Aranżacje wnętrz

Rośliny w łazience? To możliwe!

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Łazienka to jedno z miejsc, w którym można hodować różne gatunki roślin. Którym roślinom nie przeszkadza wilgoć i brak dostępu do światła? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ogrodnik, prowadzący cykl "Halo Ziemia!", Łukasz Skop.

Kwiaty do ciemnej łazienki

Zdecydowana większość z nas nie posiada w łazience okna, przez które może dochodzić światło. Czy z związku z tym powinniśmy zrezygnować z ustawiania w takim pomieszczeniu roślin? Zdecydowanie nie. Ogrodnik i prowadzący cykl "Halo Ziemia!", Łukasz Skop uważa, że do ciemnej łazienki nadają się rośliny, które w naturalnych warunkach także nie potrzebują zbyt dużo światła, są odporne na wahania poziomu wilgotności i chemię. Są to między innymi:

  • paprocie - w stanie naturalnym występują w najniższych partiach lasów, nie lubią ostrego słońca i przesuszonego powietrza;
  • storczyki - w naturalnym środowisku rosną w koronach drzew, ich stanowisko nie znajduje się w pełnym słońcu, tylko w jasnym półcieniu;
  • aspidistra - gatunek ozdobnej byliny pochodzący z suchych terenów leśnych Dalekiego Wschodu.

Kwiaty do łazienki z oknem

Jeżeli mamy łazienkę z oknem, to wybór roślin jest dużo większy. W tym przypadku możemy sięgnąć po takie, które rosną w warunkach tropikalnych, np. filodendrony, czy monstery.

Możemy też pokusić się o storczyki, które bardzo dobrze sobie radzą w wilgotnych łazienkach, ponieważ w naturze rosną one w koronach drzew i tam korzystają z deszczu, który dociera do ich korzeni.

- wyjaśnił Łukasz Skop.

Rośliną, którą także można postawić w łazience z oknem jest dracena, która nie potrzebuje wody i nawozu.

>>> Zobacz także:

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości