zarządzające własnymi firmami muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, jednak nie ustają w staraniach o osiąganie jak najlepszych wyników pracy. Najlepszym tego dowodem jest raport sporządzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.

  Fundacja Sukces Pisany Szminką rusza z nowym badaniem dotyczącym przedsiębiorczości Polek. Weź udział w ankiecie i stań się inspiracją do działania dla innych kobiet. - Zebrane odpowiedzi pozwolą nam dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej wspierać Polki na drodze ich rozwoju zawodowego - czytamy.

  Ruszyły zgłoszenia i nominacje kandydatek do XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Konkurs ten nagradza przedsiębiorcze kobiety, które śmiało inwestują w swoją przyszłość. Jak się zgłosić?

  Rozwój przedsiębiorstwa zależy nie tylko od finansów, liczby klientów oraz szeroko pojętej sytuacji ekonomicznej. Spore znaczenie ma także analiza wszystkich procesów logistycznych. Metoda ABC oraz XYZ wykorzystywana jest głównie w gospodarce magazynowej i zarządzaniu zapasami.

  Prężnie rozwijające się systemy informatyczne gromadzą ogromne ilości nowych danych, które należy opracować. Analiza danych pozwala zebrać je wszystkie w całość, uporządkować i poprawnie zinterpretować finalne zestawienie. Dzięki niej następuje klaryfikacja informacji oraz powstaje jasny obraz, na podstawie którego można podejmować kolejne decyzje. Czym dokładnie jest analiza danych i jakie są jej rodzaje?

  Córka Ewy Błaszczyk - Marianna Janczarska - to kobieta wielu talentów. Aktorka, dziennikarka, wiceprezeska fundacji "Akogo?", a teraz także projektantka. Pomysł na biznes zrodził się w pandemii. O swojej nowej zawodowej drodze, gwiazda opowiedziała w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Ilona Wrońska i Leszek Lichota ruszyli z własnym biznesem. Para aktorów w Beskidzie Niskim otwiera glamping, czyli luksusowy kemping. Kinga Burzyńska, reporterka Dzień Dobry Wakacje odwiedziła aktorską parę w ich "miejscu na ziemi". - Chcieliśmy stworzyć takie miejsce, w którym się dobrze czujemy – podkreślił aktor.

  Polska to jeden z tych krajów, które najmocniej promują kobiety na wysokich, kierowniczych stanowiskach. Statystyki są coraz lepsze, ale do pełnej równości płci na płaszczyznach zawodowych wciąż jest daleko. Problem stanowią m.in. autorytet kobiety w roli eksperta, warunki do godzenia życia prywatnego z zawodowym oraz wysokość wynagrodzenia.

  Anna Lewandowska to jedna z najbardziej znanych polskich trenerek. Autorka wielu książek i propagatorka zdrowego trybu życia w tym roku wygłosiła swoje przemówienie podczas wiosennej edycji Impact’21, czyli biznesowej konferencji skupiającej polskich i zagranicznych przedsiębiorców, polityków i ekspertów z różnych dziedzin życia gospodarczego i społecznego. Nam opowiedziała nieco więcej o biznesie w branży sportowej.

  W dniach 12-13 maja w Hotelu Crown Plaza - The HUB w Warszawie odbywa się konferencja IMPACT'21. Wśród prelegentów, którzy dyskutują o tym, jak stawiać czoła wyzwaniom rzeczywistości, wypracować nowe rozwiązania oraz redefiniować stare pojęcia są m.in. Kasia Kieli - prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA oraz Anna Lewandowska - sportsmanka, trenerka, autorka książek i propagatorka zdrowego trybu życia.

  Etyka biznesu jest zbiorem norm moralnego i etycznego postępowania, które mają zastosowanie do działalności gospodarczej. Normy etyki biznesu mają za zadanie przeciwdziałać m.in. spekulacji i chciwości w życiu gospodarczym.

  Metamorfoza, praktyka i wsparcie. Fundacja "Kobiety e-biznesu" w odpowiedzi na trudną sytuację, w której na przestrzeni ostatniego roku znalazły się kobiety, organizuje program edukacyjno-rozwojowy. Założycielki fundacji podkreślają, że właśnie teraz jest idealny czas na przebranżowienie.

  Edyta Herbuś jest znana z filmów, seriali i występów tanecznych. Niedawno jednak zaskoczyła fanów założeniem biznesu, który z aktorstwem ma niewiele wspólnego. Gwiazda wykorzystała czas lockdownu do sprawdzenia się na innych polach zawodowych. Czy na dobre zmieni branżę?

  Krzysztof Król jest biznesmenem i milionerem. Od 8 lat mieszka w Tajlandii, gdzie nieustannie tworzy nowe projekty. Prowadzi szkolenia dla Polaków, by motywować ich do rozwoju osobistego i biznesowego. Jaka jest jego recepta na sukces? Kilkoma radami Krzysztof Król podzielił się w naszym programie.

  Polskie marki spożywcze padają ofiarami oszustów w Chinach. Nieuczciwi przedsiębiorcy rejestrują ich loga w tamtejszym urzędzie patentowym jako własne. - Kradzież znaków towarowych to w Państwie Środka sposób na dochodowy biznes - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

  O tym, dlaczego warto założyć własny biznes w Krakowie rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z bizneswomen Justyną Janicką i Julienem Hallier, przedsiębiorcą z Polsko-Francuskiej Izby Gospodarczej, który od 15 lat mieszka w Krakowie. - My, obcokrajowcy widzimy w Krakowie potencjał na własny rozwój, bardzo atrakcyjny rynek pracy i bardzo przyjazne miejsce do życia - mówi Julien Hallier. Czy Kraków może być polską Doliną Krzemową?

  Pod koniec kwietnia wejdzie w życie tzw. konstytucja biznesu, czyli pakiet ustaw, których celem jest m.in. uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Jakie zmiany czekają małych przedsiębiorców w zakresie składek ZUS? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła blogerka ekonomiczna Katarzyna Iwanoska.

  Czym różni się styl prowadzenia biznesu przez kobiety i mężczyzn? Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety prowadząc własną firmę? O specyfice kobiecego biznesu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Iwona Golonko - konsultant i psycholog biznesu: "Jesteśmy mniej skłonne do ryzyka, bardziej badamy różne opcje, przez co tych kobiecych biznesów jest mniej".

  Czy budowanie relacji z innymi jest podstawą sukcesu w biznesie? Jak budować relacje w zespole? - Jeżeli chcemy cokolwiek zrobić w biznesie, dostać premię, przepchnąć swój pomysł, to ktoś nam musi w tym pomóc. Sami tego nie zrobimy - mówił w Dzień Dobry TVN Miłosz Brzeziński, coach biznesu i autor książki "Sztuka budowania relacji". Jak to zrobić, by nie być ofiarą w grupie? Jakimi cechami powinien się wykazywać mężczyzna w zespole, a jakimi kobieta? Kto nigdy nie nauczy się pracy w zespole?

  W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.

  To był ważny rok dla Anny i Roberta Lewandowskich. To właśnie w tym roku urodziła się ich córeczka Klara. Pomono natłoku nowych obowiązków związanych z rodzicielstwem Anna nie zwalnia tempa. W księgarniach pokazała się jej najnowsza publikacja "Healthy Year by Ann: Kalendarz motywacyjny 2018". Za chwilę planuje również wystartować z własną aplikacją. Skąd czerpie energię i kto jest dla niej największym motywatorem? Jaki jest jej sposób na nieporzucenie postanowień noworocznych w pierwszym tygodniu roku? Czy na liście jej celów znalazło się miejsce na nowe dziecko? I jak z Robertem wyobrażają sobie przyszłość małej Klary?

  Na naszych kanapach gościliśmy Dominika Ostrowskiego i Małgorzatę Ostrowską. Czy mama wyobrażała sobie, że "...malutki Dominiczek będzie kiedyś na gitarze szalał"? Opowiedzieli nam o rock'n'rollowym życiu i rodzinnym biznesie. Jak dogadują się w domu, a jak we wspólnej pracy?