Idealna kołdra na zimowe noce. Jak ją wybrać?

Dom


Dni robią się coraz chłodniejsze, a my nieuchronnie zbliżamy się do sezonu zimowego. W tym czasie warto zadbać o prawidłowy i komfortowy sen. Jakie kołdry sprawdzą się na zimowe noce? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dr hab. Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

Wybór odpowiedniej kołdry jest bardzo istotny, gdyż od tego zależy jakość naszego snu. Wielu z nas przez cały rok używa jednej pościeli. Warto jednak zadbać o to, aby zimą w naszej sypialni pojawiły się grubsze materiały. Ciepła pościel sprawi, że spokojnie prześpimy całą noc, a nad ranem nie wybudzimy się z powodów dreszczy.

Jakie kołdry wybrać na chłodne noce?

Kupując kołdrę, warto sprawdzać metki. Producenci proponują nam róże produkty, które jak w każdym przypadku możemy podzielić na lepsze i gorsze. Kołdry mogą być wykonane z puchu kaczego, gęsiego, mieszaniny pierza z puchem, wełny, włókien kukurydzianych, włókien bambusowych, czy poliestrowych.

Na zimowe noce najlepszym wyborem będzie kołdra z puchu gęsiego, która idealnie izoluje zewnętrzną cześć powietrza i utrzymuje ciepło.

Pościel dla alergików

Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem dla alergików będzie pościel poliestrowa . Zastąpić można ją również pościelą lyocell z włókna celulozowego wytworzonego sztucznie przez człowieka.

Ile powinna kosztować dobra kołdra? Koszt dobrej jakościowo kołdry wynosi do kilkuset złotych. Taki produkt powinien starczyć nam na kilka sezonów.

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka